Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zimowe Igrzyska Olimpijskie: Chiny spodziewają się pojawienia się przypadków Covid z powodu pojawienia się Igrzysk, flaga Omicron jest niebezpieczna

Kół olimpijskich w National Ski Jump Center podczas zorganizowanej przez rząd wycieczki medialnej do obiektów Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2022 w Zhangjiakou, prowincja Hebei, Chiny, 21 grudnia 2021 r. REUTERS / Carlos Garcia Rollins

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

PEKIN (Reuters) – Organizatorzy Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie powiedzieli w czwartek, że spodziewają się „pewnej liczby” przypadków COVID-19 w Chinach z powodu przybycia obcokrajowców na Igrzyska, i zdecydowanie wezwali uczestników do uzyskania szczepień przypominających z powodu rozprzestrzeniania się wariantu Omicron.

Urzędnicy starali się również rozwiać obawy związane z opieką zdrowotną uczestników wywołaną wirusem Covid, a także incydentem z zeszłego miesiąca na masywnym treningu na stadionie w Pekinie, w którym polski narciarz doznał poważnej kontuzji nogi. Czytaj więcej

Gry, zaplanowane na 4-20 lutego, odbędą się ze wszystkimi sportowcami, powiązanym personelem i personelem w „zamkniętej pętli”, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa w Chinach, które mają jedne z najbardziej rygorystycznych ograniczeń COVID na świecie i w dużej mierze umożliwia powstrzymywanie lokalnych epidemii.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Duża liczba osób z różnych krajów i regionów przybędzie do Chin, a przepływ ludzi wzrośnie. W ten sposób pewna liczba pozytywnych przypadków stanie się wydarzeniem o wysokim prawdopodobieństwie” – powiedział Han Zirong, wiceprezes i sekretarz generalny Chińska Republika Ludowa. Komitet Organizacyjny w Pekinie na konferencji prasowej.

Chiny, które podczas pandemii całkowicie zamknęły swoje granice i nie wpuszczają zagranicznych widzów na mecze, zgłosiły cztery infekcje omikronowe od osób pochodzących z zagranicy. W poniedziałek krajowy urzędnik ds. zdrowia powiedział, że Omicron spowodował również lokalną transmisję w południowym mieście Guangzhou, nie określając liczby przypadków.

Szybkie rozprzestrzenienie się Omicron w Ameryce Północnej skłoniło National Hockey League do ogłoszenia w środę, że jej gracze nie wezmą udziału w Pekinie, pozbawiając mecze potęgi gwiazd największych nazwisk tego sportu. Czytaj więcej

READ  NRL Tipping 2021: wskazówki dotyczące rundy 14, prognozy ekspertów

Urzędnicy przedstawili szczegółowy podział personelu medycznego i obiektów dostępnych do zajmowania się przypadkami COVID, urazami sportowymi i ogólną opieką medyczną oraz wyrazili przekonanie, że Igrzyska mogą być kontynuowane pomimo wysoce zaraźliwego wariantu Omicron.

„Jesteśmy głęboko przekonani, że środki zapobiegawcze COVID mogą zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji i zapewnić zdrowie sportowcom i innym pracownikom zawodów” – powiedział Huang Chun, inny urzędnik z komitetu organizacyjnego.

Oprócz przydzielenia 18 szpitali dla personelu olimpijskiego, Pekin buduje dwie kliniki o powierzchni co najmniej 1500 metrów kwadratowych każda, które będą otwarte 24 godziny na dobę i będą obsługiwane przez lekarzy przeszkolonych w języku angielskim, poinformowali urzędnicy.

Na początku ubiegłego miesiąca polski ślizgacz Mateusz Sochovic uderzył w zamkniętą barierę, która miała zostać otwarta podczas treningu na torze olimpijskim w Pekinie. Później powiedział, że zespół lekkoatletyczny wykazał „dużą niekompetencję” i opowiedział, że ktoś na miejscu zdarzenia próbował dotknąć rękawicą jego odsłoniętej kości.

Wskazując na krytykę, że pomoc w nagłych wypadkach jest powolna, Hahn powiedział, że jest to spowodowane międzynarodowym standardem, w którym lekarz drużyny sportowej musi najpierw dokonać oceny, zanim personel pierwszej pomocy będzie mógł udzielić pomocy.

Obiekty zawodów w Pekinie będą miały na miejscu 74 karetki i 1140 personelu medycznego, w tym ortopedę w każdym miejscu i sprzęt do tomografii komputerowej w obiektach hokejowych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Relacja z Yu Lun Tian News przez Tony’ego Munro; Edytowanie przez Himani Sarkara i Raju Gopalakrishnan

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.