Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zyski na polu bitwy podczas odprawy śniadaniowej przeradzają się w walkę o inflację

Oto nasze podsumowanie głównych nocnych wydarzeń gospodarczych mających wpływ na Nową Zelandię, z krzywymi obligacji informacyjnych ponownie zakrzywionymi, gdy postęp w walce z inflacją pokazuje pewną nadzieję.

amerykański Ceny producenta faktycznie spadły w lipcu Od czerwca niespodziewany spadek. Są teraz o 9,8% wyższe niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku, znacznie poniżej wzrostu o 11,3% odnotowanego w czerwcu. To kolejny dowód na to, że obecny wzrost inflacji osiągnął szczyt. Lipcowy spadek wskaźnika cen producentów jest pierwszym od ponad dwóch lat.

Ceny benzyny w USA ponownie spadły, Teraz poniżej 4 USD za galon po raz pierwszy od marca w całym kraju. Przestrzega skutecznych procedur Administracji Federalnej. Te spadki są teraz widoczne zarówno w obserwacji cen konsumenckich, jak i dzisiejszych danych o cenach producentów.

my Roszczenia z tytułu bezrobocia rosną do +204 tys. Należy jednak pamiętać, że sezonowo skorygowany wzrost wyniósł +262 000 w zeszłym tygodniu, więc inne media podają, że jest to najwyższy poziom od dziewięciu miesięcy.

Na znak, że obawy o recesję mogą słabnąć, amerykańskie fundusze obligacji wysokodochodowych przyciągają ogromne inwestycje, co stanowi odwrócenie się od wyprzedaży w pierwszej połowie tego roku. Inwestorzy zasadniczo obstawiają, że Fed ograniczy przyszłe podwyżki stóp, aby uniknąć spowolnienia gospodarczego. Ale Mary Daly, wybitna wyborczyni Rezerwy Federalnej mówić Jest za wcześnie, aby ogłosić zwycięstwo w obliczu presji inflacyjnej.

Bank centralny Meksyku przeforsował to Zwiększ oficjalną stopę procentową o +75 punktów bazowych 8,5% w obliczu 8,2% inflacja. Ich nowa stopa polityczna jest najwyższa w historii.

Ale jest konserwatywny w porównaniu do Nowy kurs Argentynydo +950 punktów bazowych do 69,5%, ponieważ walczą z inflacją przekraczającą +5,3% miesięcznie i 64% rocznie.

Turcja również zmaga się z bardzo wysoką inflacją ze swoją inflacją praca na +80% Jednak w ich przypadku jest to częściowo spowodowane bieganiem Niezwykle niskie oprocentowanie tylko 14%.

READ  Co wybór Anthony'ego Albanese'a oznacza dla Nowej Zelandii spośród 501 deportowanych i pielęgniarek

W Chinach podróżnik Sprzedaż samochodów wzrosła o 30% w lipcu z poprzedniego roku do 2,42 miliona sztuk miesięcznie, przedłużając ożywienie, które rozpoczęło się w czerwcu dzięki złagodzeniu ograniczeń COVID i zachęt rządowych. Sprzedaż nowych pojazdów energetycznych, w tym pojazdów wyłącznie elektrycznych, pojazdów hybrydowych typu plug-in i pojazdów napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi, stanowiła dużą część ożywienia. Rynek samochodowy w Chinach jest największy na świecie.

Odzwierciedlając wzrost chińskiego przemysłu, cena miedzi Ponownie rośnie i jest na najwyższym poziomie od sześciu tygodni.

Gospodarka Singapuru wzrosła o +4,4% r/rw drugim kwartale, szybciej niż wzrost +3,8% odnotowany w pierwszym kwartale. Jednak na podstawie kwartalnej wyrównanej sezonowo Ich gospodarka lekko skurczyła się o -0,2%co jest odwróceniem wzrostu o 0,8% w kwartale marcowym.

Oczekiwania inflacyjne w Australii spadają. Szanowany Badanie Instytutu Melbourne w sierpniu Odpowiada teraz rocznej prognozie na poziomie 5,9%, w porównaniu z 6,3% w lipcu i 6,7% w czerwcu (najwyższe od 14 lat).

