Barrett kradnie zwycięstwo The Blues nad Brumby w celu obniżenia go

Bewden Barrett strzelił gola z pola po syrenie w pełnym wymiarze czasu dla The Blues, aby ukraść słynne zwycięstwo Pacific Super Rugby z Brombies w Canberze.

Zwycięstwo The Blues 21-19 – klubowy rekord dwunasty z rzędu – zaprowadził ich wyżej w drabince i potencjalnie zdegradowało Brumby’ego na trzecie miejsce w jednej rundzie do gry.

Pomimo tego, że przez większą część meczu obozowali na własnej połowie, prowadzili przez jednego, gdy podanie Billy’ego Pollarda zostało po cichu odwrócone przez Noaha Lolisio, który miał 70 sekund do gry.

Wygrali piłkę od początku drugiej połowy, ale stracili posiadanie piłki, a następnie obserwowali, jak goście zmierzają w kierunku słupków, zdobywając karę pomimo protestów gospodarzy.

Mając przewagę, rozgrywający All Blacks, Barrett, po cichu ustawił zwycięzcę, aby zakończyć to, co stanowiło kolejną historię australijskiego rugby.

Brumbies byli wściekli rzutami karnymi 16-5 na korzyść The Blues i w pewnym momencie wykonali 95 wślizgów przeciwko The Blues 38.

– Pokazaliśmy dziś wiele serca, przez cały mecz opieraliśmy się plecami o ścianę – powiedział kapitan Alan Alatawa.

„Myślę, że niektóre z nich były naszą winą, ale mój przyjaciel uważa, że ​​w ciągu tygodnia otrzymamy przeprosiny, kilka filmów (przegląd karny).

„Broniliśmy naszych serc i nie wydaje mi się, żebyśmy stawali się zieloni… ale i tak udało nam się awansować w 79. minucie”.

Ponieważ Crusaders mają pięciopunktową przewagę na drugim miejscu, wydaje się prawdopodobne, że Brumbies przegapią okazję do awansu do półfinału u siebie i zamiast tego będą musieli pokonać Moanę Pasifikę, aby zająć trzecie miejsce, zanim awansują liderzy.

„To był prawie test intensywności meczu z młodymi grupami i zobaczenia natury gry” – powiedział Barrett.

„Kiedy przyjeżdżasz do Canberry, toczysz piekielną walkę i zdecydowanie to dostaliśmy”.

READ  Hiszpania i Polska zgarniają Puchar ATP w Sydney

Właściciele domów strzelili z bloków i awansowali 7-0 po tym, jak Pete Samo znalazł skrawek trawy, aby zasadzić piłkę w drugiej minucie.

Ale to już wszystko Blues po tym, Oaklanders wywierali ogromną presję, kiedy grozili kontrataku.

Ale tak pozostało przez prawie 40 minut, Roger Toivasa-Cheek, jeden z trzech potencjalnych strzelców The Blues, trzymał się przed linią bramkową i ominął próbę Kurta Eklanda o nokaut.

Volu Vaenga i Darcy Swain zostali wykluczeni z grzechu, ponieważ kara karna 12-1 doprowadziła do przegranych, ale utrzymali się, dopóki Barrett nie dośrodkował na próbę po pierwszej połowie gwizdka.

Środkowy obrońca Brumbies, Nic White, złamał tę rozgrywkę ostrym przechwytem w trakcie apelu i przebiegł 80 metrów, zanim Fainga’a strzelił gola krótko po ataku, który dał gospodarzom prowadzenie.

Skrzydłowy The Blues, Caleb Clarke, został wyrzucony z boiska z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego, ale próba Karla Toinkwave’a z kolejnego rzutu karnego dała the Blues sześciopunktowe prowadzenie w ostatnich pięciu minutach.

Pollard strzelił jego spóźniony strzał z gwiazdorskiego składu Brumbies, a Lolesio zakradł się, aby zawrócić go w prawym słupku i umieścić go na jednym z nich na nieco ponad minutę do gry, zanim the Blues udało się genialną ucieczkę.