Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zwycięzcy Eurowizji śpiewają na polskiej granicy w drodze powrotnej na Ukrainę | Eurowizja 2022

Ukraińska Orkiestra Kałuszowa wykonała improwizowane wykonanie nagrodzonej w Eurowizji piosenki Stefania na polskiej granicy, gdy wracała do domu w poniedziałek.

Zespół, którego muzyka łączy tradycyjny folklor i hip-hop, wystąpił w niebieskich i żółtych różach, gdy żołnierze i kobiety witali ich na granicy, po czym zaatakowali.

Stefania znalazła się wśród nominowanych do Konkursu Piosenki Eurowizji w północnowłoskim Turynie, ale decydujące zwycięstwo odniosła publiczność, a zespół otrzymał 439 punktów z publicznego głosowania, plasując zespół na pierwszym miejscu wśród 25 finalistów.

Piosenka z tekstem: „Zawsze znajdę drogę do domu, nawet jeśli wszystkie drogi zostaną zniszczone” została napisana przez Frontmana Ole Psyuka w hołdzie jego matce, zanim znalazła nowy rezonans wśród Ukraińców, ponieważ stała się ich hymnem. kraj rozdarty wojną.

W wywiadzie dla włoskiej telewizji w niedzielę wieczorem Pesiuk, który w poniedziałek skończył 28 lat, poruszył się, gdy mówił o swojej matce: „Zostałem do 3 nad ranem, aby nas dopingować” – powiedział. „W naszym mieście, Kałusz, syreny włączają się cztery razy dziennie, zupełnie inaczej niż w innych miejscach”.

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano GMT

Sześcioosobowy zespół Kalush Orchestra otrzymał specjalne pozwolenie na wyjazd na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji – Podróżowali Overland do Polskaprzed wyjazdem stamtąd do Turynu – chociaż jeden z członków oddziału pozostał na Ukrainie do walki.

„Każde zwycięstwo się liczy, więc kibicujmy”: Ukraina wygrywa Eurowizję 2022 – relacja wideo

Jak wrócą do domu, powiedział Psiuk, zdejmą stroje sceniczne i założą mundur ukraińskiego ruchu oporu. „Jak każdy Ukrainiec jesteśmy gotowi do walki, bez względu na to, ile to zajmie” – dodał.

Zaapelował o zorganizowanie przyszłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji w oblężonym mieście Mariupol.

READ  John Legend przerywa milczenie w związku ze skandalem związanym z zastraszaniem swojej żony Chrissy Teigen