Pacific Super Rugby: Sam Gilbert wyrzucony, gdy Highlanders przegrali z Waratas

32- Masud
Górale 20

Wyścig o finał u siebie w rundzie otwierającej turnieje kwalifikacyjne Pacific Super Rugby będzie miał trzech startujących w ostatniej rundzie tygodnia.

Chiefs, Hurricanes i Waratahs będą mieli szansę zająć czwarte miejsce w rankingu w ostatnim meczu sezonu, po tym, jak Waratas utrzymali kontakt ze swoimi przeciwnikami z Kiwi, wygrywając 32-20 z Highlanders w Dunedin w niedzielę.

Nie zdobyli dodatkowego punktu, więc nadal są cztery punkty za czwartym miejscem i jeden punkt za huraganami i potrzebują wyników, aby pójść w ich stronę w następny weekend.

Podczas przegranej, porażka Highlanders, która nie zdołała zdobyć dodatkowego punktu, pozostawia ich na chwiejnym gruncie przed rundą finałową, a ich ósma i ostatnia pozycja w kwalifikacjach jest teraz słaba.

Highlanders mają osiem punktów przewagi nad Western Force, ale Force rozgrywa dwa mecze w ostatniej rundzie. We wtorek Force zmierzy się z Moaną Pacifica, zanim zmierzy się z huraganami o północy w sobotę. Zwycięstwo nad Moaną Pacifica sprawiłoby, że Moc wciąż miałaby szansę zająć ósme miejsce.

To była dzika gra w Dunedin, ponieważ górale nie wykorzystali swojej szansy na zarezerwowanie miejsca do play-off. Gospodarze zmuszeni do późnych zmian wdrapali się na deskę niemal natychmiast po kopnięciu, zmuszając ich do zmiany piłki i przetestowania obrony Waraty. Luke Josh Dixon zdobył wynik i umieścił piłkę pod rolkami. Waratahs No 8 Harris wkrótce odpowie, ale Highlands mieli lepsze wyniki niż wczesne wymiany.

Górale wcześnie zostawiali punkty na boisku, z mentalnością ofensywnych rzutów karnych. Zamiast zbierać punkty, kopali, żeby się dotknąć i nie mogli zamienić tych pozycji na punkty.

Mecz zakończył się pół godziny, kiedy Highlanders nr 10 Sam Gilbert miał wybuch mózgu, podnosząc skrzydło przeciwnika Michaela Hoppera z drogi i rzucając go na głowę bez żadnych oznak chęci poprawienia ruchu.

READ  Stephen Alker jest drugi po gorącym starcie w New Zealand Open

Z ingerencją jednego człowieka, Warata ponownie wkroczyła przez zaufane skrzydło Marka Nawaqanitawase. Wkrótce potem podążył Hopper, łapiąc Highlanders, którzy ucinają sobie krótką drzemkę i udają się na dobry bieg i zdobywają punkty.

Michael Hooper zapisał się do Waratahs po tym, jak padł ofiarą lekkomyślnego sprzątania.  Obraz/Getty Obrazy
Michael Hooper zapisał się do Waratahs po tym, jak padł ofiarą lekkomyślnego sprzątania. Obraz/Getty Obrazy

Highlanders Waratah utrzymał pierwsze dziesięć minut drugiej połowy, zanim zamiast Gilberta wszedł Marty Banks i wykonał rzut karny.

To Waratas powalili człowieka na początku drugiej połowy, kiedy zderzył się czołowo, gdy Dixon zobaczył rekwizyt, gdy Paddy Ryan pokazał żółtą kartkę.

Highlanders skorzystali, a Scott Gregory strzelił szerokie gole w nakładaniu się.

Gdy partie wróciły do ​​parzystych liczb, kontrolę przejęli Waratahowie. Budując presję dzięki bramkom w rzutach karnych, w końcu ponownie przekroczyli linię mety przez Tane Edmeda – który zdobył wszystkie punkty w drugiej połowie – aby umieścić grę poza zasięgiem Highlanders.

Gospodarze zdobyli próbę pocieszenia przez Liama ​​Combsa-vapinga po syrenie, ale nie zdobyli punktu bonusowego.

32- Masud (Will Harris, Mark Nawaqanitawase, Michael Hooper, Try Tane Edmed; Edmed 3 minusy, 2 długopisy)
Górale 20 (Josh Dixon, Scott Gregory, próby waporyzacji Liama ​​Combsa; Sam Gilbert con, pióro Marty Banks)