Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wygląda na to, że amerykański moloch poprawi wyniki Europy w Ryder Cup

Wysokooktanowe Stany Zjednoczone awansowały 11-5 w niedzielnych rozgrywkach singli w Ryder Cup, ponieważ Europa potrzebowała bezprecedensowego powrotu, aby zachować swoje upragnione trofeum golfowe.

Amerykanie, spragnieni zwycięstwa po przegranych czterech z ostatnich pięciu edycji, w tym w 2018 roku we Francji, potrzebują zaledwie 3,5 punktu z 12 niedzielnych meczów singlowych, podczas gdy Europa potrzebuje dziewięciu punktów, aby osiągnąć 14, których potrzebują do utrzymania.

Po przysłaniu dziewięciu z 11 najlepszych graczy na świecie, kapitan USA Steve Stryker powiedział, że jest pewny siebie, ale nie jest usatysfakcjonowany.

„Jestem przekonany, że wyjdą i dadzą z siebie wszystko” – powiedział Stryker. „Zostali zwolnieni, żeby tam pojechać”.

Żadna drużyna nie wróciła z brakiem czterech punktów, aby wygrać dwuletnią fazę play-off, która jest rozgrywana w tym roku po opóźnieniu pandemii koronawirusa o rok.

Stany Zjednoczone wyzdrowiały z 10-6, aby awansować do zwycięstwa na Brooklyn Stadium w Massachusetts w 1999 roku, a Europa wyzdrowiała z 10-6 w „cudzie w mieście” w 2012 roku.

Stryker powiedział, że wie, że jego gracze mają na myśli Medinę.

„Dlatego są skupieni, widzę to w ich oczach”.

Jednak pierwszy mecz od razu wkroczył na drogę Europy, gdy Rory McIlroy pokonał pierwszego, a złoty medalista olimpijski Zander Shaveli chybił krótkiego rzutu z lotu ptaka, dając gwieździe Irlandii Północnej jedno prowadzenie.

Shoffeli, dwukrotny wicemistrz głównych turniejów, odniósł sukces w swoim pierwszym Ryder Cup, wygrywając wszystkie trzy mecze w czterech i czterech piłkach.

– ‘Duża góra’ –

Tymczasem McIlroy przegrał wszystkie trzy mecze w swoim szóstym występie w Pucharze i po raz pierwszy w karierze został wyeliminowany z jednej sesji.

Harrington powiedział, że McIlroy chciał wyjść na samym początku singli i spróbować przyczynić się do europejskiej sprawy.

Dlaczego nie pozwolić mu wyjść i zobaczyć, co może zrobić, powiedział Harrington, który powiedział, że zachęcał swoich graczy, aby nie myśleli o zniechęcającym zadaniu stojącym przed Europą, zamiast tego skupili się na swoich grach.

READ  Jerzy Dudek wyróżniony w FIFA 22 - Pierwsze wieści

„Na papierze to wielka góra. Potrzebuję dziewięciu punktów, ale każdy może zdobyć tylko jeden punkt”.

Powiedziawszy to, wiedział, że jego wczesne startery powinny produkować.

„Nie zdobylibyśmy dziewięciu punktów, gdyby nie wygrali najlepsi gracze”.

Patrick Cantlay, zwycięzca czterech tytułów US PGA Tour w tym roku, w tym Tour Championships, które zakończyły koronę playoff FedEx Cup, zdobył dwa tytuły i zremisował w swoim pierwszym występie w Ryder Cup.

Zaczął w drugim meczu przeciwko innym nowym graczom w walce z Shane Lowry, mistrzem British Open 2019, który pokazał swoją siłę w sobotnim zwycięstwie czterema piłkami, wyczerpując 11-stopowy layup, aby zdobyć 1 zwycięstwo u boku Terrella Huttona. Harris English i Tony Finau.

W jednym z nielicznych meczów, w których Europa mogła być uważana za silnego kandydata, zmierzył się z numerem jeden na świecie Johnem Ram, rozstawionym z 21, Scottym Schefflerem.

Ram był fantastyczny dla Europy, wygrywając 3,5 punktu przez pierwsze dwa dni, podczas gdy Scheffler nie przegrał, choć nie zawsze w najlepszej formie, jeszcze nie przegrał meczu z Brysonem Deschampsem na cztery piłki.

W czwartym meczu DeChambeau zmierzy się z wielkim hitem Sergio Garcią, następnie mistrzem British Open Colinem Morikawą z Victorem Hovlandem, aw szóstym meczu drugi rozstawiony Dustin Johnson zmierzy się z weteranem Europy Paulem Caseyem.

Johnson był kluczem do wzrostu wojsk w USA w tym tygodniu, odnosząc do tej pory cztery zwycięstwa w czterech meczach.

Niedzielne zwycięstwo w singlu uczyniłoby go pierwszym Amerykaninem od czasu Larry’ego Nelsona w 1979 roku, który zwyciężył pięć z pięciu.

bb/rcw