Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zip Mobility sprowadza e-hulajnogi do Polski

To pierwszy raz, kiedy irlandzka firma była w Europie kontynentalnej po kilku miesiącach działalności w Wielkiej Brytanii.

Firma ogłosiła, że ​​irlandzki start-up Zip Mobility sprowadzi do Katowic swoje wspólne e-skutery.

Oznacza to pierwsze rozszerzenie na kontynent europejski, z obecnymi pięcioma obszarami funkcjonalnymi zlokalizowanymi w Wielkiej Brytanii. Chociaż Zip jest irlandzką firmą, podziela plany związane z e-skuterami Jeszcze nie zalegalizowany tutaj. Wielu operatorów planuje prowadzić działalność w Irlandii po uchwaleniu przez rząd niezbędnych przepisów

Ekspansja przyniesie pięć lokalnych miejsc pracy do polskiego miasta, które znajduje się w południowym regionie Śląska. Zip planuje do września rozszerzyć działalność na pobliskie miasta, w tym Deprova Corniche i Sosnovich.

Firma została założona w 2019 roku przez Charliego Gleasona i ma siedzibę w University College Dublin’s Entrepreneurship Centre Nova UCT. Zip twierdzi, że jego klienci spędzili ponad 1 mln minut jeżdżąc na e-hulajnogach firmy Od listopada W ramach 100 000 solowych wyjazdów.

We wrześniu ubiegłego roku, Zip Otrzymana inwestycja Od byłego kapitana irlandzkiego rugby Briana O’Driscolla. W styczniu firma ogłosiła plany Dwa razy więcej niż jego pracownicy I tworzyć Wizja komputerowa „inteligentne skutery” Z kolegą starterem Luną.

Ogłaszając ekspansję, dyrektor generalny Gleason powiedział: „Z przyjemnością oferujemy nasze usługi e-skuterów po raz pierwszy w Europie kontynentalnej, zwłaszcza w Polsce, a zwłaszcza w Katowicach w przeszłości. Wiele lat skupiało się na tym, aby stać się bardziej zielonym i zrównoważonym miastem. To dopiero nasz pierwszy start w Polsce i planujemy rozszerzyć naszą działalność e-skuterów na cały kraj. ”

Will O’Brien, wiceprezes ds. rozwoju, dodał: „To ekscytujący kolejny krok dla Zip po udanym wejściu na rynek brytyjski w zeszłym roku.

Ponieważ nasza obietnica „ruch odbywa się dobrze” wyraźnie przypomina obietnicę miast, a irlandzki rząd aktywnie reguluje e-skutery, z przyjemnością uruchamiamy w przyszłości naszą usługę na ziemi ojczystej we współpracy z irlandzkimi władzami lokalnymi. „

READ  Polska: Trudne czasy dla podatników