Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zasady KiwiSaver uniemożliwiają drobnym rolnikom kupowanie domów

Graham Hart mówi, że nie może użyć KiwiSaver jako depozytu na pierwszy dom, ponieważ wynajmuje dom na farmie, na której pracuje.

dostarczony

Graham Hart mówi, że nie może użyć KiwiSaver jako depozytu na pierwszy dom, ponieważ wynajmuje dom na farmie, na której pracuje.

Kierownik stada bydła mlecznego w Canterbury, Graham Hart, powiedział, że z tego powodu musiał wstrzymać swoje marzenie o zakupie pierwszego domu Zasady KiwiSaver uniemożliwiają mu wykorzystanie swoich oszczędności do wpłaty.

KiwiSaver można wykorzystać do wpłaty w pierwszym domu Po tym, jak ktoś był w programie od trzech lat. Ale właściciel musi wtedy mieszkać w domu przez sześć miesięcy.

Hart powiedział, że wynajmuje farmę, która była związana z jego pracą i nie będzie mieszkał od razu w kupionym domu, ale wydzierżawi go na spłatę kredytu hipotecznego.

Powiedział, że dom zapewniłby mu bezpieczeństwo na wypadek utraty pracy lub decyzji o opuszczeniu farmy mlecznej, i nie chciał czekać z zakupem domu do emerytury.

Czytaj więcej:
* „Iracjonalna” zasada KiwiSaver zabrania kupcom pierwszych domów na rynku nieruchomości
* Kiwi zwraca się do australijskiego parlamentu o sprawiedliwość KiwiSaver w pierwszym domu
* Kupujący pierwszy dom, którzy nie mają dostępu do swoich super oszczędności

Hart powiedział, że jedynym sposobem na obejście tej zasady jest zmiana adresu pocztowego i sprawienie, by wyglądało na to, że mieszka w domu. Powiedział jednak, że on i jego żona nie chcą okłamywać rządu i postanowili odłożyć zakup.

Hart powiedział, że zmiana zasad, która pozwoliłaby rolnikom i każdemu, kto ma dzierżawę w ramach umów o pracę, używać KiwiSaver do kupowania domu jako jaja gniazdowego lub do przejścia na emeryturę.

„Ludzie, którzy mieszkają na ich terenie i mają zapewniony dom, to wyjątkowa sytuacja. Rozsądne byłoby, aby rząd zmienił w takich przypadkach przepisy dotyczące KiwiSaver.”

rzeczy

David Boyle oferuje wskazówki, jak zacząć.

READ  Zgłoszone przypadki Covid-19 osiągnęły dziś 8 000 po raz pierwszy w trzeciej fali w tym kraju

Hart pracował z tymi samymi pracodawcami od 11 lat i powiedział, że należy wziąć pod uwagę stabilność.

Nie chciał kupować farmy ani oszczędzać na stado, ale chętnie pracował jako rolnik. Powiedział, że chce przygotować się na przyszłość, a dom w mieście był częścią tego planu.

Przewodniczący Federacji Rolników Aaron Pacey powiedział, że jeśli rolnik może wykazać, że ma dzierżawę w ramach umowy o pracę, przepisy powinny pozwolić mu na kupno domu, a nie zamieszkanie w nim.

Pacey powiedział, że taka zmiana prawa powinna dotyczyć innych zawodów, które często mają umowy najmu w ramach umów o pracę, takich jak nauczyciele na wsi, policja wiejska, opiekunowie domowi lub personel wojskowy.

Aaron Pacey, szef Krajowego Wydziału Dojenia Rolników Federalnych, mówi, że przepisy regulujące KiwiSaver powinny zostać zmienione, aby uwzględnić miejsca pracy, w których często wynajmowane są domy.

dostarczony / dostarczony

Aaron Pacey, szef Krajowego Wydziału Dojenia Rolników Federalnych, mówi, że przepisy regulujące KiwiSaver powinny zostać zmienione, aby uwzględnić miejsca pracy, w których często wynajmowane są domy.

Powiedział, że zasady korzystania z KiwiSaver do zakupu pierwszej farmy również mogą zostać złagodzone.

Rolnicy kupowali farmy w imieniu swojej firmy dla celów podatku GST, ale zasady KiwiSaver dotyczące wypłat wymagają, aby były one kupowane na nazwisko osoby, powiedział.

Bassi powiedział, że niektórzy rolnicy ignorują zasady, dzieląc farmę i kupując dom w ich imieniu, co może kosztować dziesiątki tysięcy dolarów opłat prawnych.

Powiedział, że lepiej radzili sobie ludzie, którzy posiadali swoje domy po przejściu na emeryturę.

Federalne Stowarzyszenie Rolników poruszyło tę kwestię z sekretarzem ds. rolnictwa Damianem O’Connorsem, który w maju przekazał ją sekretarzowi ds. handlu i spraw konsumenckich Davidowi Clarkowi.

Pacey powiedział, że federalni rolnicy nie otrzymali odpowiedzi od Clarka.

Clark powiedział na początku tego roku, że recenzuje KiwiSaver, ale recenzja nie obejmuje wypłat.

Clark powiedział, że urzędnicy Departamentu Biznesu, Innowacji i Zatrudnienia powiedzieli mu, że przedstawiciele kluczowego sektora przedstawili ostatnio sugestie, w jaki sposób KiwiSaver może pomóc osobom pracującym w rolnictwie stać się właścicielami domów.

Clark powiedział, że mogły istnieć pewne okoliczności, które uniemożliwiły ludziom spełnienie kryteriów kwalifikacyjnych.

Clark powiedział, że zapytał, jakie są możliwe okoliczności… [in the primary industries] W przyszłości.