„To obrzydliwe” – Black Fern 7 reaguje po tym, jak Australia rozwiała swoje nadzieje na złoty medal

Siódemki Black Ferns przegrały w ekscytującym meczu półfinałowym Igrzysk Wspólnoty Narodów 17-12 z Australią w niedzielę rano w Coventry.

Oznacza to, że najlepszym mistrzem olimpijskim w Birmingham może liczyć na brązowy medal.

Zmierzą się z Kanadą w tym meczu po tym, jak Fidżi pokonało Kanadę 24:7 w drugim półfinale.

„Nie zamierzam powlekać go cukrem – jest krwawy” – powiedział później rozgrywający Black Ferns Tyler Nathan Wong. „Pod koniec dnia ciężko pracujemy na te chwile i niestety dla nas, które się wymknęły”.

The Black Ferns prowadzili dobrze 12-5 w pierwszej połowie i mówili o zachowaniu spokoju po przerwie, ale Australia przyniosła najwięcej mocy i całkowicie zdominowała posiadanie piłki.

Ostatecznie Nowa Zelandia miała ostateczne posiadanie, pozycję i przewagę jednego gracza po otrzymaniu żółtej kartki dla Australijczyka Tejana Levy’ego, ale nie wykorzystali tego w pełni, a ich marzenia o grach zostały zniszczone.

„Chodzi o małe drobiazgi” – powiedział Nathan Wong. „Nie jedziesz wystarczająco szybko – są tam dostarczane”.

„Przyprowadźcie ją. Cierpieli od [pool] przegrana z Fidżi. To zawsze był dobry mecz przeciwko nim, a do tego prawdopodobnie ucierpieli po przegranej z Comm Games cztery lata temu.

„Dzisiaj nie byliśmy wystarczająco dobrzy”.

Skipper Sarah Hirini była emocjonalna, gdy później skonfrontowała się z mediami, ale po zebraniu się, powiedziała szczerze o tym, co poszło nie tak.

„Pewnie, że mam być szczery” – powiedział Herini. „Bardzo emocjonalnie. Wiem, jak trudne są te dziewczyny, aby to zrobić i ile pracy zajęło osiągnięcie tego punktu i bycie tak blisko. Ale byliśmy też na zwycięskim końcu niektórych z tych gier i czuliśmy się o wiele lepiej.

„Będziemy się tym cieszyć… ale wciąż mamy medal do gry. Nadal musimy nosić tę koszulkę i być dumni z siebie i naszego kraju, i miejmy nadzieję, że uda nam się zdobyć brąz.

READ  Miedwiediew mówi, że podwójne zwycięstwo pod koniec zeszłego roku stworzyło platformę do awansu

„Zobacz, z kim zagramy jutro – idziemy po ciebie.”

W tym, co było powtórką finału sprzed czterech lat na Gold Coast, który Nowa Zelandia wygrała w dramatyczny sposób, Australijczycy powrócili z deficytu w pierwszej połowie, by zdominować posiadanie piłki w drugiej połowie, z wschodzącą mistrzynią Australii Madison Levy, która strzelił wszystkie gole. Trzy z ich prób.

Black Ferns przeszli do meczu pucharowego po tym, jak w ostatnim meczu grupowym powalili gospodarzy Anglię na miecze, ale po przerwie cierpieli z powodu presji ze strony Australii, chociaż Nowozelandczycy pomogli z żółtą kartką na koronach Levy’ego w miarę upływu czasu. Został skazany na wyrwanie długich splecionych włosów Portii Woodman.

Australijka Sharney Williams reaguje na końcowy gwizdek.

W ostatnich sekundach po rzucie Levy’ego Czarne Paprocie zdecydowały się spasować, ale Australia zmiażdżyła kolejny krach i kiedy piłka została trafiona, nadszedł czas na Czarne Paprocie.

Herini powiedziała, że ​​jest pewna, że ​​jej drużyna może wygrać, kiedy zdobędzie ostatnie posiadanie piłki.

„Kiedy mamy szansę, kiedy zdobędziemy piłkę, w 100 procentach wspieram nasz zespół w przekroczeniu linii” – powiedziała. „Niestety nie zrobiliśmy tego i to jest trudne dla Siódemek i meczu półfinałowego.”

Wcześniej Nowa Zelandia odpowiedziała na pierwszą próbę Madison Levy, strzelając gola Woodmana z prawej strony po dobrej wczesnej akcji Kelly Brazier i Michaeli Blade oraz precyzyjnym podaniu Nathana Wonga.

Czarna paproć była pod kontrolą, gdy Teresa Fitzpatrick skonwertowała dobrą bramkę z Nathanem Wongiem, zapewniając dobre prowadzenie w pierwszej połowie.

Ale po nierankingowym powrocie Australii, Levi wylądował w lewym rogu, próbując interweniować Herrini.

Na niecałe cztery minuty przed końcem Brazier zrezygnował z restartu, aby wywrzeć większą presję na Nową Zelandię.

Australijczycy utrzymywali posiadanie piłki, mimo że się cofnęli, a Levy zakończyła przełamanie w swojej trzeciej próbie przekonwertowania i dała Australii prowadzenie 17-12 na mniej niż minutę do gry.

READ  Blake Shane uniemożliwił spotkanie gliniarzy po czterech zwycięzcach

„Nie trzymaliśmy piłki przez dłuższy czas” – powiedział Herini. „Wiemy, że gdybyśmy to zrobili, o wiele łatwiej byłoby zdobyć bramkę i nie utrzymamy piłki”.

Półfinał był zdecydowanie najmocniejszym meczem, jaki Czarne Paprocie rozegrały na igrzyskach w tym roku, ale Herini powiedziała, że ​​wygodne zwycięstwa nad Sri Lanką, Kanadą i Anglią podczas gry w bilard nie wpłynęły negatywnie na jej drużynę.

– Nie sądzę. Kanada i Anglia to w swoich czasach bardzo dobre zespoły.