Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Żałosne” kary po tym, jak 14-letni sędzia został wykorzystany przez trenera, a jego koszulka została wyrwana przez zawodnika

Kontynentalna piłka nożna wszczęła śledztwo po tym, jak 14-letni sędzia został źle potraktowany i wyrwano mu koszulkę.

John Kirk Anderson/Personel

Kontynentalna piłka nożna wszczęła śledztwo po tym, jak 14-letni sędzia został źle potraktowany i wyrwano mu koszulkę.

Był chłopcem z plakatu krajowej kampanii na rzecz zakończenia agresji wobec sędziów piłkarskich Ale ostatnią ofiarą nadużyć na linii bocznej stał się Zach Kilic, kiedy trener krzyczał na niego, a zawodnik ściągał mu koszulkę.

14-latka była sędzią asystentem (tradycyjnie nazywaną asystentką) w meczu w kobiecej Premier League w Christchurch 30 kwietnia.

To nadgodziny i Kaszmir techniczny było późno duch wybrzeża 3-2. Po ostatnim gwizdku Coastal strzelił czwartego gola, wygrywając mecz.

Ale Kashmir uważa, że ​​zaszła pomyłka i cel powinien zostać anulowany. Zaprotestował głośno asystent trenera Kaszmiru, Duncan Reed.

Czytaj więcej:
* Nowozelandzka piłka nożna bada zachowania „homofobiczne i obraźliwe seksualnie” w ogólnokrajowych rozgrywkach szkół średnich
* Niedawne bójki i nadużycia graczy zwiększyły problemy z bezpieczeństwem w piłce nożnej w Nowej Zelandii
* Policja może się zaangażować po tym, jak nastoletni gracz zostanie uderzony w Rugby Masterton

„Nie jesteś lalką”, zawołał Kilic, niezadowolony, że nie zgłosił sędziemu rzekomego faulu.

Wtedy Devon Smith zszedł z ławki i podszedł do Kilica.

Powtórzyła, że ​​Kilic powinien był powiedzieć sędziemu o incydencie, zanim złapał koszulkę nastolatka.

W swoim raporcie z tego incydentu Kilic napisał: „Próbowałem uciec, ale ona wciąż ciągnęła za moją koszulę i zatrzymała się dopiero, gdy przybyli rodzice Mike’a i powiedzieli Duncanowi i kobiecie, żeby przestali na mnie krzyczeć i zostawili mnie w spokoju”.

„Ponieważ to początek mojego drugiego roku w sędziowaniu i pierwszy raz znalazłem się w tak złej sytuacji, nie wiedziałem wtedy, co robić”.

rzeczy

Piłkarz Godzone: Reg Boyne był pierwszym nowozelandzkim piłkarzem, który grał w angielskiej Premier League w 1913 roku.

Wypadek był badany przez Kontynentalna piłka nożna, jeden z sześciu regionalnych stowarzyszeń która prowadzi piłkę nożną w Nowej Zelandii.

READ  „Najtrudniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłem”: Shawn Johnson o pozostawieniu rodziny na misji wojowników

Komisja dyscyplinarna stwierdziła: „Nadużywanie sędziów na boki nie zachęca do udziału sędziów w każdym wieku, zwłaszcza w przypadku młodych sędziów”.

Dochodzenie wykazało, że Reed sprzeciwił się i otrzymał zawieszenie na jeden mecz.

Zachowanie Smitha zostało uznane za niesportowe. Początkowo została zawieszona na cztery mecze, ale przesłuchanie stwierdziło, że powinna zostać skrócona do dwóch gier ze względu na jej czyste wyniki dyscyplinarne i współpracę. Jeśli w sezonie 2022 dojdzie do dalszych incydentów, dwa pozostałe mecze mogą zostać ponownie zawieszone.

Jeden z sędziów, który poprosił o zachowanie anonimowości, określił kary jako „żałosne”.

„Tak poważnie Chiny kontynentalne chcą radzić sobie z niewłaściwymi rządami” – powiedzieli.

„Wielu naszych władców jest z tego powodu bardzo złych”.

Martin Field Dodgson, dyrektor generalny Mainland FootballPowiedział, że nie może komentować incydentu.

„Są tutaj pytania, które odnoszą się konkretnie do kwestii, która jest nadal aktywna w naszym procesie sądowym” – powiedział.

Julien Fallon, dyrektor generalny Sport CanterburyPowiedział, że zachowanie trenera i zawodnika Kaszmiru było „całkowicie nieodpowiednie”.

„Rekrutacja trenerów, urzędników i wolontariuszy w każdym aspekcie sportu staje się coraz trudniejsza” – powiedział.

New Zealand Football rozpoczął kampanię Green Shirt Respect w 2021 roku, aby rozwiązać problem sprzeciwu i nadużyć wobec nowych sędziów.

Piłka nożna południowa / na wyposażeniu

New Zealand Football rozpoczął kampanię Green Shirt Respect w 2021 roku, aby rozwiązać problem sprzeciwu i nadużyć wobec nowych sędziów.

„Sposób, w jaki nasza społeczność angażuje się w wolontariuszy, jest bardzo ważny, jeśli chodzi o odpychanie ludzi od przydzielania czasu lub rekrutowania i zatrzymywania ich”.

Incydent jest rodzajem zachowania, które New Zealand Football i Nowozelandzki Związek Piłki Nożnej starają się wyeliminować.

W maju 2021 r Uruchom kampanię „Szanuj zieloną koszulę” Aby „zająć się kwestią sprzeciwu i złego traktowania nowych władców”.

Młodszym i mniej doświadczonym sędziom wydano zieloną koszulkę, aby zaznaczyć, że są nowi i zachęcić zawodników, trenerów i kibiców do „dania im przestrzeni i możliwości uczenia się”.

Kilic pojawił się w telewizji i mediach społecznościowych jako jeden z nowo zakwalifikowanych sędziów do noszenia koszulki.

W Nowej Zelandii brakuje sędziów piłkarskich. według Nie ma wymagań dotyczących wieku dla lokalizacji na kontynenciez sędziami w wieku „od młodości do wczesnych lat 70-tych”.

The Rodzina Kilic jest dobrze znana w nowozelandzkim futbolu. Ojciec Zacha Mike jest sędzią i jego dziadkiem Jack jest u władzy od 40 lat.

W 2021 roku Zac Kelick został uznany za najbardziej obiecującego młodego sędziego po raz pierwszy podczas Mainland Football Awards.

W 2014 roku, kiedy miał sześć lat, pojawił się w reklamie piłki nożnej na kontynencie i został nazwany „Gwiazdą Przyszłości”. Nosił argentyńską koszulkę piłkarską, podobnie jak jego ulubiony zawodnik, Lionel Messi.

Mike Kelick powiedział, że w tej chwili nie był w stanie przedyskutować tej sprawy.

Aby uzyskać więcej informacji na temat zostania sędzią odwiedź www.nzfootball.co.nz