Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zmęczenie mięśni Ponad połowa osób, które przeżyły Covid, wykazuje pewne objawy nawet po dwóch latach, jak wynika z badań

Nowe Delhi: Badanie opublikowane w The Lancet Respiratory Medicine wykazało, że co najmniej połowa osób hospitalizowanych z powodu infekcji COVID-19 miała jeden lub więcej objawów dwa lata po zarażeniu się śmiertelnym wirusem. Ponadto podkreśliła, że ​​coraz więcej dowodów pokazuje, że znaczna część osób, które wyzdrowiały z COVID-19, ma długotrwały wpływ na wiele narządów i układów. „Ocaleni z COVID-19 mieli znacznie gorszy stan zdrowia niż ogólna populacja w ciągu dwóch lat” – powiedział badanie, które kierowali lekarze z Chińsko-Japońskiego Szpitala Przyjaźni w Pekinie, dodając, że istnieje pilna potrzeba zbadania długiego -terminowa patogeneza COVID-19. oraz opracowanie skutecznych interwencji w celu zmniejszenia długoterminowego ryzyka COVID.Przeczytaj także – Kim Jong Un z Korei Północnej zarządził ogólnokrajową blokadę koronawirusa po odkryciu pierwszego przypadku koronawirusa

Główne wnioski z badania znajdują się tutaj

  • „Niezależnie od początkowej ciężkości choroby, osoby, które przeżyły COVID-19, osiągnęły długotrwałą poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego, przy czym większość wróciła do pierwotnego zatrudnienia w ciągu dwóch lat; obciążenie objawowymi następstwami pozostało dość wysokie” – powiedziała Lancet w podsumowaniu badania.
  • Osoby, które przeżyły COVID-19 miały znacznie gorszy stan zdrowia niż ogólna populacja po dwóch latach. Wyniki badania sugerują, że istnieje pilna potrzeba zbadania patogenezy przedłużonej infekcji COVID i opracowania skutecznych interwencji w celu zmniejszenia ryzyka przedłużonej infekcji COVID”.
  • Ciągle przedłużający się COVID może utrzymywać się do 2 lat po ostrej infekcji, co wskazuje, że pilna jest ciągła długoterminowa obserwacja, aby lepiej scharakteryzować naturalną historię długiego wirusa COVID i określić, kiedy osoby, które przeżyły COVID-19, w pełni wyzdrowieją.
  • Najczęstszymi objawami Covid były zmęczenie, bóle mięśni, brak snu, spowolnienie fizyczne i duszność.
READ  Skamieniałe szczątki stada 11 dinozaurów odkryte we Włoszech | dinozaury

W oświadczeniu profesor Ben Kao z Chińsko-Japońskiego Szpitala Przyjaźni w Chinach, główny autor badania, powiedział, że odkrycia sugerują, że dla pewnego odsetka hospitalizowanych osób, które przeżyły Covid-19, podczas gdy mogli wyzdrowieć początkową infekcję, więcej niż dwa lat do pełnego wyzdrowienia.

„Ciągła obserwacja osób, które przeżyły Covid-19, zwłaszcza tych z długotrwałymi objawami Covid, jest niezbędna do zrozumienia dłuższego przebiegu choroby, podobnie jak dalsze badanie korzyści programów rehabilitacyjnych dla powrotu do zdrowia” – czytamy w oświadczeniu.