NRL 2021: Penrith Panthers zdobywa ekscytujące zwycięstwo nad Parramatta Eels

Mitchell Moses było nazwiskiem na ustach wszystkich w piątek wieczorem, gdy ścigał marinę w ojczyźnie, ale walczył z numerem Matta Burtona, który w końcu zaśmiał się, dając Panterom zwycięstwo 13-12.

Zwycięstwo w tym sezonie wyniosło 14 Penrith, ale prawdopodobnie będzie to kosztować the Blues, ponieważ ósmy w tabeli Kharum Louay został zarezerwowany za kontrolę kontuzji kolana, którego doznał w drugiej połowie w Ploupt.

Louay grał przez barierę bólu, aby nadać Panterom trochę rozpędu pod koniec zawodów, ale to Burton zdobył bramkę po wcześniejszej próbie trafienia w lewy słupek.

Był to pierwszy gol Burtona w jego karierze w NFL po tym, jak w zeszłym sezonie opuścił kilka prób w remisie pomiędzy Panterami i Rycerzami.

„Dobrze jest położyć lód na lodzie, ale to był dobry mecz, węgorze po prostu wyszły z rzutu i złapały, a my musieliśmy włożyć je z powrotem i dopasować ich siłę” – powiedział Burton.

„Naprawdę o tym nie myślę [past games] Ale w chwili, gdy o tym myślałem [last year] Kiedy trafię w słupek.

„Ale jak tylko miałem drugą szansę, pomyślałem, że to właściwy czas, aby ją spłacić”.

Wysiłki Burtona były kolejnym pożegnalnym prezentem dla Panter w jego ostatnim sezonie w klubie, ale węgorze miały szansę wygrać mecz na syrenach. Niestety dla nich próba rzutu karnego Moussy z 32 metrów przy linii bocznej poszła za daleko.

Zepsuta gra i czasy Api autorstwa Penrith

Brutalna rywalizacja zakończyła się kolejnym rozdziałem Bitwy o Zachód pomiędzy pretendentami do tytułu w 2021 roku.

Po przemówieniu jako zastępca Nathana Cleary’ego w Origin III w dniu 14 lipca, Moses wykonał dwa kopniaki za próbę Eelsa, ale goście mieli problemy ze znalezieniem sposobu na dzielną obronę Penrith.

READ  Sam Whitlock może zostać pierwszym trzykrotnym mistrzem świata w rugby

Życie bez Cleary’ego okazuje się natychmiastowym konfliktem, w którym Pantery zaatakują nową mieszanką. Luai i Tyrone May potrzebują czasu, by się zjednoczyć.

Mayo spóźnił się ze środka, a Burton wrócił na lewą krawędź wraz z Louiem.

Pantery objęły prowadzenie 6-4 pod koniec pierwszej połowy w napiętych rozgrywkach, po czym ponownie objęły dwupunktowe prowadzenie, gdy Abe Curaçao rozdzielił obronę węgorzy w pojedynkę na jedną czwartą meczu.

Obrońca Panter, Charlie Staines, miał mieszany wieczór w koszulce nr 1 z powodu błędu w powietrzu, który doprowadził do próby z węgorzem, zanim nie wykonał kopnięcia Mosesa, aby ponownie podać gości.

Mógłby zrobić wszystko sam dla Penrith

Rzut karny powrócił do Moussy w punktacji na 24 minuty przed końcem meczu, gdy obie drużyny zaczęły łączyć grupę w drugiej połowie o wysokiej intensywności.

– Nie graliśmy dobrze w pierwszej połowie, wiele błędów i próbowaliśmy przesunąć piłkę, kiedy nie powinniśmy – powiedział trener Panthers Evan Cleary.

„Przyjechaliśmy tu dziś wieczorem, aby skupić się na pracy zespołowej, co robimy co tydzień, ale będzie jeszcze ważniejsze po odejściu Nathana i powrocie chłopaków z Origin.

„Zawsze było ciężko, ale były też trudne warunki. Dzisiejszego wieczoru było naprawdę klubowo. Myślałem, że druga połowa była o wiele lepsza”.

Burton awansuje, aby wysunąć swój zespół na prowadzenie

Wysiłek ratowniczy Clinta Guthersona i Maraty Neukur na frachtowcu Viliame Kikau położył kres pasowi startowemu.

Gutherson przeszedł od bohatera do złoczyńcy z podaniem forhendowym do Bryce’a Cartwrighta cztery minuty przed końcem, co pozwoliło Panterom na pierwszą próbę zdobycia bramki, ale strzał z 20 metrów Burtona trafił w słupek.

READ  Supercars ogłasza kolejne testy w tunelu aerodynamicznym

Moses był kolejnym, który oddał strzał na dwie minuty przed końcem – 43-metrowe uderzenie odpływało, zanim nie udało się oddać zwycięzcy meczu na syrenie.

Cleary nie był zadowolony z wezwania w ostatniej chwili, aby dać Anglikowi rzut karny i szansę na wygranie meczu.

„Byłem zły, myślę, że to kolejny przykład naszej gry, który zachęca do gry w rzutach karnych” – powiedział.

„Tak się wtedy czułem [Liam Martin] Wracając do piłki. Czuję się zachęcony w naszej grze. Każdy gracz oglądający dziś wieczór może zrobić to samo.

Konferencja prasowa: Panthers v Eels – runda 16, 2021

Zarejestruj darmowe konto NRL, aby uzyskać dostęp do tego filmu i innych ekskluzywnych treści.