Polska pokonuje Buckfielda w południowych kwalifikacjach

POLSKA – Rozstawiona z szóstą drużyną Polska od samego początku zdominowała wtorkowe eliminacje koszykówki dziewcząt klasy C South, wygrywając 58-39 z rozstawionym z jedenastego Buckfieldem i awansując do kolejnej rundy play-offów.

Polska (13-6) zmierzy się z trzecim rozstawionym Richmond (16-2) w ćwierćfinale, który odbędzie się 20 lutego w Augusta Civic Center.

W zeszłym roku Knights zakończyli sezon 0-18 z bilansem 0-18, a seniorka Thea Thornton powiedziała, że ​​jest to pierwsza runda play-off Knights od 2018 roku. Trener Polski Jake Webb powiedział, że był to „ogromny zwrot” w drużynie i że musi trenerka „największej grupy młodych kobiet na świecie”.

„To jedno z najbardziej niesamowitych uczuć, jakich doświadczyłem od dłuższego czasu” – powiedział Thornton. „Przeszliśmy z 0-18 (w zeszłym sezonie) do 12-6 (obecnie 13-6) i jedziemy do Civic Center. Nie mogłem sobie tego wyobrazić w zeszłym roku i cały zespół jest bardzo podekscytowany. To niesamowite Najlepsze uczucie.”

Polka Charlotte Grenier zachwyciła kibiców gospodarzy już w pierwszej kwarcie, zdobywając kolejne trzy punkty.

„Charlotte jest bardzo utalentowaną zawodniczką ofensywną” – powiedział Webb. „Jest nową uczennicą i nadal robi to, co powinna, a także wszystko, o co ją poprosimy, w sposób obelżywy”.

Trójki Greniera były jednymi z wielu przykładów ofensywnej dominacji Rycerzy na początku gry. W pierwszej połowie zdobyli 17 punktów do czterech Buckfielda, a wszystkie zdobyła Sarai Defoe.

W drugiej kwarcie Bucks (9-10) ponownie mieli trudności z odzyskaniem dynamiki w ofensywie, wyrównując wyniki z pierwszej kwarty czterema punktami.

Trener Buckfield Troy Eastman powiedział, że Bucks „nigdy wcześniej nie byli na meczu play-off”, co przyczyniło się do napięcia na początku meczu.

„Jest tu dużo ludzi i panuje dobra atmosfera, więc myślę, że na początku byli trochę niepewni i zdenerwowani” – powiedział Eastman. „Myślę, że ostatecznie zamieniło się to w mecz koszykówki, a oni pozwolili, aby ich refleks i atletyzm przejęły kontrolę i (przestali) myśleć”.

READ  Niemcy, Polska i inne kraje naciskają na nowe sankcje na rosyjską energię jądrową

Tymczasem Polska zamieniła przechwyty i straty na punkty.

Grenier dodała swoją trzecią trójkę w meczu i prawie każdy zawodnik Knights, który trafił na boisko, miał statystyczny wpływ.

Addison Smith i Maya Balkier odnotowały przechwyt, a Balkier stwierdziła, że ​​skupiała się na „tylko zdobyciu piłki”, wiedząc jednocześnie, że jej koledzy z drużyny będą ją wspierać, jeśli nie wykorzysta przechwytu.

„W defensywie zagraliśmy świetnie” – powiedział Webb. „Jesteśmy całkiem niezłą drużyną w defensywie. W trzeciej kwarcie mieliśmy małą przerwę, kiedy nasza intensywność spadła, a oni przyspieszyli… a potem włączyliśmy to – to było jak przełączenie przełącznika w czwarta kwarta, a oni wrócili i zaczęli dostawać przestoje”.

Thornton powiedział, że Rycerze są pewni, że będą w stanie rozegrać cały mecz przed wtorkowym meczem.

„Kiedy weszliśmy, mogłem powiedzieć, że każdy z naszych kolegów z drużyny był gotowy do działania” – powiedział Thornton. „To ogromna rzecz, jeśli chodzi o naszą grę. Jesteśmy bardzo pewni siebie, jesteśmy bardzo podekscytowani i wiemy, że teraz możemy grać dobrze, na wyższym poziomie”.

