Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aby zatrzymać kolejki, lotnisko w Birmingham uruchomiło nową strefę pasażerską

Aby zatrzymać kolejki, lotnisko w Birmingham uruchomiło nową strefę pasażerską

Lotnisko w Birmingham uruchomiło nowy obszar kontroli płynów, aby pomóc pasażerom „szybciej” przejść przez kontrolę bezpieczeństwa od dziś, w środę 19 czerwca. Dziś rano uruchomiono „stacje kontroli bezpieczeństwa”, które miały zaradzić „chaosowi” powstającemu na lotnisku. Poranny pośpiech.

BHX potwierdziło, że rozbudowana tymczasowa struktura zapewni kilka „stacji kontroli płynów”, aby zapewnić zgodność bagażu kabinowego klientów z nowymi przepisami rządowymi. Port lotniczy wyznaczył także 100 „konsultantów ds. płynności”, którzy mają uporać się ze skutkami nagłej zmiany brytyjskich przepisów dotyczących płynności.

W ciągu ostatnich kilku tygodni byliśmy świadkami scen „chaosu”, gdy setki pasażerów ustawiało się w kolejce, aby dostać się do terminalu podczas prac budowlanych, zwłaszcza we wczesnych godzinach porannych w godzinach szczytu.

Przeczytaj więcej: Lotnisko w Birmingham potwierdza los schodów ruchomych w miarę dobiegania końca prac budowlanych

Lotnisko potwierdziło, że w godzinach szczytu wzywano pracowników do pracy, aby zatrzymać kolejki oczekujących. Personel zostanie ustawiony przed skanerami, aby upewnić się, że pasażerowie przewożą wyłącznie pojemniki z płynami o pojemności 100 ml.

Na razie w tym tygodniu było mniej raportów o zakłóceniach, ale pasażerowie nadal martwią się, co zrobić z płynami i ile czasu pozostało do wyjścia przed lotem.

Dziś rano, 19 czerwca, podróżny BHX powiedział, że przeszedł przez kontrolę bezpieczeństwa w ciągu godziny i dziesięciu minut od swojego samochodu do hali odlotów.

Nick Barton, dyrektor naczelny lotniska w Birmingham, w dniu 11 czerwca oprowadził Birmingham Live po lotnisku, aby poinformować nas o funkcjonowaniu terminala. Zadaliśmy mu kluczowe pytania dotyczące takich kwestii, jak schody ruchome, windy i inne obawy pasażerów związane ze scenami długie kolejki.

Barton ujawnił, że kluczowe elementy, takie jak schody ruchome, zostały usunięte ze względu na „zdrowie i bezpieczeństwo”. Niedoceniony prezydent szczegółowo mówił o tym, jak walczyć z chaosem w kolejkach, a więcej na ten temat można przeczytać tutaj.


Czy podróżujesz dzisiaj przez BHX? E-mail – [email protected]

To jest blog na żywo, aktualizacje znajdziesz poniżej.

READ  Wojna na Ukrainie: Bank Światowy ostrzega przed globalną recesją z powodu konfliktu | Wiadomości biznesowe

Aby uzyskać więcej artykułów z okolic Solihull, w tym BHX, najświeższych wiadomości, polityki i bieżących wydarzeń, zapisz się do naszego MójSolihull wiadomości

Skanowane programy

Jak już wspomniano, wydane w ostatniej chwili wytyczne rządu Wielkiej Brytanii nalegają, aby pasażerowie przewozili w bagażu podręcznym wyłącznie płyny, pasty i żele o pojemności do 100 ml. BHX przewiduje, że do 1 czerwca zacznie obowiązywać zasada dotycząca pojemności 2 litrów, łagodząc istniejące od prawie 20 lat ograniczenia dotyczące płynów i wprowadzając w życie nowy, najnowocześniejszy zestaw lotniskowy. Jednak urzędnicy rządowi ds. transportu ogłosili, że muszą ponownie zweryfikować całe oprogramowanie na każdym urządzeniu (w tym na innych lotniskach w Wielkiej Brytanii, takich jak London City, które wprowadziły już limit 2 litrów).

