Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aktualizacje wiadomości na żywo: Akcje wspieranej przez Marka Wahlberga sieci siłowni F45 spadają o 70% przy niższych oczekiwaniach

Aktualizacje wiadomości na żywo: Akcje wspieranej przez Marka Wahlberga sieci siłowni F45 spadają o 70% przy niższych oczekiwaniach

Pułkownik Charles B Dockery i Mark Wahlberg, po prawej, uczestniczą w otwarciu szkolenia F45 w MCA Miramar w czerwcu 2021 r. © Phillip Faraone / Getty Images dla szkolenia F45

Akcje F45 Training spadły o ponad 70 procent po tym, jak sieć fitness, wspierana przez aktora Marka Wahlberga, obniżyła swoje całoroczne prognozy i ogłosiła, że ​​jej dyrektor generalny odchodzi.

Cena akcji F45 spadła aż o 77,5 procent do rekordowo niskiego poziomu 79 centów podczas porannego handlu w środę. To spowodowało spadek akcji o ponad 95 procent w ciągu roku, odkąd firma weszła na giełdę nowojorską po 16 USD za akcję. Wycena 1,4 miliarda USD.

Wyprzedaż nastąpiła po ogłoszeniu we wtorek po dzwonku zamykającym, w którym F45 obniżył swoją prognozę finansową na 2022 r., starając się nadać priorytet „rentowności i generowaniu przepływów pieniężnych”.

Firma, która ma siedzibę w Austin w Teksasie, spodziewa się, że roczne przychody wyniosą od 120 mln do 130 mln USD, w porównaniu z wcześniej przewidywanymi przychodami na poziomie 275-275 mln USD.

F45 wycofał swoje wytyczne dotyczące wolnych przepływów pieniężnych i powiedział, że jego skorygowana stopa procentowa należności ma obecnie wynosić około jednej trzeciej z wcześniej prognozowanych 90–100 mln USD. Obniżyła również prognozę otwarcia siłowni w zakresie od 350 do 450 nowych studiów w tym roku podatkowym, z 1500 wcześniej.

„Chociaż spodziewamy się kontynuacji wzrostu, dynamika rynku ma większy niż oczekiwano wpływ na zdolność franczyzobiorców do pozyskiwania kapitału na rozwój nowych lokalizacji F45” – powiedział dyrektor finansowy Chris Pine.

Adam Gilchrist, który założył firmę w 2013 roku, ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska dyrektora generalnego i prezesa, ale pozostanie w zarządzie jako dyrektor. Ben Coates, członek zarządu F45, będzie pełnił funkcję tymczasowego dyrektora generalnego, podczas gdy zarząd będzie szukał następcy Gilchrista.

Wahlberg, gwiazda wielu transformatory filmy i późnosprzedał ponad 1 milion akcji F45 po cenach od 9,81 do 13,44 USD w ponad dwóch tuzinach transakcji między 16 marca a 22 kwietnia, zgodnie z dokumentami amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

READ  Rekordowy wzrost Dogecoin podkreśla „żart” kryptowaluty w szerszym zainteresowaniu | Waluty cyfrowe

Znany inwestor nadal posiada ponad 1,6 miliona akcji, czyli 1,7 procent firmy, według ostatniego zgłoszenia w połowie czerwca, co oznacza spadek z ponad 2,7 miliona w momencie debiutu F45 w zeszłym roku.

Akcje F45 wzrosły do ​​1,26 USD, oczywiście po jednodniowym spadku o około 64 procent, w porze lunchu w środę.