Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zmarła Ivana Trump, pierwsza żona byłego prezydenta USA Donalda Trumpa

Zmarła Ivana Trump, pierwsza żona byłego prezydenta USA Donalda Trumpa

Iwana TrumpPierwsza żona Donalda Trumpa zmarła w Nowym Jorku w wieku 73 lat.

Według Associated Press policja bada, czy Ivana Trump spadła ze schodów swojego domu, i uważają, że jej śmierć była przypadkowa.

poprzedni prezydent W piątek ogłosiła swoją śmierć za pośrednictwem mediów społecznościowych (NZT), mówiąc: „Jestem głęboko zasmucona informacją wszystkich, którzy ją kochali, w tym wielu, o śmierci Ivany Trump w jej domu w Nowym Jorku”.

„Była cudowną, piękną i niesamowitą kobietą, która żyła wspaniałym i inspirującym życiem. Jej dumą i szczęściem było troje jej dzieci, Donald Jr., Ivanka i Eric. Była z nich bardzo dumna, ponieważ wszyscy byliśmy tacy dumni o niej. Spoczywaj w pokoju, Ivano!

Czytaj więcej:
* Komisja 6 stycznia bada wezwanie Donalda Trumpa do broni dla ekstremistów
* Panel z 6 stycznia skupia się na apelu Trumpa o brutalne ekstremistyczne syreny
* „Jestem Pierwszą Damą”: publiczna kłótnia Melanii i Ivany Trump jest po prostu dziwna
* Ivana Trump zdradza szczegóły swojego niechlujnego rozwodu z przyszłym prezydentem

Donald Trump i jego była żona Ivana Trump wspólnie oglądają finał męskich singli podczas US Open w Nowym Jorku w 1997 roku.

Rusty Kennedy/AFP

Donald Trump i jego była żona Ivana Trump wspólnie oglądają finał męskich singli podczas US Open w Nowym Jorku w 1997 roku.

Dwie osoby zaznajomione z tą sprawą powiedziały Associated Press, że 73-latek został znaleziony nieprzytomny przy schodach. Nie byli w stanie omówić tej sprawy publicznie i rozmawiali z Associated Press pod warunkiem zachowania anonimowości. Biuro lekarza sądowego określi oficjalną przyczynę śmierci.

„To był bardzo smutny dzień, bardzo smutny dzień” – powiedział Eric Trump, opuszczając dom swojej matki w pobliżu Central Parku.

Rodzina Trumpów wydała wcześniej oświadczenie. „Z wielkim smutkiem ogłaszamy odejście naszej ukochanej matki Ivany Trump. Nasza matka była cudowną kobietą – potęgą w biznesie, światowej klasy sportowcem, promienną pięknością, troskliwą matką i przyjaciółką. Ivana Trump była jedną z nich. ocalałych”.

READ  Sześciu zabitych, gdy stary samolot rozbija się w powietrzu na pokazie lotniczym w USA
Donald Trump ze swoją pierwszą żoną Ivaną i ojcem Fredem Trumpem (z prawej) w ringu w sali konferencyjnej Tyson v. Holmes w Atlantic City, New Jersey w 1988 roku.

Jeffrey Asher / Getty Images

Donald Trump ze swoją pierwszą żoną Ivaną i ojcem Fredem Trumpem (z prawej) w ringu w sali konferencyjnej Tyson v. Holmes w Atlantic City, New Jersey w 1988 roku.

„Uciekłem z komunizmu i objąłem ten kraj” – kontynuowano w oświadczeniu. „Nauczyła swoje dzieci odwagi, twardości, współczucia i determinacji. Jej matce, trójce dzieci i dziesięciorgu wnucząt będzie bardzo za nią tęsknić.”

Córka Ivanki również opublikowała w mediach społecznościowych swój żal.

„Moja mama była cudowna, urocza, emocjonalna i złowieszczo zabawna. Żyła pełnią życia – i nigdy nie przegapiła okazji do śmiechu i tańca” – napisała Ivanka.

Według ABC News ratownicy medyczni w Nowym Jorku odpowiedzieli na wezwanie medyczne dotyczące zatrzymania akcji serca i znaleźli 73-letnią kobietę w mieszkaniu na Upper East Side, gdzie mieszka Ivana Trump, tuż po godzinie 12:30 w czwartek (czasu lokalnego).

Trump i potężny mąż publicysty byli w Nowym Jorku w latach 80. i 90. przed swoim publicznym i niechlujnym rozwodem w 1992 r., po tym, jak Donald Trump poznał swoją następną żonę, Marlę Maples.

Ale w ostatnich latach Ivana była w dobrych stosunkach ze swoim byłym mężem. Napisałem w książce z 2017 roku, o której mówią raz w tygodniu.

Jej rodzina potwierdziła śmierć Ivany Trump w wieku 73 lat.

Jason Decroux/AFP

Jej rodzina potwierdziła śmierć Ivany Trump w wieku 73 lat.

Ivana powiedziała New York Post w 2016 roku, że była zwolenniczką i doradcą byłego prezydenta.

„Proponuję kilka rzeczy” – powiedziała gazecie. „Rozmawiamy przed i po występach, a on pyta mnie, co myślę”. Powiedziała, że ​​poradziła mu, aby „był spokojniejszy”.

– Ale Donald nie może być spokojny – dodała. – Jest bardzo szczery. Po prostu mówi tak, jak jest.

Ivana Marie Zelnikova urodziła się i wychowała pod rządami komunistycznymi w byłej Czechosłowacji. Wyjechała w latach 70. i poślubiła Donalda Trumpa, swojego drugiego męża, w 1977 roku.

READ  Covid-19 w Australii: epidemia delty nadal rośnie w Queensland, Nowej Południowej Walii i Wiktorii

W hołdzie rodzinnym została opisana jako „sportowiec światowej klasy”, co prawdopodobnie opierało się na zarzutach, że należała do drużyny narciarstwa zjazdowego na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Czech w 1972 r. Twierdzenie to zostało obalone w 1989 r. przez przedstawiciela zespołu.