2021 NRL, Canberra Riders vs Melbourne Storm, rewanż 11 rundy

Prop Nelson Asofa-Solomona był nieoczekiwanym mistrzem w zmodyfikowanej drużynie Melbourne Storm, strzelając dwa gole w drodze do zwycięstwa 34-10 nad Raiders na stadionie GIO w Canberze.

Melbourne było całkowicie pozbawione atakującego kręgosłupa – Ryana Papenhusena, Camerona Munstera, Jahrom Hughesa i Harry’ego Granta – podczas gdy Zdobywcy mieli również problemy osobiste z zaginionymi Jackiem Wheatonem, Joshem Hodgsonem, Jordanem Rapaną i Joshem Babali.

Nawet bez broni Canberra ostro startował przed 14 120 kibicami na stadionie Geo i wykorzystał okazję do zdobycia bramki, gdy złożyli ofertę na Billy’ego Simonsona i Elliotta Whiteheada.

Jednak będą to ostatnie punkty zdobyte przez najeźdźców w nocy, gdy burza przeprowadziła sześć bez odpowiedzi, aby kontynuować nieszczęścia drugiej połowy, które nękały sezon w Canberze.

Nicho Hynes był znakomity na środku obrony, a trener Craig Bellamy po raz kolejny podkreślił wartość, jaką 24-latek ma dla klubu.

Bellamy powiedział: „Dzielenie się nim było dla mnie naprawdę fajne, angażował się wszędzie, więc naprawdę zależy nam na jego zatrzymaniu i miejmy nadzieję, że tak się stanie”.

– Ale w tej chwili gra naprawdę dobrze i chcemy, żeby kontynuował i mamy nadzieję, że weźmie to pod uwagę.

„Pasuje do nas naprawdę dobrze i na pewno ma 17 lat i może wypełnić cały stos przestrzeni, więc chcielibyśmy się z nim trzymać”.

Chris Lewis, Tom Eisenhout i Aaron Booth również zdobyli pochwały od Bellamy’ego za to, że dał im najlepszą wersję siebie w patchworkowym kostiumie Storm.

Powiedział: „Straciliśmy kilku zawodników z zeszłego tygodnia, a przed naszą ostatnią sesją treningową straciliśmy Kenny’ego (Bromwich) i Jahrom (Hughes), więc oni też byli wielcy”.

„Staramy się nie myśleć o tym, kogo nie dostaliśmy, po prostu skupiamy się na tym, kogo mamy. Nasz sposób myślenia zawsze był taki, że jeśli ktoś tęskni za kimś innym, ma szansę i pomyślałem, że wszyscy ci faceci wykonali dziś wieczorem dobrą robotę. „

READ  Wysoko latające tornada wysyłają sygnał pomocy do Dane’a Colesa, ale on nie przychodzi

The Raiders mieli doskonały start z ostatniego kopnięcia zebranego przez właścicieli domów, zanim piłka ruszyła w lewo i znalazła idealne kopnięcie od George’a Williamsa o cal od Simonssona, który strzelił już po 80 sekundach.

Canberra podwoiła prowadzenie, gdy Sam Williams odbił się w ramiona Whiteheada 10: 0 po 13 minutach przerwy po świetnej passie Curtisa Scotta.

Hynes najwyraźniej strzelił pierwszego gola burzy, ale został odrzucony przez faul Nelsona Asofy-Solomony.

Jednak duży rekwizyt został zmodyfikowany, gdy zbliżył się do ulotek, co dało mu 10-6.

Hynes uwalnia Smitha, a Storm zarządza kolcami

Corrie Horsberg została umieszczona w raporcie ze względu na duże starcia z Asovą-Solomoną w cieniu pierwszej połowy, a Melbourne objęło prowadzenie bezpośrednio w pierwszej połowie (12-10), po tym jak Chris Lewis maszerował przez słabą obronę inwazyjną.

Lewis rozpoczął drugą połowę, obejmując ramieniem szyję George’a Williamsa w konfrontacji, podczas gdy Raiders posuwali się naprzód w ataku.

Simonsohn przypadkowo wprowadził piłkę do siatki, co zwiększyło presję po jego stronie, tylko po tym, jak Asova-Solomona upadł po swoim drugim golu, który po 48 minutach strzelił 16-10.

Simonsson daje Raidersom doskonały start

Cztery minuty później burza powróciła ponownie, gdy pomocnik Reims Smith intensywnie wykorzystał przewagę liczbową, aby kontynuować swoją znakomitą formę od czasu dołączenia do klubu z Bulldogs.

Eisenhout zamroził zwycięstwo, kiedy pokazał więcej rozpaczy niż Raiders, zanurzając luźną piłkę w siatce, aby zwiększyć prowadzenie do 20.

READ  „Niezły wypadek” – Rees został wykluczony z Pucharu Świata z powodu kontuzji kolana

Po dramatycznym zwycięstwie w Storm, Trent Loiero strzelił swoją pierwszą próbę w NRL w 74. minucie, kiedy Melbourne przeszło na 9-2 w tym sezonie.