Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wynik i powtórka stawki Złotego Pantofla 2023

Wynik i powtórka stawki Złotego Pantofla 2023

To był złoty pantofelek, który miał wszystko.

Trener mistrzów Chris Waller i światowa potęga wyścigowa Coolmore połączyli siły z Shinzo, aby ostatecznie wygrać Złotego Pantofelka w Rosehill Gardens w sobotę.

W emocjonującym finiszu dwaj najlepsi jeźdźcy na świecie, Ryan Moore na Shinzo i James McDonald na cylindrze, próbowali prześcignąć się nawzajem, gdy hałas dochodzący z tłumu 21 093 osób osiągnął apogeum.

Tam Waller zmierzył się z dominującym w kraju Jamesem Cummingsem, w eliminacjach pierwszego i drugiego najbogatszego dwulatka na świecie.

Byli Coolmore i Godolphin, supermocarstwa światowych wyścigów, z cenionymi kucykami Shinzo i Cylinder.

Załamana Annabelle Neesham czekała, aby dowiedzieć się, co stało się z jej klaczką Learn to Fly i dżokejem Chadem Schofieldem, który spadł z blisko 600 metrów.

I był Tom Magnier, który próbował to wszystko zrozumieć, ponieważ jest współwłaścicielem zarówno Shinzo, jak i Learning To Fly.

Tom Magnier z Coolmore i dżokej Ryan Moore dzielą się chwilą po tym, jak Shinzo wygrywa Złotego Pantofelka Zdjęcie: Jeremy Ng/Getty Images

„Trudno jest cieszyć się chwilą” – powiedział Magnier.

„Mam tylko nadzieję, że nauczysz się latać, a Chad Scofield dobrze sobie radzi. Czuję się jak Annibel (Neesham, instruktor).

„Ale zdobycie Złotych Kapci jest bardzo trudne. To jest wyścig, który chcieliśmy wygrać bardziej niż jakikolwiek inny wyścig w tym roku.

Poprosiliśmy Ryana Moore’a, aby wyszedł i jeździł na Shinzo w krótkim czasie i co możesz o nim powiedzieć.

„Dzięki Bogu za Ryana Moore’a, on jest na innym poziomie, jest taki cierpliwy. Muszę zwrócić uwagę na Chrisa Wallera, miał tyle wiary w tego źrebaka. Sprawił, że uwierzyliśmy.

„W końcu zdobyliśmy Złotego Pantofelka, ale chcę się tylko upewnić, że Fly i Chad mają się dobrze”.

Magnier dowiaduje się, że Learning To Fly i Schofield uniknęli poważnych obrażeń – w końcu może zacząć imprezować.

READ  Trener USA rezygnuje po przedwczesnym wyjściu z mistrzostw świata kobiet

Dla organizacji wyścigowej i hodowlanej, takiej jak Coolmore, wygranie nagrody Longines Golden Slipper o wartości 5 milionów dolarów dzięki doskonale wyhodowanemu ogierowi oznacza wszystko.

Shinzo (16 USD), autorstwa Arrowfield’s Snitzel Snitzel z Samaready, zajęło milion 9,65 sekundy, aby ukończyć kurs i nagle zarobił 50 milionów dolarów dzięki wygranej w Złotym Pantofelku, powstrzymując ulubionego Cylindra (3,40 USD) przed wygraną o jedną i jedną czwartą długości z King’s Gambit (8 $) przebił się na trzecie miejsce.

Waller ustanowił hat-tricka zwycięzców, w tym dublet w grupie pierwszej po swoim poprzednim sukcesie z Lindemannem w Rosehill Guineas, ale to był jego pierwszy złoty pantofel.

Shinzo odjeżdża w złotej chwale z Ryanem Moore’em w siodle Zdjęcie: Jeremy Ng/Getty Images

Hall of Famer został pierwszym trenerem, który ukończył „Golden Slam” w australijskich wyścigach po przygotowaniu zwycięzców Melbourne Cup, Caulfield Cup, Cox Plate, Everest, a teraz Golden Slippers. Jedyną inną osobą, która osiągnęła ten wyczyn, jest dżokej Craig Williams.

