Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zakup Microsoft Activision może zostać zatwierdzony przez Federalną Komisję Handlu (FTC) już w przyszłym miesiącu

MicrosoftCiągłe pozyskiwanie Activision Blizzard Może zostać zatwierdzony przez Federalną Komisję Handlu (FTC) już w przyszłym miesiącu.

Federalna Komisja Handlu Poprosiłem Microsoft i Activision Blizzard o dodatkowe informacje W marcu kontynuował przegląd proponowanego przejęcia.

Według dostawcy wiadomości o połączeniach chronionego przez paywall kupiec (Przez Wyszukiwanie alfa), Microsoft dostarczył teraz FTC poszukiwane przez nią informacje.

Jak wspomniano wcześniej Specjalne wytyczne FTC (Przez Real Me Central), oznacza to, że organ ma teraz 30 dni na zakwestionowanie przejęcia, w przeciwnym razie transakcja może zostać zawarta.

Istnieją jednak pewne zastrzeżenia. Jak zauważają wytyczne FTC dotyczące procesu, obie firmy są zobowiązane do dostarczenia wymaganych informacji przed rozpoczęciem 30-dniowego odliczania.

„Zwykle, gdy obie firmy w dużej mierze zastosują się do drugiego żądania, agencja ma dodatkowe 30 dni na przejrzenie materiału i podjęcie działań, jeśli to konieczne”, mówi.

Nie jest jeszcze jasne, czy Aktywacja Przekazał swoją część żądanych do tej pory informacji – jeśli nie, 30-dniowe okno powinno rozpocząć się dopiero wtedy, gdy to nastąpi.

Gdy FTC otrzyma informacje od obu firm, możliwe są trzy wyniki. Federalna Komisja Handlu (FTC) może:

  • Zamknij dochodzenie i zezwól na przeprowadzenie fuzji bez sprzeciwu
  • Negocjuj z firmami, aby dodać kilka uzgodnionych zasad, które zapewnią, że rynek pozostanie konkurencyjny
  • Staraj się zatrzymać transakcję, składając wstępny nakaz sądowy w sądzie federalnym

Jeśli FTC zdecyduje się zamknąć dochodzenie, transakcja może być bliska zakończenia.

Jednak innym głównym zastrzeżeniem jest to, że umowa Jest również badany przez Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA), który jest odpowiednikiem brytyjskiej Federalnej Komisji Handlu, a także regulatorów w innych regionach.

CMA wyznaczył termin 1 września na wydanie wstępnej decyzji w tej sprawie, a jeśli z jakiegokolwiek powodu zdecyduje się nie kontynuować fuzji, transakcja może nie zostać sfinalizowana.