Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wydawca Roald Dahl mówi, że spoczywa na nim „ogromna odpowiedzialność” za ochronę młodych czytelników

Wydawca Roalda Dahla bronił zmian w książkach, mówiąc, że ponosi „ogromną odpowiedzialność” za ochronę młodych czytelników.

Boffin twierdził, że zmiany były „minimalne” – mimo że sięgały setek – i powiedział, że historie pozostały „niezmienione”.

Rzecznik wydawnictwa powiedział The Bookseller: „Dzieci w wieku około pięciu lub sześciu lat czytają książki Roalda Dahla i często są to pierwsze opowiadania, które czytają samodzielnie. Z tym wiąże się wielka odpowiedzialność, ponieważ może to być pierwszy raz, kiedy są poruszanie się po treściach pisanych. Bez rodzica, nauczyciela lub opiekuna.

Nie jest niczym niezwykłym, że wydawcy poprawiają i aktualizują język, ponieważ znaczenie i efekt słów zmieniają się z biegiem czasu.

„W ciągu ostatniego roku Puffin opublikował zaktualizowane wydania 16 książek Roalda Dahla, w ścisłej współpracy z Roald Dahl Story Company jako powiernikiem jego spuścizny. Obejmowało to stosunkowo niewielką liczbę zmian w tekście, a także rutynowe zmiany okładek i układy wnętrz, aby go zaktualizować”.

Dahl, podobnie jak wielu autorów, był „redagowany przez lata, w tym jego własne życie”, powiedział rzecznik, dodając: „W kontekście szerszej liczby słów w książce te zmiany w tekście są minimalne.

„Historie Roalda Dahla nie zmieniły się, a jego psotny duch nie osłabł. Nadal celebrują i prezentują jego wyjątkowy głos i bogate opowiadanie historii.”

READ  Kiedy jest zjazd Harry'ego Pottera?