„Jestem pochłonięty emocjami związanymi z wygrywaniem wyścigów, ale szczerze mówiąc, każdego roku mamy tak wiele wspaniałych wyścigów w naszym kalendarzu i to przywilej mieć w nim zawodników, a trenowanie to przywilej, daje mi wszystkie emocje, złote pantofle” – powiedział Waller.

„Widziałem więcej Złotych Kapci niż ktokolwiek w moim wieku, od najmłodszych lat, niektórzy z Nowej Zelandii, niektórzy z Kembla Grange, niektórzy z Newcastle. Myślę, że jeden lub dwóch siedzi w domu. Wiem, że to wielka sprawa”.

„Emocjonalnie to wiele dla mnie znaczy, po prostu. Ale nie jestem tutaj, aby komukolwiek coś udowadniać.

„Z naszymi dwulatkami niewiele się zmieniliśmy. Mamy lepsze konie do wcześniejszego trenowania.

„Ale nie zamierzam zmieniać swojego modelu trenerskiego i szanuję tych dwuletnich trenerów, ale lubię dać im trochę czasu. Byli dla mnie bardzo dobrzy, więc trudno to zmienić”.

READ  Mitchell Santner wyrywa tarczę Plunketa Northerna ze szczęk porażki w Thrillerie

Waller powiedział, że zawsze był przekonany, że Shinzo ma umiejętności grupy pierwszej, mimo że ogier został dobrze pokonany w swoich pierwszych dwóch startach.

„Wiedzieliśmy, że mamy konia z grupy pierwszej, nie znaliśmy dystansu, a nasz zespół przygotował się, wiedząc, że możemy go przyspieszyć, ponieważ właśnie nauczył się ścigać” – powiedział Waller.

„Dzisiaj, zajmując czwarte miejsce po dodającym pewności zwycięstwie w zeszłym tygodniu, dokładnie wiedział, co robić”. To bardzo dobry ogier i doceniam właścicieli za to, że mi zaufali, nie tylko z nim, ale z wieloma innymi dobrymi końmi, młodymi bykami.

Po zwycięstwie w Złotym Pantofelku wartość netto Shinzo gwałtownie wzrosła do ponad 50 milionów dolarów. Zdjęcie: Jeremy Ng/Getty Images

„Myślę, że to przenosi sprawy na inny poziom presji, potrzebują wyników i wybrali mnie, abym spróbował znaleźć zwycięzcę grupy 1, Złotego Pantofelka, i byliśmy w stanie to dla nich zrobić”.

Angielska gwiazda Ryan Moore miał tylko dwa biegi w Rosehill i wyjechał z dwoma zwycięstwami grupy 1 nad Shinzo i Dubai Honor (Ranvit Stakes).

Moore ujawnił, że był świadomy znaczenia złotych pantofli, zwłaszcza dla australijskiego przemysłu wyścigów konnych i hodowli.

„Tom (Magnier z Coolmore) zadzwonił do mnie w zeszłym tygodniu o tej porze i zapytał, czy chcę zejść. Jeśli nie, nie byłoby mnie tutaj” – powiedział Moore.

„Shinzo wygrał naprawdę dobrze w zeszłym tygodniu, jest bardzo utalentowanym ogierem, ma niesamowitą postawę. Duży, silny koń o długim tempie.

„Jestem pewien, że będzie lepiej, gdy pojedzie pod górę. Mieliśmy szczęście, ponieważ mieliśmy dobre holowanie, mogliśmy podążać za Cylinderem i wszystko ułożyło się dla nas pięknie. Udało się.

„Jestem pewien, że nie jest tylko sprinterem, który startuje w sześciu drużynach (1200 metrów). Jestem pewien, że będzie czuł się bardziej komfortowo, gdy będzie robił postępy na większym terenie. Wygląda na to, że jest coraz lepszy i będzie będzie coraz lepiej i wszystko będzie dobrze, będzie miał dobrą przyszłość”.

READ  Holdsworth zdobywa supersamochody Seat Grove Racing 2022