Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Al Mansouri zajmuje drugie miejsce w Grand Prix UIM F2 w Polsce – Aktualności

Kierowca z Emiratów wystawił nerwy i skupienie na próbie w dramatycznej pierwszej rundzie serii 2022, która zapewniła zwycięstwo Niemcowi Stefanowi Hagenowi.Drużyna Abu Zabi Mansour Al Mansouri w grze.  - załączone zdjęcie

Drużyna Abu Zabi Mansour Al Mansouri w grze. – załączone zdjęcie

przez zespół KT

Opublikowany: Poniedziałek 25 lipca 2022, 20:58

Ostatnio zaktualizowany: Poniedziałek 25 lipca 2022, 21:00

Mansour Al Mansouri z Team Abu Dhabi ogłosił zamiar podjęcia mocnego wyzwania na tegorocznych Mistrzostwach Świata UIM F2 poprzez zdobycie drugiego miejsca w Grand Prix w Polsce.

Kierowca z Emiratów przeszedł ciężką próbę nerwów i skupienia w dramatycznej pierwszej rundzie serii 2022, która przyniosła zwycięstwo Niemcowi Stefanowi Hagenowi i frustrację kolegi Al Mansouriego, Rashida Al Qamziego.

Mansour Al Mansouri, zawodnik drużyny Abu Dhabi (z lewej).  - załączone zdjęcie

Mansour Al Mansouri, zawodnik drużyny Abu Dhabi (z lewej). – załączone zdjęcie

Al Qamzi, trzykrotny mistrz świata F2, patrzył na swoją drogę do zwycięstwa po wystartowaniu z pole position i jeździe przez ponad połowę wyścigu, ale w bardzo trudnych warunkach i gasnącym świetle na jeziorze Nikko jego łódź wystartowała i przegrała maska.

Z maską, w której pominięto numer wyścigowy, został zmuszony do wycofania się po 22 z 40 okrążeń, dając Haginowi wyraźną drogę do zwycięstwa o +5,512 sekund od Al Mansouri. Norweg Tobias Monte Cass był o 17 sekund dalej na trzecim miejscu.

Drużyna Abu Dhabi Mansour Al Mansouri (trzeci od lewej) z zespołem wsparcia.  - załączone zdjęcie

Drużyna Abu Dhabi Mansour Al Mansouri (trzeci od lewej) z zespołem wsparcia. – załączone zdjęcie

Mansour Al Mansouri powiedział: „Jestem bardzo szczęśliwy, że zdobyłem swoje pierwsze podium w F2. To wiele dla mnie znaczy. Jednocześnie jestem smutny z powodu tego, co stało się z Rashidem z powodu błędu innego kierowcy. To było ważne wynik dla mnie i daje mi dodatkową motywację na resztę mistrzostw.”

READ  NBN Aktualności | DYLAN NA PODESTACH W POLSCE

Silne wiatry przez całą niedzielę stworzyły potencjalnie niebezpieczne warunki wyścigowe na jeziorze Nikko, grożąc wykluczeniem jakiejkolwiek pracy w tym dniu.

Po trzech i pół godziny opóźnienia, Grand Prix wystartowało po trzech okrążeniach wolnego treningu, ale nie wcześniej niż silnik Colina Jelfa obok pontonu zapalił się, wyrzucając Brytyjczyka z wyścigu.

Z wzburzonymi wiatrami i wodą wymagającymi największej koncentracji, Crimson wydawał się całkowicie kontrolować, zanim jego obrót wyrzucił go z wyścigu.

Drugie miejsce Al Mansouri było uczciwą nagrodą za występ skomponowany przez mistrza świata F4-S 2017, który dołączył do zespołu Abu Dhabi w zeszłym sezonie.

Był to również szczęśliwy powrót w sierpniu dla Emiratczyków, którzy odnieśli imponujące zwycięstwo w długodystansowych mistrzostwach świata u boku Al Qamziego w lipcu ubiegłego roku.

Al Qamzi, mistrz świata Formuły 2 z 2017, 2019 i 20221, teraz szybko zlekceważy swoją porażkę w Polsce i czeka na kolejną rundę serii, Grand Prix Litwy w Kubiskes, od 12 do 14 sierpnia.