Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wystawy narodowe przedstawiające wizerunki społeczności muzułmańskiej, sikhijskiej, hinduskiej i polskiej w Szkocji

Narodowe Galerie Szkocji ujawniły plany zorganizowania dużego pokazu przedstawiającego różnorodne społeczności i osoby, które tworzą współczesną Szkocję, zgodnie z ostatnim spisem ludności.

Zostanie otwarty wiosną w Edynburgu i będzie zawierał wybór z serii zdjęć wykonanych przez fotografkę Arpitę Shah, przedstawiających kobiety praktykujące tradycję chust lub chust.

Udział W naszym codziennym biuletynie

wiadomości Przebij się przez hałas

Oczekuje się, że uchodźcy mieszkający w Glasgow i rodziny mieszkające na Egg Island również wezmą udział w sześciomiesięcznej wystawie w Szkockiej Narodowej Galerii Portretów, gdzie świętuje się niektóre z czołowych postaci kultury kraju.

Na wystawie zostaną pokazane fotografie kobiet ze społeczności muzułmańskich, sikhijskich i hinduskich mieszkających w Szkocji, które praktykują tradycję zakrywania głów lub chust.

The National Galleries powiedział, że ich prezentacja została obliczona: The Scotland 2022 Census, który potrwa od marca do września, ma na celu „rozważenie zróżnicowanego składu szkockiego społeczeństwa w przeszłości i teraźniejszości”.

Zapowiadając wystawę, powiedział: „Rozważy zawiłości wokół pojęcia tożsamości, biorąc pod uwagę rasę, płeć, zawód i zdrowie.

„Wystawione prace będą obejmować portrety osób, rodzin niepełnych, społeczności pakistańskich i polskich, uchodźców mieszkających w Glasgow i ludzi mieszkających na Egg, pierwszej szkockiej wyspie, która stała się własnością społeczności poprzez przejęcie.

„Wiele nowych nabytków z prowokujących do myślenia projektów współczesnych fotografów pracujących w Szkocji, takich jak Arpita Shah, Danny North i Kieran Dodds, zostanie zaprezentowanych obok dziewiętnastowiecznych prac Thomasa Annana, Hilla i Adamsona, zapewniając porównanie doświadczeń z przeszłości i obecne pokolenia Szkotów”.

Na wystawie zostaną pokazane fotografie kobiet ze społeczności muzułmańskich, sikhijskich i hinduskich, które mieszkają w Szkocji i praktykują tradycję chusty lub chusty.

Tymczasem Galerie Narodowe ujawniły, że pokażą prace Moneta, Gauguina i Van Gogha na dużej letniej wystawie poświęconej „awangardowym” kolekcjonerom sztuki w XIX-wiecznej Szkocji.

Smak impresjonizmu, który odbędzie się w gmachu Królewskiej Akademii Szkockiej, będzie pamiętał, jak udało im się uzyskać „akrobacje” od artystów w czasach, gdy „byli „zdyskredytowani przez prasę, a ceny ich obrazów były zaskakująco niskie” ”.

Inne wystawy w kolekcji National Gallery 2022 to święto brytyjskiej rzeźbiarki i awangardowej artystki Barbary Hepworth w Szkockiej Narodowej Galerii Sztuki Współczesnej.

Największa wystawa jej prac w Szkocji zaprezentuje współczesne rzeźby abstrakcyjne, które zapoczątkowały jej karierę w latach 20. i 30. XX wieku, jej słynne rzeźby pełne napięcia z lat 40. i 50. XX wieku oraz rzeźby z brązu i na dużą skalę później.

Ammar Latif (w białej koszuli) z rodziną w Glasgow na początku tego roku. Zdjęcie: Verena Jekyll

Wystawa obejmująca ponad 120 prac, która zostanie otwarta w kwietniu, obejmie rzadko spotykane rysunki i obrazy wypożyczone z kolekcji publicznych i prywatnych.

Tutaj jesteś, w Galerii Fotografii, pokażesz prace powstałe w ostatnich projektach Galerii Narodowej w całym kraju, w tym byłych miastach górniczych.

Sir John Leighton, dyrektor generalny wystaw narodowych, powiedział: „Te najważniejsze wydarzenia z programu 2022 oferują kuszące chwile odkrycia dla wszystkich.

„Nieważne, czy oznacza to zbliżenie się do niektórych z największych obrazów impresjonistycznych na świecie, czy cieszenie się twórczością Barbary Hepworth, jednej z najważniejszych brytyjskich artystek XX wieku, jest na co czekać.

Portret fotografki Margaret Mitchell przedstawiający „Andreę i jej troje dzieci, Stephena, Kelly’ego i Chick” będzie częścią Counted Gallery. Zdjęcie: Margaret Mitchell

„Ponieważ kraj przygotowuje się do udziału w pierwszym spisie powszechnym od dziesięciu lat, właściwe wydaje się skoncentrowanie się na różnych społecznościach Szkocji”.

Fotografie fotografa Danny’ego Northa zrobione na Egg Island, pierwszej szkockiej wyspie, która została zakupiona przez społeczność, pojawią się w Counted Gallery.
READ  Wordle 361 cze 15 Wskazówki - Zmagasz się dzisiaj z Wordle? TRZY WSKAZÓWKI, KTÓRE POMOGĄ ODPOWIEDZIĆ | Gry | zabawa