Super Rugby Aupiki: The Blues kończą wybieg po ekscytującym debiucie wygranym z Matatū

Crystal Murray zaliczył swoją pierwszą próbę meczu z The Blues.

Michael Bradley / Getty Images

The Blues zorganizowali finałową trybunę dla Super Rugby Obiki po zmianach związanych z Covid, pokonując Matato 21-10 w ich ekscytującym pierwszym meczu we wtorek wieczorem.

Drużyna Oakland zmierzy się z Chiefs Manawa w niedzielnym finale w Hamilton.

The Blues debiutowali w rozgrywkach inauguracyjnych, a był to drugi mecz Matato po nim Przegrywając mecz otwarcia w zeszłym tygodniu 17-15 z ChiefsTo jest również Pokonaj Hurricane Boa 29-8 na stadionie Waikato w FMG we wtorek.

Koordynacja została skrócona w trzech rundach z powodu Wpływ Covid-19Zwycięzca niedzielnego meczu finałowego pomiędzy dwoma liderami a the Blues ukoronuje pierwszych mistrzów.

The Blues mieli okazję zagrać w historycznych rozgrywkach po tym, jak ich pierwszy mecz przeciwko Hurricanes został odwołany w zeszłym tygodniu z powodu Covid-19.

Zmiennika poza boczną obrońcą Millie Hovanga strzeliła niezapomnianą passę dla the Blues w drugiej połowie, pokonując znakomicie odciążoną kolumnę Aldory Itono i rzucając się obok obrońców Matatu, by wywołać radosne świętowanie wśród jej kolegów z drużyny.

To wydawało się przechylić rywali na korzyść the Blues, ale Mattato odpowiedział szybką próbą Marthy Matale i mecz był żywy na 26 minut przed końcem.

Żadna ze stron nie grała błyskotliwie i atakowała rugby przez długi czas, czego można się było spodziewać, biorąc pod uwagę wpływ Covid-19 na przygotowania każdej drużyny, ale mimo to było to interesujące spotkanie.

READ  Messi kontra Lewandowski „Nagroda FIFA's The Best większa niż Ballon d'Or” — twierdzi gwiazda Bayernu
The Blues zabezpieczają Maiakawanakaulani Roos, aby popchnąć swoją grupę do przodu.

The Blues mieli lepszą jakość w kluczowych momentach, a ich presja była zbyt duża, by Mattato mógł sobie z nią poradzić.

Kwarta otwarcia była naznaczona błędami w składzie i przesunięciami posiadania piłki. Rzut karny Leifa McGovern’a dla Matatu był jedynym punktem, który każdy zespół mógł zdobyć.

The Blues wyglądali bardziej elegancko w ataku i wybijali dziury w obronie Matato, ale była to epicka passa, która dowodzała, że ​​spiętrzyli się do przodu na odległość ponad 20 metrów, która prawie wykonała pierwszą próbę.

To był niepokojący znak dla napastników Matato, nawet przy problemach z serią Rebecci Todd Blues Hawker na początku, ponieważ Oakland czuł, że może być poważna słabość w pakiecie drużyny południowej.

Jednak The Blues nie wytrzymali presji i Mattato energicznie obronił kolejne prowadzenie.

Kapitan Drużyny Matat, Alana Bremner, potraktowała empatycznie Krystal Murray z Drużyny Blues, co zwiększyło pewność siebie i determinację jej drużyny.

rzeczy

Mimo postępów, jakie poczyniło w ciągu ostatnich pięciu lat, kobiece rugby wciąż stoi przed ogromnymi wyzwaniami. To jest stan Unii, śledztwo Stuffa.

Ale Murray śmiał się ostatni w pierwszej połowie, chwytając luźną piłkę z palców u stóp, aby strzelić syrenę z podmuchem zmęczonych obrońców Matatu.

To było najmniej zasłużone Blues po tak dużym terytorium i dominacji ich grupy.

Druga połowa była bardziej wyrównana, ale trudniejsza po mocnym starcie dla the Blues z niesamowitym Huvanga.

wielka chwila

Tyla Nathan-Wong zrobiła wielką przerwę, by spróbować bluesa.

The Blues mieli dwie z siedmiu gwiazd w obronie, Tilę Nathan Wong i Theresę Fitzpatrick, które w zeszłym roku zdobyły w Tokio złote medale olimpijskie.

Nathan Wong, w grze kilku okazji, dokonał decydującego wyłamania się z linebackera, aby w 61. minucie spróbować przypieczętować mecz.

READ  St. George Illawarra Dragons, Ben Hunt, Strata rekinów, Co on powiedział, Konferencja prasowa, Ryan Carr, Will Stay, 2024, Tytani, Matty Jones, Jacques De Bellen

Przecięła passę Matato i mocno uderzyła the Blues do przodu, tworząc szeroką przestrzeń, a napastnik Shannon Liotta wykonał dośrodkowanie, dając im 11-punktową przewagę.

Noc Nathana Wonga została oczyszczona z późnej żółtej kartki z powodu celowego nokautu na szalonym finiszu.

Wskaźnik dopasowania: 8/10

W miarę upływu nocy sytuacja się poprawiała i Mattato wisiał tam wspaniale.

Południowcy wrzucili do zlewu kuchennego w drugiej połowie, kiedy mecz mógł im się wymknąć.

The Blues świętują swoje pierwsze zwycięstwo w Super Rugby Aupiki.

Blues był wyraźnie lepszą stroną.

Wielkie zdjęcie

The Blues zagrają w niedzielę z Chiefs w Hamilton. Zwycięzca zostanie ukoronowany pierwszymi mistrzami Super Rugby Aupiki.

Matatu mierzy się z huraganem Boa, aby zakończyć kampanię.

najlepszy graczNapastnicy Czarnej Paproci Liana Mikaele-Tu’u, Maiakawanakaulani Roos i Murray byli fantastyczni dla the Blues, wielokrotnie atakując napastników, by zmiażdżyć obrońców Matatu. Hovanga miała ogromny wpływ na ławkę, a jej próba była wyjątkowa.

Blues 21 (Crystal Murray, Millie Huvanga, Shannon Liotta próbuje; Patricia Malibu 2, Kristen Cottrell-Conn) Mata 10 (Martha Mattaele, Pen Liv McGovern, con). HT: 7-3.