Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zdjęcie „Raz w życiu” Koryo Bay w World Ocean Photographer 2021

Okno na tajemnicze podwodne światy otwarte przez obiektywy najlepszych fotografów morskich na świecie.

Zwycięskie zdjęcie Oceanicznego Fotografa Roku 2021 uchwyciło jedno z najbardziej zagrożonych zwierząt oceanu w idealnym momencie.

Doskonale skomponowany żółw, otoczony szklaną rybą, został sfotografowany aparatem Aimee Jan na rafie Ningaloo w zachodniej Australii.

Zwycięska fotografka opisała, jak zrobiła zdjęcie podczas nurkowania z kolegą.

„Kiedy zanurkowałem, żeby popatrzeć, ryba oderwała się całkowicie wokół żółwia. Powiedziałem jej:” Myślę, że właśnie zrobiłam najlepsze zdjęcie, jakie kiedykolwiek zrobiłam „- powiedziała. Dziewięć wiadomości.

Zdobywca nagrody 2021 Zdjęcie: Zielony żółw morski otoczony szklaną rybą na rafie Ningaloo w Australii Zachodniej. Zdjęcie/Amy Jean, Ocean Fotograf Roku 2021

Obraz Jane został wybrany spośród tysięcy zgłoszeń z każdego zakątka naszej niebieskiej planety. Drugie miejsce to dynamiczne ujęcie szkockiego polowania na głuptak na Szetlandach, wykonane przez Henley Spires, a trzecie, świeżo wykluty żółw szylkretowy pływający po raz pierwszy przez fotografa z Sydney Matty Smith.

Nagrody przyznawane przez Oceanographic Magazine we współpracy ze sponsorami Tourism Western Australia i SeaLegacy for Marine Conservation mają na celu „podkreślenie piękna oceanów i zagrożeń, z jakimi się spotykają”.

Christina Mittermayer, sędzia nagród i założycielka SeaLegacy, podziękowała fotografom i powiedziała, że ​​ma nadzieję, że zdjęcia będą miały taki sam wpływ na widzów, jak na jej inne gwiazdy.

Drugie miejsce: głuptaki Henley Spires nurkujące u wybrzeży Szetlandów w Szkocji.  Zdjęcie/Henley Spires, OPY 2021
Drugie miejsce: głuptaki Henley Spires nurkujące u wybrzeży Szetlandów w Szkocji. Zdjęcie/Henley Spires, OPY 2021

„Spędziliśmy dużo czasu, dyskutując o sile, jaką te obrazy mają, aby inspirować ludzi na całym świecie do obrony oceanu. Spędziliśmy również dużo czasu podziwiając niesamowitą sztukę. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział, i gratulujemy tegorocznej finaliści”.

W drugim roku nagrody wyróżniono każdy zakątek oceanu.

Obejmowały one oszałamiającą świecącą kałamarnicę w Victorii i podwodne jaskinie Quintana Roo w Meksyku, sfotografowane przez zwycięzcę Martina Bruena.

Zwycięzca kategorii eksploracji: Zanurz się głęboko w najbardziej tajemniczą część oceanu, Martin Broen, OPY 2021
Zwycięzca kategorii eksploracji: Zanurz się głęboko w najbardziej tajemniczą część oceanu, Martin Broen, OPY 2021

Przerwy na falach w równym stopniu uchwyciły wyobraźnię publiczności, jak i jurorów. Zdjęcie Matahi Drola na Tahiti’s Big Waves autorstwa Bena Thawara zwyciężyło w kategorii Fotografia przygodowa 2021, a Phil De Glanville zdobył przerwę jako zwycięzca kategorii Community Choice.

Konik morski czepia się maski chirurgicznej.  Zdjęcie/Nicolas Samaras, OPY 2021
Konik morski czepia się maski chirurgicznej. Zdjęcie/Nicolas Samaras, OPY 2021

READ  Fidżi Maritime Rescue, Decapitation Claims: wzywa marynarkę wojenną na poszukiwanie zaginionej załogi rybackiej

Być może najbardziej wpływowy z tych obrazów znajduje się w kategorii ochrony oceanów.

Dzika przyroda złapana na sztucznych pustkowiach oceanu była urzekająca i tragiczna.

Sprawdzanie stanu naszych oceanów: zdjęcie wędzonej ryby autorstwa Stephena Kovaca zajęło drugie miejsce w kategorii ochrony.  Zdjęcie/Steven Kovac, OPY 2021
Sprawdzanie stanu naszych oceanów: zdjęcie wędzonej ryby autorstwa Stephena Kovaca zajęło drugie miejsce w kategorii ochrony. Zdjęcie/Steven Kovac, OPY 2021

Konik morski przymocowany do maski chirurgicznej Nicholasa Samarasa i fotografia Stephena Kovacsa przedstawiająca jaszczurkę ciągnącą papierosa pomogły uchwycić obecne zagrożenia dla zdrowia naszych oceanów.

Raz w życiu zobacz rzadkiego pingwina nowozelandzkiego

Fotograf Kimball Chin z Invercargill zdobył specjalne wyróżnienie za swoje „raz w życiu” zdjęcie zagrożonego żółtookim pingwinem pod zorzą polarną.

„Żartowałem z moją żoną:„ Wow, byłoby wspaniale połączyć wszystkie te czynniki ”.

Schwytany przez Kimball Chin z Nowej Zelandii
„Raz w życiu” Kimball Chen z Nowej Zelandii wykonał to zdjęcie zorzy polarnej w zatoce Koryo. Zdjęcie/Kimball Chen, OPY 2021

Uchwycony w popularnej turystycznej dzielnicy Goryeo Bay na wybrzeżu Catlins, każdy odwiedzający powie Ci, że nocne pingwiny są trudne do zauważenia. Jak mówi Kimball, rzucenie okiem na ptaki polega na wyczuciu czasu.

„Pingwiny zwykle pojawiają się koło zachodu słońca, jakieś dwie godziny przed. To może być naprawdę późno, kiedy jest ciepło, bliżej zmierzchu. Albo po zachodzie słońca”.

Fotograf powiedział, że nie było manipulacji, jedno zdjęcie i dużo szczęścia.

„Obecnie technologia jest niesamowita, jeśli chodzi o wysoki poziom ISO”.

Zdjęcie gwiazdy przedstawia jednego z najrzadszych pingwinów na świecie, który znalazł się na krótkiej liście do nagrody konserwatorskiej.

Według Dunedin Yellow-Eyed Penguin Trust, Hiohio jest zagrożone w całym kraju, ponieważ w kraju pozostało mniej niż 300 par lęgowych.