NRL 2021: Penrith Panthers zdobywa ekscytujące zwycięstwo nad Parramatta Eels

Mitchell Moses było nazwiskiem na ustach wszystkich w piątek wieczorem, gdy ścigał marinę w ojczyźnie, ale walczył z numerem Matta Burtona, który w końcu zaśmiał się, dając Panterom zwycięstwo 13-12.

Zwycięstwo w tym sezonie wyniosło 14 Penrith, ale prawdopodobnie będzie to kosztować the Blues, ponieważ ósmy w tabeli Kharum Louay został zarezerwowany za kontrolę kontuzji kolana, którego doznał w drugiej połowie w Ploupt.

Louay grał przez barierę bólu, aby nadać Panterom trochę rozpędu pod koniec zawodów, ale to Burton zdobył bramkę po wcześniejszej próbie trafienia w lewy słupek.

Był to pierwszy gol Burtona w jego karierze w NFL po tym, jak w zeszłym sezonie opuścił kilka prób w remisie pomiędzy Panterami i Rycerzami.

„Dobrze jest położyć lód na lodzie, ale to był dobry mecz, węgorze po prostu wyszły z rzutu i złapały, a my musieliśmy włożyć je z powrotem i dopasować ich siłę” – powiedział Burton.

„Naprawdę o tym nie myślę [past games] Ale w chwili, gdy o tym myślałem [last year] Kiedy trafię w słupek.

„Ale jak tylko miałem drugą szansę, pomyślałem, że to właściwy czas, aby ją spłacić”.

Wysiłki Burtona były kolejnym pożegnalnym prezentem dla Panter w jego ostatnim sezonie w klubie, ale węgorze miały szansę wygrać mecz na syrenach. Niestety dla nich próba rzutu karnego Moussy z 32 metrów przy linii bocznej poszła za daleko.

Zepsuta gra i czasy Api autorstwa Penrith

Brutalna rywalizacja zakończyła się kolejnym rozdziałem Bitwy o Zachód pomiędzy pretendentami do tytułu w 2021 roku.

Po przemówieniu jako zastępca Nathana Cleary’ego w Origin III w dniu 14 lipca, Moses wykonał dwa kopniaki za próbę Eelsa, ale goście mieli problemy ze znalezieniem sposobu na dzielną obronę Penrith.

READ  F1. Lewis Hamilton przemówił pod koniec swojej kariery. Pan plany

Życie bez Cleary’ego okazuje się natychmiastowym konfliktem, w którym Pantery zaatakują nową mieszanką. Luai i Tyrone May potrzebują czasu, by się zjednoczyć.

Mayo spóźnił się ze środka, a Burton wrócił na lewą krawędź wraz z Louiem.

Pantery objęły prowadzenie 6-4 pod koniec pierwszej połowy w napiętych rozgrywkach, po czym ponownie objęły dwupunktowe prowadzenie, gdy Abe Curaçao rozdzielił obronę węgorzy w pojedynkę na jedną czwartą meczu.

Obrońca Panter, Charlie Staines, miał mieszany wieczór w koszulce nr 1 z powodu błędu w powietrzu, który doprowadził do próby z węgorzem, zanim nie wykonał kopnięcia Mosesa, aby ponownie podać gości.

Mógłby zrobić wszystko sam dla Penrith

Rzut karny powrócił do Moussy w punktacji na 24 minuty przed końcem meczu, gdy obie drużyny zaczęły łączyć grupę w drugiej połowie o wysokiej intensywności.

– Nie graliśmy dobrze w pierwszej połowie, wiele błędów i próbowaliśmy przesunąć piłkę, kiedy nie powinniśmy – powiedział trener Panthers Evan Cleary.

„Przyjechaliśmy tu dziś wieczorem, aby skupić się na pracy zespołowej, co robimy co tydzień, ale będzie jeszcze ważniejsze po odejściu Nathana i powrocie chłopaków z Origin.

„Zawsze było ciężko, ale były też trudne warunki. Dzisiejszego wieczoru było naprawdę klubowo. Myślałem, że druga połowa była o wiele lepsza”.

Burton awansuje, aby wysunąć swój zespół na prowadzenie

Wysiłek ratowniczy Clinta Guthersona i Maraty Neukur na frachtowcu Viliame Kikau położył kres pasowi startowemu.

Gutherson przeszedł od bohatera do złoczyńcy z podaniem forhendowym do Bryce’a Cartwrighta cztery minuty przed końcem, co pozwoliło Panterom na pierwszą próbę zdobycia bramki, ale strzał z 20 metrów Burtona trafił w słupek.

READ  Trener NZ Breakers, Dan Shamir, opowiada o „mrocznych dniach” w związku z Covid-19

Moses był kolejnym, który oddał strzał na dwie minuty przed końcem – 43-metrowe uderzenie odpływało, zanim nie udało się oddać zwycięzcy meczu na syrenie.

Cleary nie był zadowolony z wezwania w ostatniej chwili, aby dać Anglikowi rzut karny i szansę na wygranie meczu.

„Byłem zły, myślę, że to kolejny przykład naszej gry, który zachęca do gry w rzutach karnych” – powiedział.

„Tak się wtedy czułem [Liam Martin] Wracając do piłki. Czuję się zachęcony w naszej grze. Każdy gracz oglądający dziś wieczór może zrobić to samo.

Konferencja prasowa: Panthers v Eels – runda 16, 2021

Zarejestruj darmowe konto NRL, aby uzyskać dostęp do tego filmu i innych ekskluzywnych treści.