Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Związek RMT potwierdza, że ​​strajki na kolei i rurociągach będą kontynuowane w przyszłym tygodniu | transport kolejowy

Przywódcy związkowi podkreślili, że strajki kolejowe i metro rozpoczną się w przyszłym tygodniu po tym, jak rozmowy nie rozwiążą zaciekłego sporu o wynagrodzenia, miejsca pracy i warunki.

Trzy strajki 24 godziny przez 40 000 kolei, marynarki wojennej i Transport Członkowie gildii powodowali zamieszanie przez prawie tydzień.

RMT powiedział, że w ciągu ostatnich kilku tygodni prowadziło rozmowy na wysokim szczeblu z Network Rail, operatorami pociągów i londyńskie metro.

„Pomimo najlepszych wysiłków naszych negocjatorów nie znaleziono żadnych realnych rozstrzygnięć sporów” – powiedział sekretarz generalny Mick Lynch.

Potwierdził, że strajki w sieć kolejowa W przyszłym tygodniu 13 przewoźników uruchomi pociągi we wtorki, czwartki i soboty, a w londyńskim metrze we wtorki.

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano GMT

a Specjalny harmonogram będzie działał Od 20 do 26 czerwca. Kilku operatorów poprosiło już pasażerów, aby nie próbowali podróżować w dni strajku.

Lynch powiedział: „Trzeba powtórzyć, że źródłem tych kontrowersji jest decyzja rządu torysów o zmniejszeniu 4 miliardów funtów w finansowaniu naszych systemów transportowych, 2 miliardów funtów w National Rail i 2 miliardach w transporcie w celu Londyn.

„W wyniku narzuconych przez rząd oszczędności w transporcie, firmy pracownicze podjęły decyzje o zniszczeniu kolejowego systemu emerytalnego i londyńskiego systemu transportowego, obniżeniu świadczeń, wydłużeniu czasu pracy przez pracowników i ubożeniu ich na emeryturze, przy zwiększaniu opłacanych składek. ”

Powiedział, że tysiące miejsc pracy zostało zlikwidowanych w sieciach kolejowych i że pracownicy stoją w obliczu podwyżek płac, które są mniejsze niż inflacja.

„W obliczu tego zmasowanego ataku na nasz naród RMT To nie może być negatywne – powiedział – Tak więc dzisiaj, po wysłuchaniu doniesień o dyskusjach, które miały miejsce, potwierdzamy, że strajk zaplanowany na 21, 23 i 25 czerwca będzie kontynuowany.

„Chcemy systemu transportu, który będzie działał dla ludzi, dla potrzeb społeczeństwa i naszego środowiska – a nie dla prywatnego zysku. Zapraszamy cały ruch robotniczy i ludzi pracy do wspólnego wsparcia RMT i naszych członków w tej walce.”

Rzecznik grupy przewozowej powiedział: „Nikt nie wygrywa w strajku. Wydarzenie w przyszłym tygodniu wpłynie na miliony ludzi, którzy codziennie korzystają z pociągu, w tym kluczowych pracowników, studentów, którzy zdali egzaminy, tych, którzy nie mogą pracować z domu, urlopowiczów i ludzie, którzy uczestniczą w wydarzeniach biznesowych i misjach rekreacyjnych.

„Współpracując z Network Rail, naszym planem jest utrzymanie jak największej liczby usług, ale poważne przestoje są nieuniknione, a niektóre części sieci nie będą obsługiwane, więc pasażerowie powinni starannie planować podróże i sprawdzać czasy pociągów”.

READ  Ofgem planuje przejąć Gazprom Energy po exodusie klientów | Gazprom