Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wygląda na to, że Google poświęca trochę uwagi swojemu działowi tabletów z Androidem

Jeden z założycieli Androida, Rich Miner, pracuje nad tabletami z Androidem, co zostało niedawno ujawnione w a Komputerowy świat raport zagłębianie się w historię Google za pomocą tabletów. Górniczy Strona LinkedIn wydaje się to potwierdzać, wymieniając jego obecny tytuł jako „CTO Android Tablets” i mówi, że pełni tę rolę od marca 2021 roku. Google powiedział The Verge w e-mailu, że jego rola to „prowadzenie rozwoju oprogramowania dla Androida na duże ekrany”. w zespole „Platformy i Ekosystemy”.

Biorąc pod uwagę, że ktoś, kto ma kluczowe znaczenie dla historii Androida, pracuje teraz na tabletach i niektóre oferty pracy opublikował Google, wydaje się, że firma może robić coś interesującego z Androidem poza telefonami i składanymi. Miner pracował nad Androidem, gdy był budowany przez firmę o nazwie Android, Inc., która później została przejęta przez Google. Od tamtego czasu zrobił wiele rzeczy (w tym pomaganie Google dowiedzieć się, w które startupy zainwestować), ale wygląda na to, że wrócił do pracy nad Androidem, mając na celu ulepszenie go dla tabletów.

Nie tylko rola Minera pokazuje, że Google ponownie koncentruje się na urządzeniach z większymi ekranami. ten nadchodząca aktualizacja Androida 12Lktóry jest obecnie w fazie beta, koncentruje się na ulepszeniu tabletu i składania. Oferta pracy dla „Senior Engineering Manager, Android Tablet App Experience” zauważony przez 9do5Google mówi również, że Google wierzy, że „przyszłość informatyki zmierza w kierunku bardziej wydajnych i wydajnych tabletów”.

To trochę zwrot w twarz dla Google — w 2019 roku firma powiedziała, że ​​​​jej zespół sprzętowy zakończył pracę na tabletach, i będzie w pełni koncentrować się na laptopach. Podczas gdy lider sprzętowy Google powiedział, że „zespoły Androida i Chrome OS są w 100% zaangażowane w długofalową współpracę z naszymi partnerami na tabletach”, w następstwie Niezbyt świetny Pixel Slate (który używał Chrome OS zamiast Androida) tak było trudno czuć się podekscytowanym o przyszłości tabletów z systemem Google.

READ  Corvette, GTR, NSX Battle, aby zobaczyć, który drag racing 911 Turbo S

Teraz, z najemnikami i plotkami, że… Google pracuje nad własnym składanym telefonem Pixel (co może w zasadzie skończyć się telefonem, który zamienia się w tablet), zdecydowanie wydaje się, że firma planuje w jakiś sposób powrócić do przestrzeni tabletu. Google powiedział, że nie ma komentarza na temat tego, czy ponownie rozważył pracę na własnych tabletach.

ale sam Miner poczynił kilka interesujących komentarzy na Twitterze. On retweeted Komputerowy światartykuł z komentarzem „Zdecydowanie smutna historia, ale na końcu jest wskazówka nadziei. Co to jest [Rich Miner] facet do…” On też odpowiedział na komentarz Mishaal Rahman powiedział, że Android 12L, nadchodząca aktualizacja skoncentrowana na urządzeniach z większymi ekranami, to „świetny początek”.

Podczas gdy iPad jest głównym tematem rozmów na temat tabletów, Apple nie dominuje całkowicie na rynku. Według firmy badawczej IDCApple był największym sprzedawcą tabletów w trzecim kwartale 2021 roku, z około 34 procentowym udziałem w rynku. Ale to pozostawia mnóstwo miejsca dla konkurentów, takich jak Samsung (drugi co do wielkości z około 18-procentowym udziałem w rynku w III kwartale 2021 r.), Amazon i nie tylko. Chociaż jest bardzo możliwe, że Google planuje skoncentrować się na swoich relacjach z producentami tabletów, podjęcie kolejnego pęknięcia na tablecie Pixel nie byłoby niepożądane — zwłaszcza dla osób z miłe wspomnienia z Nexusa 7.

Aktualizacja 28 stycznia, 19:16 ET: Dodano informacje od Google o roli Minera.