Regulator ASIC znajduje się w Australii Mówi „Istnieje ograniczona ochrona inwestycji w kryptowaluty, ponieważ stają się one coraz bardziej rozpowszechnione i są intensywnie reklamowane i promowane. Istnieje mocny argument za regulacją aktywów kryptograficznych w celu lepszej ochrony inwestorów.” ASIC jest australijskim zintegrowanym regulatorem przedsiębiorstw, rynków, usług finansowych i kredytów konsumenckich.

na calym swiecie Stawki frachtów kontenerowych spadły szybciej w zeszłym tygodniu, w dół o -3% w ciągu tygodnia i dwudziesty czwarty z rzędu tygodniowy spadek. Te stawki wysyłki spadły teraz o 32% w porównaniu z tym samym tygodniem ubiegłego roku. Najszybciej spadają ceny do iz Chin. Ceny hurtowe Niski i stabilny. Stawki przewoźników rosną.

Rentowność 10-letnich UST zaczyna się dziś na poziomie 2,88% i +10 punktów bazowych wyżej niż wczoraj o tej porze. Krzywa cenowa UST 2-10 jest dziś mniej odwracalna, teraz przy -34 pb, a krzywa 1-5 jest również mniej odwracalna przy -26 pb. Krzywa 30 dni-10 lat jest teraz na poziomie +70 punktów bazowych, co jest bardziej strome niż o tej porze wczoraj. Australijskie 10-letnie obligacje wzrosły o 13 punktów bazowych do 3,40%. Dziesięcioletnie obligacje rządowe Chin uległy niewielkim zmianom na poziomie 2,75%. Dziesięcioletni rząd Nowej Zelandii zacznie dzisiaj niżej na poziomie 3,42% i będzie wyższy o kolejne +7 punktów bazowych w porównaniu z wczorajszym czasem.

READ  Placek kremowy, plasterek wanilii lub blok śluzu: Australia niszczy pyszną ucztę o tej nazwie

Wall Street był mocny pod koniec czwartku, a S&P500 nieznacznie wzrósł o 0,3% w stosunku do wczorajszego czasu. W nocy rynki europejskie były mieszane, indeks paryski wzrósł o 0,3%, podczas gdy Londyn stracił 0,6%. Wczoraj Tokio było zamknięte na święto narodowe, Hongkong odbił +2,4%, a Szanghaj +1,6%. ASX200 zakończył wczorajszy handel na plusie +1,1%, podczas gdy NZX50 zakończył wczorajszy handel tylko +0,1% wyżej.

złota cena Otwiera się dzisiaj po 1789 USD za uncję, która spadła o 7 USD za uncję od wczorajszego dnia.

Wczoraj ceny ropy naftowej zaczęły rosnąć o 2,50 miliarda dolarów do poziomu prawie 94 dolarów za baryłkę w USA, podczas gdy światowa cena ropy Brent wynosi obecnie nieco ponad 99 dolarów za baryłkę.

Dolar nowozelandzki otworzy się dziś ceną 64,3 USD, co jest wczorajszym skokiem. W stosunku do dolara australijskiego utrzymujemy wyższy poziom na poziomie 90,5 AUc. W stosunku do euro wciąż jesteśmy na plusie 62,3 eurocenta. Wszystko to sprawia, że ​​TWI-5 wystartuje dziś już od 72,3, najwyższego od ponad trzech miesięcy. Aprecjacja kursu walutowego pomoże nam w walce z importowaną inflacją.

Cena Bitcoina jest zasadniczo niezmieniona od wczorajszego dnia i wynosi 24332 USD. Zmienność w ciągu ostatnich 24 godzin była wysoka i wynosiła nieco poniżej +/- 3,0%.

Najłatwiejszym miejscem, aby dowiedzieć się o niebezpieczeństwach dzisiejszych wydarzeń, jest śledzenie Kalendarz ekonomiczny tutaj ».

Wybierz karty wykresu