Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zwolnieni pracownicy mają do czynienia z 7500 funtów „podatkiem od przebrania”

Zwolnieni pracownicy mają do czynienia z 7500 funtów „podatkiem od przebrania”

Dziesiątki tysięcy zwolnionych pracowników jest zmuszonych do płacenia „podatek od przebrania” Do 7500 funtów od ich płatności z powodu niewielkiej ilości informacji Dochody i cła Jej Królewskiej Mości Baza.

Zapłać około 51 000 osób Podatek dochodowy w sprawie zbędnych wypłat w latach 2017-18, w ostatnim roku podatkowym, za który dostępne są dane, generując dla rządu prawie 380 mln funtów. Średnia wypłacona kwota wyniosła 7 451 funtów.

Próg płacenia podatku od nadpłaty nie zmienił się od czasu, gdy HMRC ustalił go w 1988 r. na 30 000 funtów. Według Ministerstwa Skarbu około 20 procent nadpłat przekracza próg 30 000 funtów.

Gdyby próg został podniesiony zgodnie z inflacją, makler giełdowy AJ Bell oszacował, że powinien on wynosić około 73 000 funtów, co oznacza, że ​​przeciętny pracownik, który został zwolniony, nie zapłaciłby żadnego podatku.

Eksperci ostrzegają, że dziesiątki tysięcy ludzi może zostać zwolnionych w przyszłym roku, jeśli kraj wejdzie w recesję.

Według danych HMRC wysokość podatku dochodowego płaconego corocznie od nadpłat wahała się w setkach milionów w latach 2010-2020.

W latach 2016-2017 zwolniono 69 000 osób, generując 670 mln funtów podatku.

AJ Bell powiedział, że zamrożone progi są sposobem na generowanie dochodów „potajemnie” i że 30 lat to „zbyt długi czas”, aby pozostawić go nietkniętym. Dochód powyżej progu opodatkowania według stawek podatku dochodowego.

Laura Sutter, szefowa działu finansów osobistych w biurze maklerskim, powiedziała, że ​​zamrożony limit „wygląda na szczególnie surowy podatek dla ludzi w trudnym okresie ich życia” i że większość ludzi nie będzie świadoma ulgi podatkowej „dopóki nie potrzebuję on-ona.”

Sutter dodała: „W związku z prognozą recesji każdego brytyjskiego ekonomisty, w przyszłym roku prawdopodobnie przyniesie falę zwolnień, ponieważ firmy walczą o osiąganie zysków i starają się obniżyć koszty ogólne.

READ  Shell i BP płacą zerowe podatki na gaz i ropę na Morzu Północnym przez trzy lata | Firmy naftowe i gazowe

W 2015 r. odbyły się konsultacje w celu zrewidowania dolnego progu, przy czym niektórzy sugerowali, że powinien on rosnąć wraz z inflacją, podczas gdy inni sugerowali obniżenie go do poziomu przeciętnej odprawy (wówczas około 14 000 funtów) lub do poziomu przeciętnego wynagrodzenia (wówczas około 14 000 funtów (27 000 funtów szterlingów).

Zdecydowana większość respondentów nie chciała jednak, aby obecny limit został obniżony z 30 000 funtów i limit się nie zmienił.

Sutter powiedziała, że ​​ci, którzy stracą pracę w najbliższej przyszłości, mogą wpaść w pułapkę podatkową. Powiedziała: „To będzie trudna wiadomość dla wielu pracowników, ponieważ mogą oni również zostać obciążeni ukrytym podatkiem od wszelkich zwolnień.

„Dla podatników o wyższych stawkach oznacza to, że zapłacą do 17 200 funtów dodatkowego podatku dochodowego od wszelkich nadpłat niż gdyby rezerwa wzrosła wraz z inflacją.

„To łatwy sposób dla rządu na zaoszczędzenie pieniędzy, ponieważ nie jest to znane. Wydaje się jednak, że nadszedł czas, aby ponownie rozważyć cenę, aby pomóc ludziom zachować więcej płatności, gdy najbardziej tego potrzebują”.

Departament Skarbu odmówił komentarza. HMRC nie odpowiedział na prośbę o komentarz.