Rodzice Thornton pracowali w polskiej regionalnej szkole średniej i ona pamięta, jak Natalie Theriault, absolwentka z 2018 r., i Rycerze grali w play-offach. Dlatego gra po sezonie z tegoroczną drużyną wiele znaczy dla Thorntona.

Buckfield przeprowadził skuteczną dyskusję w przerwie i zdobył 19 punktów w trzeciej kwarcie. DeVoe zdobył 11 z tych punktów i zakończył mecz z 22 punktami.

Trener Polski Jake Webb powiedział, że Bucks nigdy nie przestali grać i pochwalił przyspieszenie ataku w drugiej połowie.

Rycerze zdobyli w tej kwarcie zaledwie 10 punktów, w tym 3 od Thorntona, ale nadal prowadzili 39-27.

Polska obrona wyróżniała się, podobnie jak jej akcja, a Thornton zbierała zbiórki po własnym strzale, a Nicole Ryu wyróżniała się w defensywie, wykonując kilka rzutów obronnych po wyjściu poza boisko.

Polska zazwyczaj gra w 10-osobowym składzie, ale wszyscy zawodnicy z wyjątkiem kontuzjowanej Gretchen Paradis stawili się w czwartek na korcie, powiedział Webb. Głębokość gry i umiejętność zdobywania punktów przez Rycerzy była równie widoczna, jak ich spójność na boisku, którą utrzymywali przez wszystkie cztery kwarty.

READ  Nie, Jill Stein nie nazwała Polski „ojczyzną” Żydów

Balkir powiedziała, że ​​w czwartej kwarcie trenerzy spojrzeli na nią na ławce rezerwowych i powiedzieli: „Idziemy do Augusta Civic Center” i wtedy zrozumiała, co oznacza ten sezon.

Belquer powiedziała, że ​​jest również dumna z powracających zawodników, którzy po wszystkim, przez co zespół przeszedł w zeszłym roku i po wszystkich trudnych porażkach, mecz po meczu, wrócili i udało im się przetrwać w tym sezonie.

Buckfield również zaliczył znaczną poprawę w tym sezonie, wygrywając dziewięć meczów po zaledwie dwóch wygranych w zeszłym roku.

Pomimo wtorkowej porażki Eastman powiedział, że jest dumny z Bucksów, że nigdy się nie poddali, nawet w obliczu 20-punktowego deficytu.

„Byłem z nich dumny. Myślę, że mieli wybór: «Czy będziemy konkurować, czy wypadniemy dobrze w tym roku?»” – powiedział Eastman. „Podoba mi się, że pierwszy zespół grał ciężko i miał tam dobrego przywództwa. Postanowili rywalizować, co moim zdaniem było naprawdę dobre.

Eastman powiedział, że Bucksom najbardziej będzie brakować w klasie seniorskiej wysiłku i odporności podczas trudnych meczów, a także wzajemnego wspierania się na boisku i poza nim. Powiedział, że seniorzy pokazali drużynie, jak podejmować ryzyko i że warto walczyć, bo podejmując ryzyko, szanse na sukces tylko rosną.

Thornton był najlepszym strzelcem Polski z 14 punktami. Grenier i Brianna Bartlett zdobyli po dziewięć punktów.

„Nie sądzę, żeby ktokolwiek był jak gwiazda serialu” – powiedział Belquer. „Mam wrażenie, że zazwyczaj mamy kilku zawodników, którzy błyszczą lepiej lub zdobywają więcej punktów w meczach, ale mam wrażenie, że wszyscy równo rozdzieliliśmy pracę i wysiłek”.

Patrząc w przyszłość na następny mecz, Webb powiedział, że „będzie się tym jutro martwić” i przez całą noc będzie się cieszył zwycięstwem.

Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Kiedy podasz adres e-mail swojego konta, wyślemy Ci wiadomość e-mail z kodem resetującym.

„Były

INSIDE TRACK: McKenna Drouin z Lewiston ustanawia rekord, zdobywając trzy tytuły mistrzowskie KVAC A