Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zaprojektowany przez Apple modem to ogromne wyzwanie, ale w grę wchodzą duże nagrody


AppleInsider jest wspierany przez swoich odbiorców i możesz zarabiać prowizję jako Partner Amazon i Partner Afiliacyjny od kwalifikujących się zakupów. Te partnerstwa afiliacyjne nie wpływają na nasze treści redakcyjne.

Dążenie Apple do tworzenia własnych modemów może zrewolucjonizować sposób, w jaki produkuje urządzenia mobilne, takie jak plotki Szkło jabłkoweale tylko wtedy, gdy może dorównać lub przekroczyć wydajność bieżącego zasobu modemu, Qualcomm.

Po nieoczekiwanej ugodzie z Qualcomm w 2019 roku Aby zakończyć postępowanie sądowe związane z naruszeniem patentu, Apple jest głównym klientem produktów producenta modemów. Jednak ponieważ Apple pracuje nad swoimi modemami, dni używania sprzętu komunikacyjnego Qualcomm mogą być policzone.

W sobotnim profilu modemowych wysiłków Apple pojawił się plik .. Dziennik Wall Street Zarys Wyzwaniem dla Apple jest stworzenie wystarczająco dobrych modemów, aby używać ich zamiast wersji Qualcomma.

Nagrody są liczne, w tym 5G w elementach takich jak MacBook Pro i ekstremalnie wysokie prędkości dla Iphone. W przypadku przyszłych urządzeń słuchawki i inteligentne okulary mogą korzystać z wyższych prędkości, ponieważ te pierwsze wymagają większej przepustowości, ale mniejszego opóźnienia, aby były użyteczne.

Praca Apple w tym obszarze została wzmocniona przez przejęcie większości Biznes modemów Intel do smartfonów W jej skład weszło około 2200 inżynierów, ale Apple nadal poszerza swoją pulę talentów w tej dziedzinie.

Prawie 140 ofert pracy w biurze Apple w San Diego, rodzinnym mieście Qualcomm, koncentruje się na tworzeniu chipów komórkowych. Tymczasem biuro inżynierii satelitarnej w Irvine w Kalifornii ma około 20 podobnych stanowisk, aby zachęcić pracowników Broadcom do dołączenia do firmy.

Obecne oczekiwania skłoniły Apple do przejścia na własne modemy od 2023Z TSMC oczekuje Być produktem chipowym producenta iPhone’a.

Możliwość dostrojenia modemu do zamierzonych celów Apple jest również ogromną zaletą, ponieważ może zmodyfikować modem tak, aby działał w określony sposób dla jednego produktu, ale w innych, aby był bardziej efektywny w przypadku innego.

Jeśli chodzi o to, jak mogłoby to wyglądać, zauważa raport Silikon jabłkowy Impact, który zawierał wysoce energooszczędne chipy, przewyższał alternatywy firmy Intel. Lam oferuje ten sam rodzaj ulepszeń projektowych, które mogą poprawić łączność z mniejszymi urządzeniami, takimi jak Apple Watch.

Jednak założyciel Tantry Analyst, Prakash Sangam, twierdzi, że „modem jest pod pewnymi względami bardziej złożony” niż procesor taki jak M1, częściowo ze względu na złożoność radzenia sobie z wieloma warunkami, które mogą wpływać na sygnał. Może to utrudnić Apple produkcję, wydłużając względny czas rozwoju.

„Jeśli przeznaczysz wystarczająco dużo czasu, zasobów i pieniędzy, można to zrobić” — mówi Sangam. „Ale czy uda im się to zrobić do 2023 roku, nie sądzę, by ktokolwiek inny niż Apple mógł powiedzieć”.