Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wydarzenie New Poland Darts Masters zamyka kalendarz Mistrzostw Świata 2023

Poland Darts Masters został dodany jako szósty i ostatni turniej w harmonogramie Mistrzostw Świata w Darts 2023, podczas gdy największe gwiazdy tego sportu udają się do Warszawy w dniach 7-8 lipca.

Inauguracyjny 16-osobowy Turniej Knockout odbędzie się na COS Torwar w Warszawie, w którym ośmiu najlepszych graczy PDC zmierzy się z ośmioma reprezentantami Europy Wschodniej.

Mistrz świata Michael Smith stoi na czele ośmiu przedstawicieli PDC, a także zwycięzca finałów World Series of Darts Gerwyn Price i trzykrotny mistrz świata Michael van Gerwen.

W stolicy Polski dołączą do nich mistrz świata z 2018 roku Rob Cross, numer szósty na świecie Luke Humphreys oraz duet Premier League Dimitri van den Bergh i Nathan Aspinall.

Wystartuje również były mistrz Wielkiej Brytanii Danny Neubert, ale numer dwa świata Peter Wright nie wystartuje w Polsce ze względu na zobowiązania rodzinne.

Elita PDC zmierzy się w dniach 7-8 lipca z ośmioma supergwiazdami z Europy Wschodniej, w tym z czołowym rozstawionym Polakiem Krzysztofem Ratajskim – zdobywcą ośmiu tytułów rankingowych PDC.

Ratajski świetnie rozpoczął rok 2023, a były półfinalista World Matchplay po raz pierwszy zagra na własnym terenie w turnieju PDC u boku swoich rodaków Krzysztofa Kciuka i Radka Szagańskiego.

Do polskiego trio dołączą posiadacze chorwackiego tournee Boris Krkmar oraz czeski duet Karel Sedlasek i Adam Goulas, którzy dokonali przełomu na początku tego miesiąca, docierając do półfinału UK Open.

Pozostałe dwa miejsca przypadną zwycięzcom eliminacji w Polsce i na Węgrzech.

Polskie eliminacje będą pochodzić z imprezy dla polskich graczy, która odbędzie się w sobotę 1 lipca w Hotelu 500 w Tarnowie Podjornym, podczas weekendu Mistrzostw Polski Polskiej Organizacji Darta.

Informacje o biletach na Poland Darts Masters zostaną potwierdzone wkrótce. Kliknij tutaj, aby zarejestrować się, aby jako pierwszy otrzymywać aktualizacje e-mailem i być częścią okna sprzedaży priorytetowej.

READ  Bułgarska firma Digitall rozwija się w Polsce i celuje w wiodące centrum w Europie Środkowo-Wschodniej

Mistrzostwa Polski w Darts Masters będą czwartymi z sześciu Mistrzostw Świata w Darts, które odbędą się na całym świecie w tym roku, a następnie w styczniu w Bahrajnie i Kopenhadze w dniach 2-3 czerwca przez American Darts Masters w Nowym Jorku.

Następnie w sierpniu odwiedził Hamilton na NZ Darts Masters i Wollongong na NSW Darts Masters na kolejne podwójne mistrzostwa świata.

Po zakończeniu sześciu światowych wydarzeń AFAS Live będzie gospodarzem finałów Jack’s World Series of Darts w dniach 15-17 września, turnieju dla 24 graczy w Amsterdamie, w stolicy Holandii.

2023 Polska Dart Masters
7-8 lipca – Kos Torwar, Warszawa

przedstawiciele PCK
Michaela Smitha
Michaela van Gerwena
Jeroena Price’a
Rob Krzyż
Łukasza Humphreysa
Danny’ego Neuberta
Dimitriego van den Bergha
Nathana Aspinalla