Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zmarła Ivana Trump, pierwsza żona byłego prezydenta USA Donalda Trumpa

Iwana TrumpPierwsza żona Donalda Trumpa zmarła w Nowym Jorku w wieku 73 lat.

Według Associated Press policja bada, czy Ivana Trump spadła ze schodów swojego domu, i uważają, że jej śmierć była przypadkowa.

poprzedni prezydent W piątek ogłosiła swoją śmierć za pośrednictwem mediów społecznościowych (NZT), mówiąc: „Jestem głęboko zasmucona informacją wszystkich, którzy ją kochali, w tym wielu, o śmierci Ivany Trump w jej domu w Nowym Jorku”.

„Była cudowną, piękną i niesamowitą kobietą, która żyła wspaniałym i inspirującym życiem. Jej dumą i szczęściem było troje jej dzieci, Donald Jr., Ivanka i Eric. Była z nich bardzo dumna, ponieważ wszyscy byliśmy tacy dumni o niej. Spoczywaj w pokoju, Ivano!

Czytaj więcej:
* Komisja 6 stycznia bada wezwanie Donalda Trumpa do broni dla ekstremistów
* Panel z 6 stycznia skupia się na apelu Trumpa o brutalne ekstremistyczne syreny
* „Jestem Pierwszą Damą”: publiczna kłótnia Melanii i Ivany Trump jest po prostu dziwna
* Ivana Trump zdradza szczegóły swojego niechlujnego rozwodu z przyszłym prezydentem

Donald Trump i jego była żona Ivana Trump wspólnie oglądają finał męskich singli podczas US Open w Nowym Jorku w 1997 roku.

Rusty Kennedy/AFP

Donald Trump i jego była żona Ivana Trump wspólnie oglądają finał męskich singli podczas US Open w Nowym Jorku w 1997 roku.

Dwie osoby zaznajomione z tą sprawą powiedziały Associated Press, że 73-latek został znaleziony nieprzytomny przy schodach. Nie byli w stanie omówić tej sprawy publicznie i rozmawiali z Associated Press pod warunkiem zachowania anonimowości. Biuro lekarza sądowego określi oficjalną przyczynę śmierci.

„To był bardzo smutny dzień, bardzo smutny dzień” – powiedział Eric Trump, opuszczając dom swojej matki w pobliżu Central Parku.

Rodzina Trumpów wydała wcześniej oświadczenie. „Z wielkim smutkiem ogłaszamy odejście naszej ukochanej matki Ivany Trump. Nasza matka była cudowną kobietą – potęgą w biznesie, światowej klasy sportowcem, promienną pięknością, troskliwą matką i przyjaciółką. Ivana Trump była jedną z nich. ocalałych”.

Donald Trump ze swoją pierwszą żoną Ivaną i ojcem Fredem Trumpem (z prawej) w ringu w sali konferencyjnej Tyson v. Holmes w Atlantic City, New Jersey w 1988 roku.

Jeffrey Asher / Getty Images

Donald Trump ze swoją pierwszą żoną Ivaną i ojcem Fredem Trumpem (z prawej) w ringu w sali konferencyjnej Tyson v. Holmes w Atlantic City, New Jersey w 1988 roku.

„Uciekłem z komunizmu i objąłem ten kraj” – kontynuowano w oświadczeniu. „Nauczyła swoje dzieci odwagi, twardości, współczucia i determinacji. Jej matce, trójce dzieci i dziesięciorgu wnucząt będzie bardzo za nią tęsknić.”

Córka Ivanki również opublikowała w mediach społecznościowych swój żal.

„Moja mama była cudowna, urocza, emocjonalna i złowieszczo zabawna. Żyła pełnią życia – i nigdy nie przegapiła okazji do śmiechu i tańca” – napisała Ivanka.

Według ABC News ratownicy medyczni w Nowym Jorku odpowiedzieli na wezwanie medyczne dotyczące zatrzymania akcji serca i znaleźli 73-letnią kobietę w mieszkaniu na Upper East Side, gdzie mieszka Ivana Trump, tuż po godzinie 12:30 w czwartek (czasu lokalnego).

Trump i potężny mąż publicysty byli w Nowym Jorku w latach 80. i 90. przed swoim publicznym i niechlujnym rozwodem w 1992 r., po tym, jak Donald Trump poznał swoją następną żonę, Marlę Maples.

Ale w ostatnich latach Ivana była w dobrych stosunkach ze swoim byłym mężem. Napisałem w książce z 2017 roku, o której mówią raz w tygodniu.

Jej rodzina potwierdziła śmierć Ivany Trump w wieku 73 lat.

Jason Decroux/AFP

Jej rodzina potwierdziła śmierć Ivany Trump w wieku 73 lat.

Ivana powiedziała New York Post w 2016 roku, że była zwolenniczką i doradcą byłego prezydenta.

„Proponuję kilka rzeczy” – powiedziała gazecie. „Rozmawiamy przed i po występach, a on pyta mnie, co myślę”. Powiedziała, że ​​poradziła mu, aby „był spokojniejszy”.

– Ale Donald nie może być spokojny – dodała. – Jest bardzo szczery. Po prostu mówi tak, jak jest.

Ivana Marie Zelnikova urodziła się i wychowała pod rządami komunistycznymi w byłej Czechosłowacji. Wyjechała w latach 70. i poślubiła Donalda Trumpa, swojego drugiego męża, w 1977 roku.

W hołdzie rodzinnym została opisana jako „sportowiec światowej klasy”, co prawdopodobnie opierało się na zarzutach, że należała do drużyny narciarstwa zjazdowego na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Czech w 1972 r. Twierdzenie to zostało obalone w 1989 r. przez przedstawiciela zespołu.

READ  Auckland i Wellington straciły czołowe miejsca jako miasta nadające się do zamieszkania, spadają w światowych rankingach — Raport