Angielski kibic opowiada dziś rano o swoich wrażeniach

Fan Anglii, Chris McBride, zadzwonił dziś rano, aby podzielić się swoimi doświadczeniami. Chris powiedział: „Dziś rano pojechałem z Birmingham do Frankfurtu (na mecz z Anglią).

„Lot był o 5:55, a ja przybyłem o 2:30. Kolejka była tuż przed windami, a od dołączenia do kolejki do siedzenia w Wetherspoons z piwem i śniadaniem minęło 30 minut!

„Było mnóstwo personelu, który mógł pomagać i kierować, a nowe skanery działały naprawdę dobrze”.

Każda płynna baza jest formułowana

Lotnisko Birmingham ostrzega, że ​​ciecze niezgodne z przepisami zostaną „usunięte i zniszczone”.

  • Występują wyłącznie płyny, pasty i żele Pojemniki do 100 ml Można go przewozić w bagażu podręcznym – wszystko większe musi być bagażem rejestrowanym.
  • Powyżej tej objętości nie ma płynu.
  • Wszystko powyżej 100 ml zostanie usunięte i zniszczone.
  • Tam Nie ma ograniczeń co do ilości poniżej 100 ml które można nieść.
  • Pojemniki mogące pomieścić ponad 100 mltakie jak izolowane butelki, są jednak dozwolone Musi być całkowicie pusty.
  • NIE Płyny, pasty i żele należy umieszczać w plastikowych torebkach (prosimy o pozostawienie luzem w bagażu podręcznym).
  • Nie wyjmuj go z bagażu podręcznego, gdy znajdujesz się w strefie kontroli bezpieczeństwa.
  • Wszystkie urządzenia elektryczne należy pozostawić w bagażu podręcznym Podczas kontroli bezpieczeństwa.
  • Proszę przejść przez kontrolę bezpieczeństwa Upewnij się, że wszystkie przedmioty zostały wyjęte z kieszeni W tym telefony, klucze, monety, chusteczki higieniczne itp. Zegarki można zostawić.
READ  Inflacja w strefie euro wzrosła do rekordowego poziomu, co stanowi kolejny cios dla Lagarde

Uruchomiono nowy obszar kontroli płynów

Lotnisko w Birmingham uruchomiło nowy obszar kontroli płynów, aby pomóc pasażerom „szybciej” przejść przez kontrolę bezpieczeństwa od dziś, w środę 19 czerwca. Rozbudowana tymczasowa struktura zapewni kilka „stacji kontroli płynów”, aby zapewnić zgodność bagażu podręcznego klientów z nowymi standardami. W tym miesiącu wprowadzono regulacje rządowe. Wszystko, co musisz wiedzieć, tutaj.

Podróżnik ze środowego poranka ujawnia 50-minutowe przeżycie

Inny szczęśliwy podróżnik udał się dziś rano do X, aby podzielić się swoimi doświadczeniami. „Dołączyliśmy do kolejki kontroli bezpieczeństwa o 4 rano i dotarcie do hali odlotów zajęło 50 minut” – napisał @BitsandBots_ o 5:19.

Co się stało ze schodami ruchomymi?

To pytanie, które czytelnicy BirminghamLive wielokrotnie zadają w związku z lotniskiem w Birmingham; Czy schody ruchome wracają do łask? W zeszłym roku na stacji usunięto schody ruchome w związku z trwającymi pracami mającymi na celu ukończenie najnowocześniejszej hali ochrony. Mamy tutaj odpowiedź.

Publiczne prace budowlane dotyczące schodów ruchomych na lotnisku w Birmingham w ramach „Projektu bezpieczeństwa nowej generacji”(Zdjęcie: Martin O’Callaghan/Birmingham na żywo)

Jak długo powinienem wyjechać przed lotem?

