Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zawodnicy WorldTour pomijają Mistrzostwa Świata po tym, jak zostali poproszeni o zapłatę na swój sposób

James Foch będzie jedynym zawodnikiem Nowej Zelandii w elitarnym wyścigu szosowym mężczyzn.

Robin Eddy / RZECZY

James Foch będzie jedynym zawodnikiem Nowej Zelandii w elitarnym wyścigu szosowym mężczyzn.

Nowa Zelandia będzie miała tylko jednego zawodnika na linii startu w elitarnym wyścigu szosowym mężczyzn podczas Mistrzostw Świata Szosowych w Australii w tym miesiącu Po kolarstwie Nowa Zelandia poprosiła kolarzy o płacenie własnym sposobem.

Mistrz narodowy James Foch, który jeździ z drużyną kolarską Bolton Equities Black Spoke Pro dla zespołu handlowego Kiwi, będzie jedynym mistrzem z Nowej Zelandii, kiedy 25 września w Wollongong rozpocznie się wyścig szosowy mężczyzn, a żaden z mężczyzn WorldTour nie kraj. Drużyna 14 graczy.

Drużyna kobiet jest znacznie silniejsza i będzie kierowana przez wschodzącą gwiazdę SD Worx Niamh Fisher-Black, która uznała, że ​​warto było zainwestować w koszulkę Under-23 Rainbow, aby po raz pierwszy zgarnąć ją w elitarnym wyścigu szosowym kobiet. dając jej szansę rywalizacji o mistrzostwo świata.

Fischer Black, która w tym tygodniu świętowała powrót ze złamanego obojczyka podczas Ceratizit Challenge by La Vuelta, weźmie udział w wyścigu Women’s Superior Road Race 24 września z innymi zawodniczkami WorldTour, Mikaylą Harvey (Canyon-SRAM) i Henriettą Christie (Canyon). -SRAM) . Human Powered Health), a także Ella Willie.

Czytaj więcej:
* Dlaczego Aaron Gate jest wyceniany na Commonwealth Games Champions Summit w Kiwi
* Najlepsi kolarze kiwi twierdzą, że muszą pokryć własne wydatki, aby wziąć udział w szosowych mistrzostwach świata
* Georges Bennett wycofał się z Tour de France po pozytywnym wyniku testu na Covid-19

Jack Drag i Logan Currie wezmą udział w zawodach mężczyzn do lat 23, podczas gdy juniorzy stanowią połowę nowozelandzkiego zespołu z Tobym Evansem, Tomem Stephensonem, Louisem Powerem, Amelią Sykes, Arabellą Tack, Bonnie Rattray i Mauryanem Greenem.

Zawodnikom powiedziano, że będą musieli zapłacić sami, jeśli chcą wziąć udział w Mistrzostwach Świata Jazda na rowerze w Nowej Zelandii jest niedostępna ze względu na brak funduszy rządowych i utratę głównego sponsora.

READ  Super Rugby Pacific: Crusaders loosie Ethan Blackadder odbiera dwie nagrody

Tylko 45 000 dolarów z 5,69 miliona dolarów nowozelandzkich kolarzy otrzymanych w tym roku od High Performance Sport New Zealand jest przeznaczonych na kolarstwo szosowe.

„Ostatecznie nie był to idealny rok na organizację Mistrzostw Świata w Australii, ponieważ koszty przekraczały dwukrotnie nasz budżet na 2021 r., a niektórzy zawodnicy musieli wracać do Europy, a następnie z powrotem do Nowej Zelandii na lato” – powiedział wysoki. reżyserka spektaklu Amy Taylor.

„Mamy duży budżet w wysokości 50 000 USD na to wydarzenie i skoncentrujemy się na zapewnieniu światowej klasy grupy personelu pomocniczego, o co prosili nasi kierowcy. Doceniamy, że musieli sfinansować swój element podróży. „