Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Założyciel Binance mówi, że Crypto nie pomoże Rosji uniknąć sankcji | Kryptowaluta

Założyciel giełdy kryptowalut Binance odrzucił obawy, że wirtualne pieniądze mogą być wykorzystywane przez Kreml uchylanie się od kary Twierdził również, że „kryptowaluty są za małe dla Rosji”.

Changpeng Zhao powiedział, że kryptowaluty pokonały również próby obejścia sankcji poprzez nadmierną identyfikowalność, dodając, że należy położyć większy nacisk na banki. Zhao powiedział w oświadczeniu, że media i politycy powinni skupić się na tradycyjnych pożyczkodawcach oraz rynku ropy i gazu.

„W tej chwili media i politycy wkładają dużo wysiłku i skupiają się na kryptowalutach i sankcjach” – powiedział. „Prawda jest taka, że ​​kryptowaluta jest na to za mała”. Rosja. Jeśli przyjrzymy się dzisiaj adopcji kryptowalut, prawdopodobnie około 3% światowej populacji ma jakiś rodzaj ekspozycji na kryptowaluty (tj. posiadanie pewnej kryptowaluty). Spośród nich większość z nich posiada tylko niewielki procent swojej wartości netto w krypto. Średnio mniej niż 10%. Dlatego obecnie prawdopodobnie jest tylko mniej niż 0,3% globalnej wartości netto kryptowalut. Ten stosunek dotyczy w równym stopniu Rosji ”.

The Wall Street Journal poinformował w zeszłym tygodniu, że Stany Zjednoczone rozważają to Sankcje nałożone na rynek kryptowalut w RosjiWśród obaw, że waluty takie jak bitcoin oferują alternatywny sposób, poza międzynarodowym systemem bankowym, na przeprowadzanie nieodwracalnych transakcji transgranicznych. Zhao zaprzeczył, że dotyczy to Binance, mówiąc, że „stosuje te same zasady sankcji, co banki, zgodnie z międzynarodowymi standardami”.

Zhao powiedział, że wykorzystanie blockchain w transakcjach kryptowalutowych oznacza, że ​​aktywa kryptograficzne „nie są skutecznym narzędziem do nielegalnych działań”. Blockchain to zdecentralizowana cyfrowa księga prowadzona przez sieć komputerów, która rejestruje każdą transakcję kryptograficzną i może być kontrolowana przez każdego. Zhao dodał, że korzystanie z kryptowalut ukierunkowanych na prywatność, takich jak Monero, również nie zadziałałoby, ponieważ kapitalizacja rynkowa Monero wynosi 3 miliardy dolarów w porównaniu z PKB Rosji – miarą wydajności gospodarczej – wynoszącym 1,5 biliona dolarów.

READ  Średnia cena domu w Wielkiej Brytanii po raz pierwszy przekracza 350 000 £ | Rynek mieszkaniowy

Innym powodem, dla którego Rosja nie chce używać kryptowalut, jest to, że są one wysoce identyfikowalne. „Rządy na całym świecie są naprawdę bardzo sprawne w śledzeniu go” – powiedział Zhao.

Zhao, którego majątek osobisty oszacował magazyn Forbes na 1,9 miliarda dolarów (1 miliard funtów) Lista miliarderówPowiedział w tym tygodniu Binance przekazała 10 milionów dolarów na pomoc humanitarną na Ukrainie i pomoc ludziom w ucieczce z konfliktu.