Większość linii lotniczych wymagała od pasażerów BHX przybycia na lotnisko na trzy godziny przed odlotem.

Szef BHX, Nick Barton, powtórzył to, mówiąc: „Sprawdź w swoich liniach lotniczych – wszystkie dostarczają bardzo aktualnych informacji. Zwykle zajmuje to trzy godziny, ale to zależy od linii lotniczej. Postępuj zgodnie z tą radą”.

Kolejki na lotnisko w Birmingham w niedzielę 16 czerwca (Zdjęcie: Jason Weir)

Prezes BHX składa wyjaśnienia

Udało nam się wyśledzić dyrektora generalnego BHX, Nicka Bartona, i porozmawiać z nim po tygodniach chaosu na lotnisku. Obejrzyj nasz wywiad wideo poniżej.

Dyrektor generalny lotniska w Birmingham, Nick Barton, opowiada o tym, jak podróżuje

READ  Przedsiębiorca technologiczny Mike Lynch może zostać poddany ekstradycji do USA zgodnie z zasadami Priti Patel | Prawo

Ostatnia środa była również spokojniejszym dniem

W ubiegłą środę informowaliśmy, że pasażerowie mieli łatwiejszy poranek po dniach długich kolejek na zewnątrz w celu kontroli bezpieczeństwa. Środa to spokojniejszy dzień dla podróżujących, ale można mieć również nadzieję, że plan BHX mający na celu zatrzymanie długich kolejek i frustrujących pasażerów zaczyna teraz przynosić owoce.

Reporter BirminghamLive przylatywał i wylatywał z lotniska w Birmingham w kolejne dni

Nasz korespondent Nick Horner w zeszłym tygodniu podróżował do i z lotniska w Birmingham i dzielił się swoimi doświadczeniami. Nick jechał do Anglii na jej pierwszy mecz z Serbią na Euro 2024 i utknął w kolejkach, o których często pisze. Więcej o jego doświadczeniach tutaj.

Koniec kolejki do przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku w Birmingham o 4:35 w niedzielę 16 czerwca

W całym BHX umieszczono nowe oznakowanie płynów

Nowe tymczasowe rozwiązanie na lotnisku w Birmingham sprawdza, czy pasażerowie nadal przestrzegają limitu 100 ml płynu. W oczekiwaniu na rozwiązanie problemu z oprogramowaniem za pomocą nowych skanerów (mogących zeskanować do dwóch litrów płynu) pasażerom przybywającym na lotnisko przypomina się o konieczności dalszego ograniczania ilości płynów w bagażu podręcznym do 100 ml. Zmniejszy to potrzebę długich kolejek do kontroli bezpieczeństwa, co zaobserwowano ostatnio.(Zdjęcie: Birmingham na żywo)

„Zbyt wielu pracowników”

Wydaje się, że decyzja BHX o zatrudnieniu fali płynnych pracowników przynosi efekty. @NigghatF23757 się zgodził

Pasażer Jet2 przylatuje wcześniej niż zwykle

John Wright @juanfelipe1 skontaktował się z X, dawniej Twitterem, aby podzielić się swoimi opiniami dzisiaj, 19 czerwca o 6:35.

Gdzie pracuje nowy personel?

Nick Barton, dyrektor lotniska, powiedział BirminghamLive, że BHX wyznaczyło wyspecjalizowanych „konsultantów ds. płynów”, którzy mają monitorować każde wejście na lotnisko i pomagać pasażerom w przygotowaniu bagażu do kontroli bezpieczeństwa.

Dzień dobry

Dzień dobry. Port lotniczy Birmingham wyznaczył 100 „konsultantów ds. płynów”, którzy mają uporać się ze skutkami nagłej zmiany brytyjskich przepisów dotyczących płynów. W ciągu ostatnich kilku tygodni byliśmy świadkami scen „chaosu”, gdy setki pasażerów ustawiało się w kolejce, aby dostać się do terminalu podczas prac budowlanych, zwłaszcza we wczesnych godzinach porannych w godzinach szczytu.