Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ambassador of Poland Janusz Janke

Wysłannik chwali rosnące więzy między Polską a Katarem

Doha: Ambasador RP w Katarze Janusz Janke chwalił relacje między dwoma krajami, rozwijającą się współpracę między Doha i Warszawą w wielu dziedzinach oraz wspólne pragnienie ich rozwoju i pchania do przodu w przyszłości.

Ostatnią i najważniejszą okazją do umocnienia stosunków między Polską a Katarem była oficjalna wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Katarze w dniach 3-5 grudnia 2021 r.

Rozmowy Prezydenta RP z Jego Wysokością Szejkiem Tamimem bin Hamad Al Thani 5 grudnia dotyczyły możliwości inwestycji i współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności, a także kwestii regionalnych i międzynarodowych.

Ambasador wskazał, że wizycie Prezydenta RP towarzyszyło polsko-katarskie posiedzenie okrągłego stołu gospodarczego, które 5 grudnia zgromadziło ponad 150 uczestników z obu krajów. Tego samego dnia podpisano cztery umowy o pracę, w tym dotyczące współpracy w zakresie lotnictwa cywilnego. Ambasador wskazał, że w sumie udało nam się zbudować mosty pomiędzy ponad 250 firmami i placówkami handlowymi z Polski i Kataru.

Gospodarka ambasadora Kataru po raz kolejny poradziła sobie z wirusem Corona i była w stanie stawić czoła wyzwaniom związanym z globalnym spowolnieniem gospodarczym. Po pierwsze, jeśli chodzi o rynek wewnętrzny, kraj zobowiązał się do wdrożenia niezbędnych środków ostrożności, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19. Kampania szczepień się powiodła”.

Zaznaczył ponadto, że rok 2021 był dla ambasady bardzo udany, mówiąc, że udało im się zorganizować szereg wydarzeń biznesowych. Myślę, że Puchar Arabów w 2021 r. to świetna okazja i ważny test dla Najwyższego Komitetu ds. Dostaw i Dziedzictwa. Wszystkie wyciągnięte wnioski muszą zostać zidentyfikowane i natychmiast wdrożone. W końcu jestem przekonany, że Katar dostarczy fanom futbolu z całego świata wspaniałych wrażeń. Polska wciąż ma szansę się zakwalifikować, więc trzymajcie za nas kciuki.

READ  bne IntelliNews - Moody's mówi, że Bułgaria, Chorwacja i Rumunia mają szansę zostać głównymi zdobywcami unijnych funduszy po kryzysie