Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zakwestionowana dyrektor generalna odmawia rezygnacji ze swojej roli: wciąż nazywa siebie przewodniczącą i organizuje spotkania Meeting

Akcja

Bernadeta Norton. obraz/linkedin

Szkoła muzyczna na jednym z najbogatszych przedmieść Melbourne jest uwikłana w 17-miesięczną batalię sądową ze zwolnieniem dyrektora generalnego po tym, jak odmówiła zaprzestania mianowania się prezydentem i organizowania spotkań.

Bitwa między Australijską Gildią Edukacji Muzycznej a jej byłą przewodniczącą Bernadette Norton w tym tygodniu dotarła do sądu federalnego po tym, jak szkoła po raz pierwszy pozwała ją w grudniu 2019 r.

Gildia to niekomercyjna szkoła muzyki i mowy w dzielnicy Ritzky Koyung, która zapewnia stopnie licencjackie średnio 17 000 AUD rocznie, certyfikaty i dyplomy.

Zarząd przegłosował zwolnienie Nortona we wrześniu 2019 r. na tajnym posiedzeniu, a dokumenty złożone przez szkołę w tym roku pojawiają się w wiktoriańskim sądzie najwyższym.

Zamach wybuchł, gdy rada dyrektorów odkryła, że ​​Norton przelał 50 000 dolarów z funduszy szkoły na własne konto, jak twierdziła szkoła w swoim pozwie.

Jej prawnik, Mark Harrick, zarzucił Sądowi Najwyższemu w piątek, że pieniądze zostały wydane na „remont kuchni”.

Norton twierdzi w oświadczeniu, że zezwolono mu na przekazanie 50 000 dolarów.

– Zaprzeczam, że zrobiłam coś złego – powiedziała.

„Moje warunki zatrudnienia były wówczas znane i zatwierdzone przez komitet zarządzający”.

Nie wniesiono przeciwko niej żadnych zarzutów karnych.

W oświadczeniu powiedziała, że ​​wierzy, iż zamach stanu był motywowany chęcią konkurenta, by „przejąć od niej władzę”.

Jest w pracy od prawie 20 lat.

Norton była dyrektorem naczelnym Australian Guild for Music Education do października 2019 roku, kiedy została zwolniona z powodu rzekomo podejrzanego transferu 50 000 $.  Obraz/Facebook za pośrednictwem NCA NewsWire
Norton była dyrektorem naczelnym Australian Guild for Music Education do października 2019 roku, kiedy została zwolniona z powodu rzekomo podejrzanego transferu 50 000 $. Obraz/Facebook za pośrednictwem NCA NewsWire

Z dokumentów sądowych wynikało, że w tym samym dniu, w którym zarząd głosował za jej odwołaniem, Norton zwołał konkurencyjne posiedzenie zarządu z kluczowym sojusznikiem i powołał nowych członków.

Rada Cieni zbierała się jeszcze przez trzy miesiące.

W grudniu 2019 r. szkoła zażądała w Sądzie Najwyższym nakazu, aby Norton przestał „uznawać” ją za dyrektora generalnego i zapłacić 50 000 dolarów.

READ  Moja mama była krytykowana za to, że pozwalała dzieciom oglądać bajki tylko podczas biegania na bieżni

Poprosiła również sąd o powstrzymanie jej od używania adresu e-mail, który, jak twierdzi, stworzyła po wydaleniu, który wydaje się być powiązany ze szkołą.

Sąd Najwyższy wyznaczył syndyka masy upadłości w lutym 2020 r.

Odbiorca powołał nową radę dyrektorów, która nie obejmuje Nortona.

W okresie od wypowiedzenia w dniu 14 października 2019 r. do 28 sierpnia 2020 r. złożyła wniosek do Sądu Federalnego o wynagrodzenie, urlop, emeryturę i świadczenia dla jej dyrektora generalnego.

Szkoła nadal stara się o nakaz spłaty 50 000 A$, które, jak twierdzi, zostały niewłaściwie wydane.

Sędzia Sądu Najwyższego Michael MacDonald zdecyduje w sierpniu, czy sprawa o zwrot kosztów trafi również do sądu federalnego.