Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

6 superfoods dla lepszego zdrowia jelit

Herbata imbirowo-miodowa to świetny sposób na poprawę zdrowia jelit

Zdrowy układ trawienny jest niezbędny dla zdrowego organizmu. Nasze zdrowie jelit wpływa na nasze zdrowie, ponieważ odgrywa ogromną rolę w zarządzaniu spożywaną przez nas żywnością. Słabe zdrowie jelit może zmienić nasz układ trawienny, a także zakłócić inne funkcje organizmu.

To, co jemy, wchodzi w bezpośredni kontakt z naszymi jelitami. Dlatego tak ważne jest, abyśmy uważnie przyglądali się temu, co jemy, a czego powinniśmy unikać. Superfoods to pokarmy bogate w wiele składników odżywczych i bardzo korzystne dla naszego organizmu. W tym artykule omówimy kilka superfoods, które możesz dodać do swojej diety, aby zapewnić najlepsze zdrowie jelit.

6 superfoods, które możesz dodać do swojej diety, aby poprawić zdrowie jelit:

1. Imbir

Imbir jest dobrze znany ze swojego wkładu w dobre trawienie. Imbir ma różne korzyści dla organizmu i wykazano również, że zmniejsza stan zapalny w jelitach. Jeśli doświadczasz oznak zdrowia jelit, takich jak wymioty, nudności, biegunka itp., picie herbaty imbirowej może znacznie zmniejszyć te objawy.

2. Owies

Owies i inne produkty pełnoziarniste są bardzo korzystne i zdrowe dla zdrowia jelit. Pomaga również dłużej czuć się pełniejszym, dając dłuższe przerwy na posiłki. Te przerwy mogą być pomocne, jeśli twoje jelita mają problemy z trawieniem. Jest również wszechstronny do gotowania i można go przygotować do wielu słodkich i pikantnych potraw.

3. Kombucha

Kombucha ostatnio zyskała dużo uwagi ze względu na wiele korzyści dla organizmu, zwłaszcza jelit. Kombucha jest przygotowywana przez fermentację herbaty. Jest bardzo bogaty w probiotyki. To sprawia, że ​​jest wyjątkowo zdrowy dla jelit i bakterii jelitowych.

4. jabłko

Jabłka są jednym z łatwo dostępnych superfoods. Są bogate w różne składniki odżywcze i błonnik, które wspomagają trawienie. Jest bogaty w błonnik prebiotyczny „pektynę”. Organizm nie może trawić pektyny, a bakterie jelitowe pomagają ją rozłożyć. Ten proces pomaga poprawić ogólny stan zdrowia jelit.

READ  Zmiana orbity: Rosja kieruje się na wschód po opuszczeniu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

5. Siemię lniane

Podobnie jak jabłka i owies, siemię lniane jest bardzo bogate w błonnik i różne inne składniki odżywcze. Był również wcześniej pomocny w zmniejszaniu stanu zapalnego jelit. Pomaga również w produkcji śluzu w jelitach, co zapewnia lepszą kondycję bariery jelitowej. Jest również łatwy do włączenia do żywności i może być dodany do kubków jogurtowych, sałatek, koktajli, miseczek z płatkami owsianymi itp.

6. Cebula

Cebula jest bardzo pomocna w prawidłowym funkcjonowaniu bakterii jelitowych. Cebula i inne produkty spożywcze z tej grupy, takie jak pory i czosnek, są również bardzo korzystne. Cebula jest doskonałym źródłem probiotyków, takich jak inulina, które wzmacniają naszą odporność.

Podsumowując, to, co jesz, ma ogromny wpływ na zdrowie Twoich jelit. Dodanie tych pokarmów do diety może pomóc w złagodzeniu wszelkich problemów z jelitami, których możesz doświadczać. Poza tym zachęcamy również do wizyty u lekarza, jeśli masz problemy z jelitami. Przedłużające się powikłania mogą wskazywać na zaburzenie wymagające pomocy medycznej.

Zastrzeżenie: Ta treść, w tym wskazówki, zawiera tylko ogólne informacje. W żaden sposób nie zastępuje wykwalifikowanej opinii lekarskiej. Zawsze skonsultuj się ze specjalistą lub lekarzem, aby uzyskać więcej informacji. NDTV nie ponosi odpowiedzialności za te informacje.