Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zaskakujące imiona australijskich dzieci, których nie chcą już ujawniać w raporcie z 2022 r.

Zaskakujące imiona australijskich dzieci, których nie chcą już ujawniać w raporcie z 2022 r.

styl życia

Na szczycie listy imion dzieci w Australii nastąpiła poważna zmiana, a imię pierwszej dziewczynki w końcu spadło po siedmiu latach. Zdjęcia/Getty Images

Imiona australijskich dzieci, których nie chcą już podawać swoim dzieciom, ujawniają w nowym raporcie – i następuje nagły spadek rangi jednego znanego nazwiska.

Raport Mcrindle’a z 2022 r. na temat australijskich imion dla dzieci wykazał, że rodzice odwrócili się od Lary, Summer i Emmy od imion dziewcząt, podczas gdy Luke, Nicholas i Matthew nie mieli imion chłopców.

Nazwiska, które odnotowały najbardziej dramatyczny spadek na naszych listach Top 100, to Jasmine, która spadła z 55 miejsc na 78, oraz Connor, który ma 98 lat, spadł o 68 miejsc.

Ale nastąpiła również nieoczekiwana zmiana w top 10 nazwisk w Australii, a Charlotte – która jest topową dziewczyną od 2015 roku – straciła swoje pierwsze miejsce, spadając na drugie miejsce.

Co ciekawe, William spadł z trzeciego w pierwszej dziesiątce chłopców na piąte.

Chociaż nie posunęli się daleko, dane pokazują, że era imion inspirowanych przez monarchów zanika.

Na pierwszym miejscu w Charlotte jest teraz wyspą dziewcząt Isla, podczas gdy Oliver pozostaje ulubieńcem chłopców przez dziewiąty rok na szczycie.

Reszta z 10 najlepszych nazwisk pozostała w większości niezmieniona, chociaż Chloe spadła z powrotem na 12. miejsce po tym, jak została przyćmiona przez Ellę. W tabeli chłopców Henry awansował z szóstego na czwarte.

Tradycyjne nazwy zanikają

Firma badawcza stwierdziła, że ​​częściowo przyczyną spadku liczby tradycyjnych imion jest pragnienie rodziców dotyczące „wyjątkowości” – zwłaszcza w przypadku dziewcząt.

Wynika to częściowo z faktu, że dzieci urodzone dzisiaj – znane jako pokolenie alfa – to millenialsi, powiedział McCrindle, często młodsze rodzeństwo z pokolenia Z.

READ  Australijczyk spotyka swoją młodszą siostrę 80 lat po ich separacji w sierocińcu

„Przed księgami imion dla dzieci w latach 80. na imiona dzieci miały wpływ tradycje rodzinne i religijne” – czytamy w raporcie.

Częściowo przyczyną spadku liczby tradycyjnych imion jest pragnienie rodziców "elitaryzm" - Specjalnie dla dziewczynek.  Zdjęcia/Getty Images
Częściowo przyczyną zaniku tradycyjnych imion jest pragnienie rodziców „wyjątkowości” – zwłaszcza dla dziewcząt. Zdjęcia/Getty Images

„W ostatnich latach Internet przyczynił się do wzrostu liczby blogów, stron internetowych, a nawet aplikacji do nazywania dzieci. Dlatego rodzice mają dziś większy dostęp do informacji niż kiedykolwiek w historii i są zanurzeni w wyborach, badaniach i znaczenie, jeśli chodzi o nazywanie dzieci”.

Raport pokazuje, że chociaż pokolenie alfa nie skończyło jeszcze porodu, istnieją „wyraźne trendy”, jeśli chodzi o najpopularniejsze imiona dla tego pokolenia.

Wśród 100 najlepszych imion w tym roku prawie połowa (47) imion dziewcząt nie znalazła się na liście w 2010 r., w porównaniu z jedną trzecią (33) imion dla chłopców” – czytamy w raporcie.

„Wskazuje to na tendencję zróżnicowania imion dziewcząt, a nie chłopców”.

Widać to po wzroście popularności imion takich jak Hazel, Florence, Daisy, Frankie, Luna, Ayla, Sadie, Billie, Millie, Aurora i Mila dla dziewcząt w ciągu ostatniej dekady, podczas gdy nowe imiona dla chłopców to Theodore, Hudson, Arlo, Archer, Harvey i Carter oraz Artur, Sonny i Asher.

Nazwiska do obejrzenia w nadchodzących latach

Raport wyszczególnił również serię wschodzących nazwisk, przewidując, że wkrótce znajdą się na szczycie list przebojów.

Należą do nich Remy, która w tym roku zajęła 60 miejsce na liście dziewcząt, oraz Maeve – obecnie 70. Jednak w raporcie stwierdzono, że wschodzące imiona dla chłopców nie debiutują na liście tak mocno, jak imiona dziewcząt.