Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wynalazca World Wide Web aukcje NFT dla oryginalnego kodu źródłowego

Według domu aukcyjnego NFT składa się z czterech elementów i zawiera oryginalne pliki ze znacznikiem czasu zawierające kod źródłowy oraz list od Berners-Lee odzwierciedlający kod i proces jego tworzenia.

„Wiersze kodu wskazane przez NFT obejmują implementacje trzech języków i protokołów wymyślonych przez Sir Tima, które pozostają dziś fundamentalne dla World Wide Web: HTML (Hypertext Markup Language), HTTP (Hypertext Transfer Protocol) i URI ( Jednolite identyfikatory zasobów),” Księgi Sotheby.

„Trzy dekady temu stworzyłem coś, co z późniejszą pomocą dużej liczby współpracowników na całym świecie było potężnym narzędziem dla ludzkości” – powiedział Berners-Lee.

„NFT, niezależnie od tego, czy są dziełami sztuki, czy cyfrowymi artefaktami, są najzabawniejszymi najnowszymi dziełami w tej dziedzinie i najodpowiedniejszymi środkami własności. To doskonały sposób na łączenie zasobów w Internecie”.

Cassandra Hutton, globalna wiceprezes Sotheby ds. nauki i kultury popularnej, powiedziała, że ​​znaczenie wynalazku Berners-Lee wykracza poza znaczenie prasy Gutenberga i teorii względności Einsteina.

„Wynalazek Sir Tima stworzył nowy świat, demokratyzując dzielenie się informacjami, tworząc nowe sposoby myślenia, interakcji i pozostawania w kontakcie” – powiedziała.

„Ta wyjątkowa i wyjątkowa aukcja będzie uczcić przełomowe osiągnięcie Sir Tima, ponieważ kolekcjonerzy w końcu, dzięki formatowi NFT, będą mieli możliwość posiadania cyfrowych artefaktów”.

Aukcja online rozpoczyna się 23 czerwca czasu amerykańskiego i trwa do 30 czerwca.

READ  Plotka: Persona 4 Arena Ultimax zostanie przerobiona na „nowoczesne platformy”