Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Życie w strachu”: okupowana przez Rosję Ukraina przeżyła trzy oddzielne próby zamachów, ponieważ eksperci twierdzą, że kraj „obumiera”

Globalizm

Prezydent Rosji Władimir Putin. Zdjęcia/Getty Images

Amerykański ekspert stwierdził, że świat „przygląda się, jak Rosja ginie na naszych oczach”, nazywając brutalną inwazję narodu na Ukrainę „żałosną” i „praktycznie głupią”.

Przemawiając w piątek na Forum w Seulu 2022, były sekretarz obrony USA James Mattis skrytykował „niemoralną” wojnę z Ukrainą i po drodze zaatakował militarne niepowodzenia Rosji.

„Mamy powiedzenie w Ameryce, mówimy, że kraje z sojusznikami prosperują, kraje bez sojuszników zanikają, a my obserwujemy, jak Rosja ginie na naszych oczach”, powiedział Mattis, twierdząc, że Rosja ma „niekompetentnych generałów odpowiedzialnych” za procesy, które doprowadziły do „Niemoralny wysiłek, taktycznie nieudolny, operacyjnie głupi i strategicznie głupi” dla kampanii.

„Tragedią naszych czasów jest to, że Putin jest bezpośrednim stworzeniem Dostojewskiego. Co noc kładzie się spać zły, co noc kładzie się spać przestraszony, co noc kładzie się spać myśląc, że Rosja jest otoczona koszmarami i to nim kieruje ,” powiedział.

Wielka wpadka Putina

Komentarze Mattisa pojawiły się po tym, jak Rosja ogłosiła opuszczenie ukraińskiej Wyspy Węży, co zostało uznane za poważny cios dla Władimira Putina.

Wyspa położona jest 120 kilometrów od południowego wybrzeża Ukrainy na Morzu Czarnym i znajduje się w kluczowym strategicznym położeniu.

Rosja powiedziała, że ​​wycofała swoje siły z Snake Island jako „gest dobrej woli”, aby umożliwić Kijowowi eksport produktów rolnych.

„30 czerwca w geście dobrej woli rosyjskie siły zbrojne zakończyły swoje zadania na wyspie Snek i wycofały stacjonujący tam garnizon” – podało w oświadczeniu Ministerstwo Obrony.

Ogłoszenie pojawiło się po tym, jak Ukraina rozpoczęła kilka nalotów na siły rosyjskie na wyspie i była obchodzona jako zwycięstwo narodu.

„Dziękuję obrońcom obwodu odeskiego, którzy podjęli maksymalne środki, aby wyzwolić strategicznie ważną część naszego terytorium” – powiedział w Telegramie Walery Zalogny, głównodowodzący armii ukraińskiej.

READ  Epidemia Covid-19 Omicron: 9091 nowych przypadków, 5 zgonów, 12 na OIT

„Nie mogąc wytrzymać ostrzału artyleryjskiego, rakiet i naszych nalotów, okupanci opuścili Snake Island”.

Podczas przemawiania prezydenta USA Joe Bidena wyświetlane jest zdjęcie rosyjskiego prezydenta Władimira Putina.  Obraz/Getty Obrazy
Podczas przemawiania prezydenta USA Joe Bidena wyświetlane jest zdjęcie rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. Obraz/Getty Obrazy

Rosja ujawnia próby zamachów

Tymczasem CNN podało, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni przeprowadzono próby zabójstwa trzech prorosyjskich urzędników, co wskazuje na rosnący ruch oporu na południowej Ukrainie częściowo okupowanej przez Rosję.

Sieć poinformowała, że ​​trzy incydenty miały miejsce w Chersoniu, regionie strategicznym dla Rosji ze względu na dostęp do wybrzeża Morza Czarnego i Krymu.

Pierwszy atak miał miejsce 16 czerwca, kiedy eksplozja uszkodziła samochód, ale cel, prorosyjski szef chersońskiej służby więziennej Eugeniusz Sobolew, przeżył.

24 czerwca w kolejnym wybuchu samochodu zginął Dmitrij Sawłuczenko, prorosyjski urzędnik odpowiedzialny za Administrację Młodzieży i Sportu w obwodzie chersońskim.

Na początku tego tygodnia, inny pojazd należący do trzeciego prorosyjskiego urzędnika w mieście został zaatakowany, chociaż nienazwany cel przetrwał.

Michael Kaufman, dyrektor studiów rosyjskich w Center for Naval Analytics, powiedział CNN, że wierzy, iż Rosja będzie miała trudności z ustanowieniem właściwego rządu na okupowanych obszarach Ukrainy z powodu wysiłków silnego lokalnego oporu.

„Myślę, że Rosja stanie przed wielkimi wyzwaniami, próbując ustanowić jakąkolwiek stabilną administrację dla tych regionów, ponieważ potencjalni kolaboranci – najwybitniejsi – zostaną zamordowani, a inni będą żyli w strachu” – powiedział.