Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

10. edycja Festiwalu SIFFCY skupia się na kinie z Niemiec, Polski i Czech

10. edycja Festiwalu SIFFCY skupia się na kinie z Niemiec, Polski i Czech

New Delhi: Filmy z Niemiec, Czech i Polski znajdą się w centrum uwagi rozpoczynającej się 9 kwietnia 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży Smile.

obraz HT

W ceremonii, zorganizowanej przez organizację pozarządową Smile Foundation z siedzibą w Delhi we współpracy z Delegaturą Unii Europejskiej w Indiach, której otwarcie i ceremonia wręczenia nagród odbędą się w PHD House, zaprezentowanych zostanie 150 filmów z 40 krajów.

Hindustan Times – Twoje najszybsze źródło najświeższych informacji! Czytaj teraz.

Oprócz stolicy festiwal będzie odbywał się jednocześnie w aż 50 różnych lokalizacjach w całym kraju.

„Obchodząc 10. rocznicę festiwalu, w tym roku staramy się dotrzeć do większej liczby młodych ludzi w wielu lokalizacjach w kraju i wywołać więcej uśmiechów.

„Pokażemy 150 filmów z 40 krajów, a także bezpłatnie zorganizujemy dziesięć różnych rodzajów interaktywnych sesji filmowych i warsztatów rozwijających potencjał dla dzieci i młodzieży” – powiedziała w oświadczeniu dyrektor festiwalu SIFFCY Jitendra Mishra.

Na tej imprezie, reklamowanej jako jeden z największych festiwali filmów dziecięcych w Indiach, zaprezentowana zostanie szeroka gama filmów fabularnych, krótkometrażowych, dokumentalnych i wyprodukowanych przez dzieci.

W ramach festiwalu zostanie wyświetlonych 10 filmów wyprodukowanych przez studentów Uniwersytetu Bata w Czechach oraz osiem nagrodzonych filmów z Niemiec, które zostaną zaprezentowane na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym SCHLiNGEL.

„Osiem klasycznych animacji, których kuratorem jest TV Studio Animated Films, Polska, zaprezentuje znana osobowość filmowa z Polski, pan Jerzy Moskowitz wraz z Instytutem Polskim w New Delhi” – dodali organizatorzy.

W ramach wydarzenia prezentowane będą także filmy w różnych kategoriach, m.in. w Konkursie Międzynarodowym, w ramach którego prezentowane są filmy fabularne i krótkometrażowe; „70MM Smile”, w którym prezentowane będą filmy non-fiction; Segment „żółtego dywanu” nawiązuje do zróżnicowanego kina regionalnego Indii w językach malajalam, gudżarati, marathi, bengalski, radźastani, karbi i innych.

READ  Przegląd i najważniejsze wydarzenia: Polska 2-4 Szwecja Kobiety, Hiszpania 3-0 Meksyk Kobiety

Dla dzieci z ponad 30 różnych krajów, w tym z USA, Hiszpanii, Kolumbii, Portugalii, Belgii, Ukrainy, Chorwacji, Grecji, Austrii, Niemiec i Estonii, będzie dostępnych wiele filmów poruszających tematy ważne dla młodych fanów kina.

Dodatkowo w „Take One” można zobaczyć filmy stworzone przez dzieci, a w „Extra Smiles” zgromadzone zostanie to, co najlepsze w SIFFCY z poprzednich wydań, a także klasyczne filmy.

W tym roku w ramach wydarzenia filmowego odbędzie się 10 różnych warsztatów, kursów mistrzowskich i dyskusji panelowych na różnorodne tematy, takie jak środowisko, wartości rodzinne, wojna i pokój oraz bezpieczeństwo na drogach.

Ma on zakończyć się 11 kwietnia.

Ten artykuł został wygenerowany na podstawie automatycznego źródła wiadomości, bez żadnych modyfikacji tekstu.

Oscary 2024: Od nominowanych po magię czerwonego dywanu! Uzyskaj ekskluzywny zasięg na HT. Kliknij tutaj

Otrzymuj więcej aktualności z Bollywood, Hollywood, muzyki, seriali internetowych, a także najświeższe wiadomości rozrywkowe w Hindustan Times.