Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Wyczerpują się leki” z Belfastu odwołane po locie powrotnym z Amsterdamu

„Wyczerpują się leki” z Belfastu odwołane po locie powrotnym z Amsterdamu

Pasażerowie „opuszczeni” w Amsterdamie po odwołanych lotach easyJet, w tym jeden z mukowiscydozą, na którym kończą się niezbędne leki.

Wielu pasażerów, którzy mieli lecieć z amsterdamskiego lotniska Schiphol w piątek do Belfast Live, powiedziało, że ich loty zostały „odwołane bez ostrzeżenia”, pozostawiając ich w mieście przynajmniej do poniedziałku.

Danielle Hamilton była na dwudniowej wycieczce do miasta z rodziną i miała wrócić o 17:35, kiedy powiedziano im, że lot nie odbywa się do przodu.

Czytaj więcej: Pedrie Wannenburg: Alastair Rugby wskrzesza poprzednią edycję po jego śmierci w katastrofie w USA

Mówi, że nie była w stanie znaleźć pracownika easyJet na lotnisku, który by im pomógł, a po „ponad godzinie rozmowy telefonicznej” odkryli, że zajmie im kilka dni, zanim będą mogli dostać kolejny lot.

Co gorsza, jej brat Jordan, który miał mukowiscydozę i był z nią w samolocie, w sobotę wyczerpie niezbędne leki, ale nie może wrócić do domu przed poniedziałkiem.

„Wylecieliśmy do Amsterdamu w środę lotem, który dostaliśmy jako prezent świąteczny i mieliśmy być w domu w piątek o 17:35” – powiedziała Danielle.

„Byliśmy na lotnisku, czekając na informację, na którą stację się wybieramy, ale nie pojawiły się żadne informacje. Potem tuż po 19:00 powiedziano nam, że nasz lot został odwołany, co spowodowało, że utknęliśmy tam.

„Spojrzeliśmy na lotnisko w poszukiwaniu pracowników easyJet, z którymi moglibyśmy porozmawiać, ale nikt nie był na biurku, a następnie spędziliśmy ponad godzinę na telefonie, próbując dowiedzieć się, gdzie się udać stamtąd.

„Naszą największą obawą jest to, że mój brat Jordan ma mukowiscydozę i do końca soboty skończą mu się leki Keftrio i rozpaczliwie musi wracać do domu.

„Powiedziano nam, że mój brat może wrócić do domu samolotem w poniedziałek, a ja poczekam do środy, ale to wciąż mu nie wystarcza, ponieważ potrzebuje lekarstwa. Musieliśmy również zapłacić dodatkowe 200 funtów własnych kieszeni na lot do domu Poniedziałek.

READ  Rekordowe ceny gazu uderzają w obligacje, ponieważ inwestorzy obawiają się większych szkód

„Przez cały ten czas nie mieliśmy kontaktu z easyJet i musieliśmy pożyczyć setki od naszych rodziców, aby wynająć hotel”.

Nowożeńcy, Kris i Natasha Stewart, wracali z miesiąca miodowego, a także zostali unieruchomieni po odwołaniu podróży.

Powiedzieli, że widzieli samolot, o którym myśleli, że miał przybyć do budynku, kiedy nagle powiedziano im, że lot został odwołany. Mówią, że otrzymali ostrzeżenie od easyJet, mówiące, że dzieje się tak, ponieważ załoga na ich locie osiągnęła prawnie dopuszczalny limit liczby przepracowanych godzin.

Kris i Natasha Stewart zostają uwięzieni, próbując wrócić z miesiąca miodowego

Natasza powiedziała: „Czekaliśmy, aż samolot przyleci do terminalu, a kiedy zobaczyliśmy, jak zbliża się do bramki, otrzymaliśmy powiadomienie, że lot został odwołany, ponieważ załoga osiągnęła maksymalne dopuszczalne godziny pracy.

„To była wielka niespodzianka, ponieważ pomyślałem, że to był powód stworzenia systemu rotacji, aby uniknąć takich rzeczy.

„Wtedy mieliśmy trudności z skontaktowaniem się z easyJet, ale w końcu zadzwoniliśmy i przydzielono nam hotel na jedną noc i powiedziano nam, że możemy wrócić do domu w poniedziałek. Skończyło się to paniką, gdy hotel powiedział, że jesteśmy zarezerwowane tylko na jedną noc przez firmę. Lecąc i prawdopodobnie będziemy musieli wyjechać, ale na szczęście zostało to rozwiązane.

„Ale teraz utknęliśmy tutaj na kilka dni, w hotelu na obrzeżach miasta, nie mając absolutnie żadnych pieniędzy, żeby nas wysadzić, a easyJet powiedział, że nie pomoże nam w zdobyciu jedzenia. Brak kontaktu z ich strony było bardzo rozczarowujące”.

Rzecznik easyJet powiedział: „easyJet może potwierdzić odwołanie lotu EJU6772 z Amsterdamu do Belfastu w dniu 22 kwietnia z powodu ograniczeń operacyjnych na lotnisku w Amsterdamie z powodu silnych wiatrów w połączeniu z trwającą konserwacją pasa startowego, co oznacza, że ​​przylot byłby z naruszeniem lotniska cisza nocna.

„Klienci zostali powiadomieni o anulowaniu za pośrednictwem poczty elektronicznej, SMS-a i naszej aplikacji, korzystając z danych kontaktowych podanych podczas rezerwacji. Kiedy pasażerowie rezerwują loty za pośrednictwem zewnętrznego biura podróży, zawsze prosimy strony trzecie o przekazanie wszelkich ważnych informacji swoim klientom. ”

READ  Metaverse: Nie możesz chodzić po tej ziemi ani budować domu, ale działki wciąż sprzedają się za tysiące funtów | nowości naukowe i technologiczne

„Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby zminimalizować wpływ zakłóceń na naszych klientów, zapewniając zakwaterowanie w hotelu tam, gdzie jest to wymagane i umożliwiając klientom bezpłatny transfer na alternatywny lot, otrzymanie kuponu lub zwrotu pieniędzy. Najszybszy i najłatwiejszy sposób rezerwacji dla klientów hotel i transfer na alternatywny lot easyJet.Zarządzając rezerwacjami lub przez aplikację easyJet.Ze względu na ograniczoną dostępność pokoi hotelowych w Amsterdamie, niestety nie jesteśmy w stanie zapewnić pokoi dla wszystkich klientów i doradzamy każdemu, kto udostępnił swój hotel zakwaterowanie zostanie zwrócone za wszelkie uzasadnione wydatki.

„Chociaż było to poza naszą kontrolą, głęboko żałujemy niedogodności spowodowanych odwołaniem. Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pasażerów i załogi jest naszym najwyższym priorytetem”.

Czytaj więcej: Hołd dla Kate Moran, która zginęła w dziwnym wypadku podczas gry w camogie

Czytaj więcej: Przekaż 50 000 GBP na fundusz nagród Reality Star Lisy Dorian

Aby otrzymywać najświeższe wiadomości prosto na swoją skrzynkę odbiorczą, Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera.