Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zakończenie projektu Swing Scout | Wiadomości, sport, praca

Sam Murray, uczeń liceum Salem, który jest członkiem St. Dziennik Poranny / Mary Ann Greer

Salem – Teraz nawet mieszkańcy na wózkach inwalidzkich mogą bezpiecznie doświadczyć relaksującej huśtawki w Waterworth Memorial Park.

Wszystko za sprawą przyszłego skauta orła Sama Murraya, który dostrzegł niespełnioną i zaspokojoną potrzebę.

„Chciałem dać ludziom na wózkach coś do robienia w parkach” – powiedział uczeń liceum w Salem.

Położona w pobliżu boisk do koszykówki i placu zabaw, z dala od wejścia na chodnik z parkingu przy stawie z kaczkami, huśtawka na wózku inwalidzkim może pomieścić jeden wózek inwalidzki i dwa dodatkowe miejsca dla członków rodziny.

Użytkownicy są kierowani do tekstu słowa “huśtać się” do 805-219-6912 w celu uzyskania instrukcji.

Wózek jest wpychany bezpośrednio na rampę tyłem do krawężnika, a następnie do ramy wózka mocowany jest pas bezpieczeństwa. Następnie wciska się czerwony przycisk w celu zaciśnięcia luzu lub używa się czarnej rączki do samozapięcia paska. Należy podnieść metalowy pasek, a następnie wyciągnąć czarną zatyczkę, która jest powyżej numeru instrukcji i popchnąć dużą dźwignię do przodu. Podnosi to tylny panel za wózkiem i zwalnia hamulce, umożliwiając pasażerowi, członkom rodziny lub przyjaciołom oderwanie się od serca.

Kiedy skończysz, po prostu pociągnij czarną wtyczkę z powrotem do góry dźwigni, aby opuścić tylny panel i włączyć hamulce. Naciśnij czerwony przycisk, aby pociągnąć pasek, włóż haczyk z powrotem na miejsce i idź, pozostawiając tylny panel opuszczony dla następnej osoby.

Murray, 17, z Saint Paul Boy Scouts 6, wszystkie zasługi za ukończony projekt oddał innym.

Podziękował kolegom harcerzom, liderom Oddziału 6, swojej rodzinie, Departamentowi Parków i wszystkim, którzy mu pomogli, ale szczególnie podziękował społeczności, mówiąc, że ostateczna zmiana jest wynikiem zebrania przez członków społeczności darowizn i wsparcia, aby pomóc mu w ukończeniu pracy. Projekt Eagle Scout.

READ  Ambasador Burakowski spotkał się z Amaranderem, Khattar

Był wdzięczny Dougowi Falkowi, którego Murray zna za pośrednictwem Key Club, Falk stworzył stronę Go Fund Me, dzięki czemu można było przekazać ponad 1600 USD z przychodów, i ostatecznie przestawił projekt ponad cel, aby pokryć wszystkie koszty, a potem trochę – ponad 10 000 USD . Dwoje dzieci w wieku 10 i 12 lat przekazało nawet swoje rutynowe pieniądze na projekt.

„Salim Babsia przyniósł nam obiad i wyszedł, aby nas wesprzeć w fazie budowy” powiedział Murray, mając na myśli swoją babcię Carol.

Murray nie tylko otrzymywał darowizny małe i duże z całego świata podczas fazy zbierania funduszy, która trwała prawie rok, ale poznał niektóre historie związane z darowiznami.

Jeden z darczyńców opowiedział, jak ich córka była przykuta do wózka inwalidzkiego i zawsze czekała na huśtawkę w Robert Beecroft School w Lizbonie. Darczyńca był naprawdę pod wrażeniem pomysłu tego projektu w Salem.

Inny darczyńca powiedział, że członek rodziny znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa jako najwyższa osoba żyjąca na wózku inwalidzkim. Kolejna notatka pochodziła od dawcy, który miał syna przykutego do wózka inwalidzkiego, który pokochałby huśtawkę.

Dla Murraya to był cały pomysł.

Chciał, żeby jego projekt coś znaczył, służył celowi, który obecnie nie jest realizowany.

Badając możliwości, powiedział, że niektóre inne społeczności mają place zabaw dla dzieci niepełnosprawnych lub zajęcia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Nic podobnego nigdy nie odkryto w Salem, mieście pełnym starych ludzi.

„Chciałem dać im coś, co mogliby cieszyć się i doświadczyć, a także cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu” Powiedział.

Inspiracje znajdował wszędzie wokół siebie, od uczniów w szkole po osoby w pracy jego matki (fizjoterapeuta), które poruszają się na wózku inwalidzkim.

Rodzice Sama, Eric i Holly, nie mogli być bardziej dumni ze swojego syna i wszystkich jego osiągnięć.

READ  Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2021 | Główni indyjscy zapaśnicy odbywają miesięczną europejską trasę koncertową

“Uwielbiam projekt, który wybrał do wykonania. Sam skupia się na służeniu innym. Pasuje do jego osobowości, ponieważ to jest to, co lubi “. — powiedziała Holly.

“To świetne dla społeczności takiej jak nasza, która ma wielu starszych mieszkańców. Ważne jest, aby mieć dostęp do parków “. – powiedział Eric.

Huśtawka była dostępna w gamie produktów Ironwood, wyprodukowanych w USA, z ramą wykonaną z sekwoi kalifornijskiej. Departament Parków podarował Murrayowi cegły na podjazd, który prowadzi z chodnika na betonową platformę. Zainstalował też trochę prac związanych z architekturą krajobrazu i zostały pieniądze na przyszłą konserwację. Podziękował wszystkim osobom i firmom za darowizny finansowe i materiały na rzecz projektu oraz za nieustające wsparcie harcerzy. Huśtawka będzie całodobowo monitorowana przez kamery w ogrodzie.

Murray powiedział, że jego zmarły lider skautów, Terry McIlroy, trzymał go w skautach i był dobrym wzorem do naśladowania. Podziękował także Głównemu Skautowi Ericowi Swigerowi i wszystkim dorosłym przywódcom Oddziału 6.

Kiedy nie jest w skautach, Murray gra na trąbce w zespole, gra w piłkę nożną, był w zeszłym roku zapaśnikiem rządowym w kategorii wagowej 220 funtów, jest starszym przedstawicielem klasy w Samorządzie Uczniowskim, jest członkiem National Honor Society i Key Club, Wolontariusze na Bankiecie Salem i Sługa Ołtarza w kościele św. Pawła.

Reprezentował Dystrykt Columbiana jako delegat na American Legion Buckeye Boys State 2021, który odbył się tego lata na Uniwersytecie Miami w Ohio. Jak na ironię, pełnił funkcję kierownika parku rodzinnego w Boys State, zakładając w ramach eksperymentu trzy parki. Spędził także czas na Philmont Scout Ranch w Nowym Meksyku z innymi członkami Oddziału 6, a także ze swoim ojcem.

Plany na przyszłość obejmują uzyskanie tytułu licencjata w dziedzinie technologii spawania na Ferris State University w Michigan, dwa lata w klasie oraz dwa lata laboratoriów i praktycznego szkolenia. Chce pracować w spawalnictwie przez pięć lat lub dłużej, uzyskać certyfikat inspektora spawacza i ostatecznie rozpocząć działalność gospodarczą. Myśli też o wojsku.

READ  Cypr i Polska podpisują protokół ustaleń w dziedzinie nauki, edukacji, kultury i sportu

[email protected]

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej