Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wzrost produkcji w Polsce spowalnia w kwietniu

Zdjęcie: Gorodenkoff / Shutterstock.com

Dane ankietowe S&P Global w poniedziałek pokazały, że wzrost w polskim sektorze produkcyjnym był najsłabszy od początku 2021 roku, głównie ze względu na wpływ wojny na Ukrainie.

Indeks menedżerów ds. zakupów w przemyśle (PMI) spadł do 52,4 w kwietniu z 52,7 w marcu. Odczyt PMI powyżej 50 wskazuje na ekspansję w tym sektorze.

„Wydłużone łańcuchy dostaw, szybko rosnące ceny i rosnąca niepewność związana z wojną na Ukrainie nadal ciążyły sektorowi, chociaż pojawiły się oznaki pewnej stabilizacji: oczekiwania pozostały niskie, ale nieznacznie wzrosły od marca, produkcja nieznacznie wzrosła, a wzrost zatrudnienia powiedział Paul Smith, dyrektor ds. ekonomicznych w S&P Global.

Pomimo wzrostu produkcji i zatrudnienia, nowe zamówienia skurczyły się najbardziej od listopada 2020 r., na co wpływ miał zarówno popyt krajowy, jak i zagraniczny.

Na froncie cenowym presja kosztowa historycznie utrzymywała się na wysokim poziomie, a producenci najczęściej powoływali się na ceny surowców, metali i paliw, które firmy przekazały klientom, ponieważ inflacja cen produkcji pobiła nowy rekord.

Ze względu na wojnę na Ukrainie i brak dostaw, zaufanie na kolejny rok pozostaje historycznie niskie. Zaufanie publiczne osłabło do najniższego poziomu od szesnastu miesięcy.

Wsparcie magazynu biznesowego w Budapeszcie

Produkcja prasy godnej tej nazwy to kosztowny biznes. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać Ci udane wiadomości biznesowe, informacje, którym możesz zaufać, które są oparte na faktach, dokładne i dostarczane bez strachu i przychylności.

Organizacje prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwoliłby im dalej osiągać sukcesy, bez uszczerbku dla ich zdolności do wykonywania. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z ideą zaangażowania najważniejszego interesariusza, czyli czytelników.

Chcielibyśmy zaoferować taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Kliknij przycisk BBJ Support i możesz wybrać, ile i jak często przesyłać nam swoje wpłaty.

READ  Best Banking Awards dla Polski i Filipin