Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zrujnowane Święta Bożego Narodzenia dla dużych grup ludzi czekających na wyniki PCR

Zrujnowane Święta Bożego Narodzenia dla dużych grup ludzi czekających na wyniki PCR

Wiele osób niepokoiło się, czekając na wyniki PCR Wigilia.

Gdy zbliżały się święta, sfrustrowani ludzie czekali w odosobnieniu COVID-19 Wyniki testu do zwrócenia.

Manchester Wieczór Wiadomości Raporty że jakiś krzyż Północno-Zachodnia Anglia Czekałeś do czterech lub pięciu dni bez rezultatu, a inni wspomnieli, że otrzymanie wiadomości SMS lub e-maila z informacją zajęło prawie tydzień.

według rząd Wielkiej Brytanii strony internetowej, większość osób powinna otrzymać wyniki wymazu w ciągu kilku dni, chociaż ostrzegają, że może to potrwać dłużej.

Wydaje się, że opóźnienia dotknęły zarówno domowe zestawy testowe, jak i ośrodki spacerowe w całym regionie.

Wiele osób jest teraz zmuszonych do zmiany swoich świątecznych planów, a niektórzy są sami w okresie świątecznym.

W rozmowie z Manchester Evening News, Bethany Jones powiedziała, że ​​nie miała żadnych objawów, ale po codziennym teście przepływu bocznego wynik okazał się pozytywny, więc rano 21 grudnia poszła na test PCR.

„Nadal nie uzyskałam wyników” – powiedziała.

„Ponieważ minął termin, powiedzieli, że prześlą to do dochodzenia, ale minie kolejne 3 dni, zanim otrzymam od nich odpowiedź.

„Jestem tak wkurzony całą sytuacją i faktem, że mogłem być sam przez całe Święta prawdopodobnie bez żadnego powodu”.

Bethany powiedziała, że ​​pracuje w domu, ale chociaż jej praca nie została naruszona, to znacznie wpłynęło na jej zdrowie psychiczne.

„Wszystko tego można uniknąć, jeśli wyniki zostaną dostarczone na czas” – powiedziała.

„Teraz spędzam święta sama”.

Dodała, że ​​osoby mieszkające w tym samym gospodarstwie domowym nie zostały dotknięte, a po przejściu testów PCR otrzymali wyniki w ciągu 24 godzin.

Anna i jej współlokatorzy udali się we wtorek rano do centrum testów przejazdowych i żadne z nich nie wykazywało żadnych objawów, mimo że test przepływu bocznego był pozytywny.

READ  Szanse na rozwój demograficzny i gospodarczy w Polsce

„Pracujemy dla NHS, więc nie chcemy, aby ktoś inny był zarażony” – powiedziała.

Moja współlokatorka miała wyjechać na Boże Narodzenie, a ja miałem poznać rodzinę. Samotność jest teraz nasza! „

Spencer Cooper powiedział, że wysłał test swojego sprzętu domowego, również we wtorek.

Powiedział, że martwi się, że codziennie czeka na wyniki i na początku nie był pewien, czy on i jego partner mogą wrócić do domu na święta.

„W takim razie dzisiaj moje przepływy boczne są z powrotem pozytywne” – powiedział.

„Nie ma jeszcze wyników PCR, więc nie jestem pewien, jak długo będę w samoizolacji i teraz jest za późno na podróż.

„Zadzwoniłem dziś rano, ponieważ musisz poczekać od 72 do 96 godzin, zanim będą mogli to zgłosić – powiedzieli, że inny zespół będzie w kontakcie – więc teraz znowu czekamy”.

Zapytany, jak się czuje w tej sytuacji, powiedział „trochę beznadziejnie”.

Kolejki ludzi poza terenem testowym Covid-19, w Mosses Center w Bury

„To główna część wakacji, które spędzam w tym roku i chociaż będę mogła się zrelaksować, nie będę mogła spotkać się z przyjaciółmi i rodziną, na co czekałam przez cały rok.

„Dzięki Bogu, mój przyjaciel i ja będziemy mogli zbadać proces przygotowywania naszej pierwszej świątecznej kolacji i miejmy nadzieję, że to miejsce też się nie spłonie.

„Oboje planowaliśmy zobaczyć rodzinę, więc po prostu staramy się jak najlepiej wykorzystać złą sytuację”.

Pielęgniarka pracująca w Greater Manchester powiedziała, że ​​48 godzin później nadal czeka na wyniki.

Kobieta, która poprosiła o zachowanie anonimowości, powiedziała: „Zadzwoniłam do 119 i powiedzieli, że wyniki zostały przesłane dopiero 96 godzin później.

„Pracownicy są chorzy na wirusa, a także przestają czekać na wyniki PCR, gdy mogą być negatywne.

READ  Fryzjer Chester Bernasiewicz służył społeczności Małopolski

„Osobiście okres, w którym wiem, czy jest to pozytywne, czy negatywne, oznacza, że ​​mogę być niepotrzebnie odosobniony.

„Wpłynęło to na moją pracę i moje życie.

„Zwłaszcza dlatego, że jest Boże Narodzenie, oznacza to, że nie mogłam dzisiaj zobaczyć mojej rodziny.

„Ponownie dlatego, że wynik nie jest znany, a nie z powodu potwierdzonego przypadku wirusa.

„Podejrzewam, że system jest przytłoczony wzrostem liczby przeprowadzanych testów, a personel laboratorium może być chory lub czekać na wyniki”.

David Bonser powiedział, że udał się na teren testowy w Hazel Grove we wtorek, a wyniki otrzymał dopiero dziś po południu (24 grudnia). Powiedział, że „zostawił nas w stanie zawieszenia”, zastanawiając się, czy on i jego partner odwołają Boże Narodzenie.

Lee, przemawiając w Media społecznościowePowiedział, że jego córka poszła na test PCR w sobotnie popołudnie w Oldham po pozytywnym teście przepływu bocznego.

Powiedział, że wynik wyszedł dopiero w środę wieczorem.

„Znam ładunki, które dały wynik pozytywny na przepływach bocznych i nie zawracałem sobie głowy testem PCR, ponieważ trwa to tak długo — szczerze mówiąc, to bałagan.

„Mieliśmy iść do piłki nożnej w Boxing Day jako impreza rodzinna i rodzinna, ale to się teraz skończyło, ponieważ jej ostatni dzień w odosobnieniu to niedziela.

„Nie jesteśmy tacy źli, trzymamy kciuki, że tak zostajemy, ale moja córka jest spalona. Ma 18 lat i powinna wyjść z kumplami.”

Inna kobieta powiedziała: „Moja przyjaciółka i ja pojechaliśmy samochodem do Hazel Grove w poniedziałek (21) o godzinie 12.30 i otrzymaliśmy wyniki dzisiaj o 13:00 (24), więc czekaliśmy 4 dni, to było bardzo stresujące.

„Jestem negatywny, ale test mojego przyjaciela jest pozytywny.

„W sobotę zamówiliśmy również pakiet testów przepływu bocznego przez Internet i nie mieliśmy jeszcze nic, nawet powiadomienia o wysyłce, i prawie zabrakło LFT”.

READ  Szefowie brytyjskich branż ostrzegają, że po zamknięciu personelu w Wielkiej Brytanii brakuje personelu

Inna kobieta powiedziała, że ​​czeka na wyniki testu PCR, który wysłali 21-go.

„Opóźniłem swoje świąteczne plany i spowodowałem dużo stresu i niepokoju.

„Testowałem, ponieważ ktoś w mojej firmie odkrył wariant Omicron i ze względu na jego rozpowszechnienie, zrobiłem to na wszelki wypadek przed podróżą do domu, ponieważ nie mogłem złapać bocznego przepływu”.

Na początku tego tygodnia informowaliśmy, że Royal Mail poinformowała, że ​​nie ma opóźnień w odbieraniu zestawów NHS z priorytetowych skrzynek pocztowych w Manchesterze, a ponad 99 procent zostało dostarczonych do laboratorium na czas.

Rzecznik brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia powiedział: „Biorąc pod uwagę rekordowy poziom popytu w ciągu ostatniego tygodnia, obserwujemy tymczasowy wzrost czasu realizacji wyników testów PCR.

„Podjęto szybkie działania w celu zwiększenia zdolności przetwórczych i dodania dodatkowej zdolności do naszej sieci laboratoriów, aby sprostać temu wyjątkowemu zapotrzebowaniu.

„Nasi technicy laboratoryjni i naukowcy pracują tak szybko, jak to możliwe, aby zapewnić społeczeństwu szybkie uzyskanie wyników i przepraszamy każdego, kto musi trochę dłużej poczekać na wynik testu”.

Nie przegap najnowszych wiadomości z całej Szkocji i nie tylko – zapisz się do naszego codziennego biuletynu tutaj.