Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wydawca autobiografii kapitana Toma „Charity” odmawia ujawnienia, czy pieniądze zostały przekazane fundacji weteranów ze sprzedaży

Wydawca autobiografii kapitana Toma „Charity” odmawia ujawnienia, czy pieniądze zostały przekazane fundacji weteranów ze sprzedaży

Główny wydawca stojący za autobiografią kapitana Sir Toma Moore’a, o której mówiono, że została napisana, aby „wspierać” fundację założoną w jego imieniu, odmówił ujawnienia, czy wpłaciła pieniądze na cele charytatywne ze sprzedaży książki.

Zaledwie miesiąc po wielomilionowej akcji zbierania funduszy przez zmarłego podczas pierwszej blokady Covida, Fundacja Kapitana Toma ogłosiła publikację jego autobiografii za 20 funtów i książki z obrazkami dla dzieci za 12,99 funtów „w celu wsparcia nowo utworzonej organizacji charytatywnej”.

Autobiografia weterana – który zebrał prawie 39 milionów funtów (w tym obniżki podatków) dla NHS Charities Together, spacerując po swoim ogrodzie – stała się jedną z nich. Niedzielne razy Najlepszy sprzedawca.

Jednak ponad dwa lata później Penguin Random House (PRH) – jeden z największych światowych wydawców książek – nie ujawnił, czy wpłacił na cele charytatywne jakiekolwiek pieniądze ze sprzedaży publikacji, gdy został wcześniej zapytany niezależny. Zamiast tego przytoczył „poufne szczegóły umów, których oczywiście nie jesteśmy prawnie upoważnieni do ujawniania”. Wydawca powiedział, że „nie działał w żaden sposób, aby łamać prawo organizacji charytatywnych”.

Dzieje się to po tym, jak w zeszłym miesiącu Komisja ds. Charytatywnych wszczęła dochodzenie prawne w sprawie Fundacji Kapitana Toma, ostrzegając, że Club Nook Ltd – firma prowadzona przez córkę weterana, Hannah Ingram Moore i męża Colina – „może osiągnąć znaczne zyski” z używania znaku towarowego imię weterana.

Strażnik otworzył sprawę dotyczącą zgodności z przepisami w organizacji charytatywnej w marcu 2021 r., Ale powiedział, że „zwiększył swoje zaangażowanie z powodu nowo zidentyfikowanych obaw dotyczących ustaleń między organizacją charytatywną a firmą powiązaną z rodziną Ingram-Moore, a także ciągłych obaw dotyczących powierników”. podejmowanie decyzji i zarządzanie organizacją charytatywną”. Rachunki Club Nook Ltd, obejmujące pierwszy rok działalności od 24 kwietnia 2020 r. do 30 kwietnia 2021 r., mówią, że jego rezerwy zysków i strat wyniosły 484 894 GBP.

READ  Wzrost płac w Wielkiej Brytanii rośnie w styczniu, ale nie nadąża za inflacją | inflacja

W ostatnich miesiącach Fundacja Kapitana Toma była przedmiotem kontrowersji. w lutym, niezależny wspomniany Jak powiedziano, że ta część kwestii zgodności Komisji Charytatywnej dotyczyła prośby fundacji o mianowanie Hannah Ingram Moore na stanowisko dyrektora naczelnego z sześciocyfrową pensją, a organ nadzoru blokował tę nominację zeszłego lata.

Fundacja Kapitana Toma próbowała mianować Hannah Ingram Moore (na zdjęciu) dyrektorem generalnym z sześciocyfrową pensją, ale Komisja Charytatywna zablokowała ten ruch.

(ROCZNIE)

W innym rozwoju, niezależny otwarty W maju ten dżin, który został sprzedany w celu zebrania funduszy na fundację, został wycofany ze sprzedaży po wyraźnym naruszeniu ustawy o dobroczynności.

w maju 2020 r., słońce wspomniany Kapitan Tom Moore podpisał kontrakt na książkę o wartości do 1,5 miliona funtów, pisząc: „Przyjmuje się, że jego agenci PR zawarli umowę z wydawcą Michaelem Josephem, częścią Penguin Random House Group”.

w tym samym miesiącu, Sprzedawca książek Napisano w nim: „Kapitan Tom Moore… publikuje swoje wspomnienia z Michaelem Josephem i książkę dla dzieci z Puffinem, po zawarciu umowy z Penguin Random House”. The Kawałek Francesca Dow, dyrektor zarządzająca Penguin Random House Children’s, cytuje: „Wykorzystaliśmy swoje mocne strony, aby przekazać dziedzictwo Kapitana Toma – aby pomóc ludziom pomagać innym, z pokolenia na pokolenie – czytelnikom w każdym wieku”.

a ćwierkać 14 maja 2020 r. Z konta kapitana Toma Moore’a, dzieląc się filmem z weteranem, powiedział: „Nie mogę się doczekać, aby podzielić się z tobą moim CV … lepiej piszę!” Książka będzie wspierać uruchomienie Fundacji Kapitana Toma… Więcej wiadomości na ten temat już wkrótce! Dziękuję Umieść tweeta do filmu. Strona internetowa Captain Tom Foundation zawiera historię opublikowaną w tym samym miesiącu o tym, jak dwie książki w jego imieniu, autobiografia i książka z obrazkami dla dzieci, „wspomogą jego nową organizację charytatywną – The Captain Tom Foundation”.

Wprowadzenie do życiorysu fundraisingowego, Jutro będzie dobry dzień, opublikowany w Hardback we wrześniu 2020 r., zauważa, że ​​książka zbiera pieniądze dla Fundacji Kapitana Toma. Brzmi ona: „O dziwo w moim wieku, mając propozycję napisania tego pamiętnika, miałem też okazję zebrać więcej pieniędzy na fundację charytatywną założoną teraz w moim imieniu”.

