Derby A-League mężczyzn Melbourne zostały wstrzymane, ponieważ protesty fanów stały się gwałtowne

Derby A-League Melbourne mężczyzn zostały później przerwane ze względów bezpieczeństwa zawodników Protesty fanów Stało się to jedną z najbardziej przerażających scen w historii zawodów.

Kibice z aktywnej dzielnicy Melbourne Victory wbiegli na boisko krótko po 20 minutach sobotniego meczu na AAMI Park, a bramkarz Melbourne City, Tom Glover, doznał urazu głowy i podejrzenia wstrząsu mózgu po uderzeniu metalowym wiadrem.

Obie grupy kibiców strzelały racami w stronę boiska.

Ale sytuacja uległa eskalacji, gdy wydawało się, że rozbłysk zranił fotografa Network 10, a następnie eksplodował, gdy Glover podniósł innego fotografa z ziemi i rzucił go z powrotem na trybuny.

Następnie fani wbiegli na boisko, a Glover został uderzony metalowym wiadrem używanym do wyrzucania rac i natychmiast zaczął krwawić ze skroni, wymagając pomocy medycznej.

Wkrótce przez tunel wbiegli zawodnicy obu drużyn i mecz został wstrzymany, zanim sędziowie podjęli decyzję o przerwaniu meczu.

Na początku meczu panowała napięta atmosfera, a aktywni kibice obu drużyn planowali opuścić mecz w 20. Protest przeciwko australijskim federacjom zawodowym.

Zakrwawiony Tom Glover z Melbourne został wyprowadzony z boiska.

Darian Trainor/Getty Images

Fani z całej konkurencji protestowali przeciwko decyzji ligi o sprzedaży kolejnych trzech Wielkich Finałów do Sydney.

Obie grupy fanów zaczęły skandować „f *** APL” natychmiast po zakończeniu meczu byłej A-League kobiet.

Zarówno fani Al-Nassr, jak i City trzymali transparenty przed meczem, a gdy pojawiła się połowa, sygnalizując swoje niezadowolenie z APL.

Kibice Melbourne Victory szturmują boisko.

Kibice Victory odpalili małe fajerwerki, a następnie wystartowali, podczas gdy bramkarz Paul Izzo musiał pomóc usunąć flary rzucane przez fanów City.

READ  Prawo zdawało się jasno określać, że prostytutki zbliżały się coraz bardziej do linii

Potem gra pogrążyła się w chaosie.

City prowadziło 1:0, gdy mecz został przerwany, dzięki bramce Aidena O’Neilla w 11. minucie.

Fani pokazują swoje rozczarowanie APL przed rozpoczęciem meczu.