Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zespół Abu Dhabi zbliża się do kolejnego tytułu mistrza świata za umiejętności for

Członkowie zespołów z Abu Dhabi pozują do zdjęcia z dyrektorem Guido Cappellinim i Salemem Al Rumaithi, dyrektorem generalnym Abu Dhabi International Marine Sports Club.

Drużyna z Abu Dhabi jest u progu kolejnego podwójnego zwycięstwa na długodystansowych mistrzostwach świata UIM po dominującym pokazie nad jeziorem Nikko w Polsce.

Cała załoga dwóch zespołów z Emiratów była w sobotę we własnej klasie w pierwszym z dwóch kolejnych sześciogodzinnych wyścigów, tworząc Nico Endurance Series, z Rashidem Al Qamzi, Thani Al Qamzi i Mansourem Al Mansouri. 263 okrążenia, aby wygrać Abu Zabi 1.

Połączenie Rashida Al Tayera, Majida Al Mansouriego, Rashida Al Rumaithiego i Mohammeda Al Muhairbiego w Abu Zabi 2 dzieliło zaledwie trzy okrążenia od drugiego miejsca.

Po zajęciu trzeciego miejsca na wyjeździe francuska załoga Quentin Octao, Jean Alexandre i Camille Brochu pokonała razem zaledwie 198 okrążeń.

Oznacza to, że zespół z Abu Zabi ma silną pozycję, aby powtórzyć swój sukces w Augusto sprzed dwóch lat, kiedy wygrał oba wyścigi, zdobywając jedno zwycięstwo w Mistrzostwach Świata.

Turniej miał się zakończyć w październiku o 24 Hours of Rouen, ponieważ zespół z Abu Zabi odniósł zwycięstwo dwa lata temu w drodze po tytuł mistrza świata.

Ale francuskie wydarzenie zostało przełożone na maj przyszłego roku, ponieważ załoga przyjeżdżała do Polski, więc mistrzowie świata 2021 zostaną ukoronowani w sierpniu – jutro wieczorem po drugim sześciogodzinnym odcinku na jeziorze Nikko.

Aby powtórzyć swoje osiągnięcie z 2019 roku, zespół Abu Dhabi musi jutro uniknąć wszelkich awarii mechanicznych lub poważnych błędów, a zawiłości wyścigów wytrzymałościowych oznaczają, że nie mogą niczego brać za pewnik. Spodziewali się silnego wyzwania w Polsce od jednego ze zdobywców tytułu mistrza świata w 2019 roku, Włocha Tulio Abate, do którego dołączył norweski kierowca Formuły 1H20 Marit Stromoy, Giacomo Sacchi z Monako i Hiszpan Hector Sanz.

READ  Piłka nożna: N'Golo Kante zasługuje na zdobycie Złotej Piłki, mówi Paul Pogba, Sports News

Nie był to jednak szczęśliwy powrót Abate, który po raz pierwszy od czasu wypadku wyścigowego 20 miesięcy temu wrócił na boisko, z problemami technicznymi, które wymagały długiej przerwy po zaledwie 76 okrążeniach. Po ponownym uruchomieniu jego zespół ukończył 133 okrążenia, aby zająć czwarte miejsce.

Taktyka zespołu Abu Dhabi polegająca na umieszczeniu członka załogi, która zdobyła tytuł mistrza świata 2019 na każdej ze swoich łodzi, opłaciła się dzisiaj.

Dwukrotny mistrz świata F2, Rashid, był oczywistym wyborem, aby podzielić się przywództwem w Abu Zabi 1 ze swoim nowym kolegą z drużyny F2, Al Mansoori, i jego kuzynem Thani, weteranem supergwiazdy F1H2O. Podobnie doświadczenie ptaka miało stabilizujący wpływ na Al Mansouri, Al Rumaithi i Al Muhairbi w Abu Zabi 2.

Zwycięstwo w sierpniu odniosło dwa lata temu pierwsze na świecie cztery korony motorówki dostarczone do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich w tym sezonie, a menedżer zespołu Guido Cappellini chce w tym roku kolejnego czterokierunkowego sukcesu dla Międzynarodowego Klubu Morskiego w Abu Zabi.

Włoska legenda wyścigów łodzi motorowych Cappellini, 10-krotny mistrz świata w F1H20, jest skrupulatnym taktykiem, który skrupulatnie przygotowuje swoje załogi do każdego wyścigu, nie pozostawiając niczego przypadkowi.

Pierwszy w pełni emiracki skład drużyny na turniej testował swoje nowe łodzie i partnerstwa na jeziorze Como we Włoszech przed przyjazdem do Polski.

Test wytrzymałościowy World Series Endurance Test jest szczególnie ważny, ponieważ charakter imprezy oznacza, że ​​na łodziach F2 trzeba będzie wprowadzić szereg modyfikacji, w tym instalację większego zbiornika paliwa, aby umożliwić im utrzymanie dystansu.

Tymczasem organizatorzy 24 Hours zaprosili Rouen na spotkanie we Francji w czwartek dla przedstawicieli zespołu w celu omówienia przełożenia i planów na 2022 rok.

Zgodnie z artykułem powerboatracingworld.com, festiwal Rowan 24 2021, który miał się odbyć na początku października, został przełożony na 1 maja 2022 roku.

READ  Młodzi wahadłowcy walczą o dwa tytuły mistrzostw Słowenii | Sporty

Zawodnicy biorący udział w UIM World Circuit Endurance Championships w Augusto w Polsce zostali powiadomieni pocztą elektroniczną w środę o wiadomościach.

Rouen Yachting Club odbędzie spotkanie 22 lipca w Rouen dla przedstawicieli rywalizujących drużyn, podczas którego zostanie w pełni wyjaśniona decyzja ich zarządu. Oznacza to, że zwycięzcy polskiej imprezy otrzymają tytuł 2021.