PRH opublikowała cztery książki Kapitana Toma. Jego autobiografia i książka z obrazkami, Sto kroków: historia kapitana Sir Toma Moorezostał po raz pierwszy opublikowany w 2020 roku. Lekcje życia kapitana Toma A Sto powodów do nadziei: prawdziwe historie codziennych bohaterów Zostały zwolnione w zeszłym roku.

Drukowane kopie w twardej i miękkiej oprawie Sto powodów do nadziei – Wprowadzenie Hannah Ingram Moore – Powiedz Copyright „Club Nook Limited, 2021”.

wersja w miękkiej oprawie sto kroków Wymienia prawa autorskie do tekstu jako „Tom Moore, 2020” i wersję papierową Jutro będzie dobry dzień Wymienia prawa autorskie jako „Kapitan Sir Tom Moore, 2020”. Wersja Kindle Lekcje życia kapitana Toma Wymienia prawa autorskie jako „Kapitan Sir Tom Moore, 2021”.

Ustawodawstwo stanowi, że należy określić rzeczywistą kwotę, która jest przekazywana na cele charytatywne ze spółki partnerskiej. W przypadku £14,99 Sto powodów do nadziei Książka, reklama na stronie internetowej Penguin przedstawiająca, ile pieniędzy trafia do Fundacji Kapitana Toma ze sprzedaży książek. Na stronie internetowej Penguin napisano: „Zainspirowany jednym mężczyzną i jego balkonikiem oraz z jego błogosławieństwem, 1 funt zostanie przekazany fundacji Captain Tom na wszystkie wyprzedaże w Wielkiej Brytanii i Irlandii”.

Jednak na stronie internetowej Penguin nie ma takiej reklamy, zawierającej wszystkie trzy pozostałe książki kapitana Sir Toma Moore’a. dla sto krokówstrona internetowa wydawcy podaje, że książka została „opublikowana w celu wsparcia powstania Fundacji Kapitana Toma”, ale nie podano żadnych dalszych informacji na temat tego, czy konkretna darowizna jest przekazywana na cele charytatywne, a jeśli tak, to w jakiej wysokości.

Shivaji Shiva, partner organizacji charytatywnej w firmie prawniczej VWV, powiedział: „Fakt, że jedna z książek jest sprzedawana przy założeniu, że darowizna w wysokości 1 GBP na rzecz Captain Tom Foundation zostanie przekazana na poczet całej sprzedaży publikacji drukowanych w Wielkiej Brytanii i Irlandii rodzi pytania, w tym: dlaczego tak nie było. Czy istnieje podobne stwierdzenie dotyczące pozostałych trzech książek Kapitana Toma?

Jeśli chodzi o pozostałe trzy książki, czy dochód ze sprzedaży został przekazany Fundacji? Jeśli tak, jaka była „kwota do zgłoszenia” i jak została przekazana potencjalnym nabywcom? „

„Ludzie prawdopodobnie będą pytać, w jaki sposób te pytania pozostają bez odpowiedzi, biorąc pod uwagę głównie skupioną uwagę w ostatnich miesiącach” – dodał.

Kapitan Sir Tom Moore został pasowany na rycerza przez królową za swoje wysiłki na rzecz zbierania funduszy (Chris Jackson/PA)

(Archiwum PA)

W odpowiedzi na pytania od niezależnyPRH odmówił ujawnienia, czy zapłacił Fundacji Kapitana Toma lub Club Nook Ltd pieniądze ze sprzedaży trzech książek. Dla mnie niezależnyRzecznik PRH powiedział: „Wiele z nich dotyczyło poufnych szczegółów związanych z umowami, których oczywiście nie możemy ujawnić zgodnie z prawem”. Dodali: „Możemy was kategorycznie zapewnić, że nie działaliśmy w żaden sposób naruszający ustawodawstwo organizacji charytatywnych”.

Fundacja Kapitana Toma początkowo odmówiła komentarza. Jednak rzecznik powiedział później: „Fundacja Captain Tom potwierdza, że ​​otrzymała darowizny od Penguin na wszystkie książki opatrzone odznaką jako darowiznę charytatywną w wysokości 1 funta za sprzedaż”.

Wzmocniona wersja Sto powodów do nadziei Na okładce widnieje taka plakietka. Jednak kopie Jutro będzie dobry dzieńA sto kroków A Lekcje życia kapitana Toma widziany przez niezależny Nie noś tej samej odznaki ani nie określaj, że darowizna zostanie przekazana na rzecz Fundacji Kapitana Toma ze sprzedaży. Poproszony o wyjaśnienie, czy fundacja twierdzi, że otrzymała darowizny od Penguin ze sprzedaży tych trzech książek, rzecznik powiedział: „Nie będziemy dalej komentować”.

W oświadczeniu Hannah Ingram-Moore powiedziała: „Mogę potwierdzić, że Club Nook nie odniósł korzyści z markowych towarów/pamiątek, że Club Nook nie został opłacony przez Fundację za korzystanie z jego marek i że przychody Club Nook zostały wygenerowane przez inne zajęcia.”

Rzecznik Hannah i Colina Ingram Moore nie udzielił odpowiedzi na pytania o to, czy Club Nook otrzymał jakiekolwiek dochody z Penguin Random House za cztery książki, czy też wydawca zapłacił za nie bezpośrednio lub pośrednio. do dowolnej publikacji.

Komisja Charytatywna nie udzieliła komentarza w odpowiedzi na pytania dotyczące książek.