Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wystrzelony Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba: Aktualizacje na żywo

odświeżać

Zły kabel spowodował opóźnienie w uruchomieniu JWST

Według Europejskiej Agencji Kosmicznej za niedawne opóźnienie Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba odpowiada wadliwy kabel komunikacyjny.

Na dzisiejszej konferencji prasowej (16 grudnia) urzędnicy Europejskiej Agencji Kosmicznej stwierdzili, że błędne dane zaprojektowane w celu dostarczenia danych z teleskopu kosmicznego Webba, jego rakiet i wyposażenia wyrzutni nie działają prawidłowo.

„To problem z interfejsem w sieci elektrycznej, która łączy obserwatorium i sprzęt wsparcia naziemnego” – powiedział na konferencji prasowej Daniel Neuschwander, dyrektor ds. transportu kosmicznego w ESA. „To kabel, który znajduje się w stole do biegania, który ma sporadyczne straty danych”.

Przeczytaj naszą pełną historię tutaj.

Pakiety lotnicze JWST

(Źródło obrazu: ESA-M.Pedoussaut)

W sobotę, 11 grudnia, Arianespace spakował Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba do startu i zainstalował teleskop kosmiczny na szczycie rakiety Ariane 5 w celu zaplanowanego startu z Gujany Space Center w Kourou w Gujanie Francuskiej.

Faktyczna data wystrzelenia teleskopu kosmicznego Webba pozostaje niepewna, a NASA i Arianespace opóźniają jego start (wstępnie ustalony na 22 grudnia) nie później niż 24 grudnia. Oczekuje się, że plany uruchomienia Webba zostaną zaktualizowane do piątku, 17 grudnia, według NASA.

NASA i Arianespace pierwotnie zamierzały wystrzelić Teleskop Kosmiczny Webba 31 października i wielokrotnie opóźniały go z powodu integracji i innych problemów. Obserwuj tę przestrzeń, aby uzyskać informacje o nowej dacie startu Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba.

Uruchomienie JWST opóźnione do 24 grudnia

W sobotę, 11 grudnia, Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba został zabezpieczony na szczycie rakiety Ariane 5, która wystrzeli go w kosmos z Europejskiego Portu Kosmicznego w Gujanie Francuskiej.

(Źródło zdjęcia: M.Pedoussaut/ESA)

Dzisiaj NASA ogłosiła, że ​​Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba ma zostać wystrzelony nie później niż w Wigilię Bożego Narodzenia (24 grudnia).

„Zespół Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba pracuje nad problemem komunikacji między obserwatorium a systemem rakiet nośnych” – twierdzą przedstawiciele NASA. Powiedział w oświadczeniu. „To opóźni datę premiery nie później niż w piątek 24 grudnia. Więcej informacji o nowej dacie premiery przekażemy nie później niż w piątek 17 grudnia”.

READ  Zdrowe nawyki związane ze snem związane z niższym ryzykiem raka prostaty

Przeczytaj całą historię

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba jest gotowy do startu

Po latach rozwoju i miliardach dolarów, Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba jest prawie gotowy do startu.

Śledź ostatnie dni JWST na Ziemi i jej przyszłość jako wspaniałego nowego obserwatorium dla NASA, Europejskiej Agencji Kosmicznej, Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej i całego świata w naszych relacjach na żywo tutaj.