Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wycieki Androida 13: Więcej opcji materiałowych, subskrybuj powiadomienia aplikacji

Pierwsze zapowiedzi programistów Androida 13 zostaną wydane co najmniej do marca, ale to nie powstrzyma wycieków Androida 13. Oczywiście w nadchodzących miesiącach zostanie ujawnionych więcej funkcji, ale Android 13 już zapowiada się na solidne wydanie.

Więcej materiałów dla ciebie wybór kolorów

Główną cechą Androida 12 było „Material You”, odgórne przeprojektowanie i Dynamiczny system funkcji które automatycznie zmieniły kolory interfejsu użytkownika w zależności od tapety. Ustawienie głównie żółtego tła i tekstur spowoduje zastosowanie różnych żółtych odcieni do tła aplikacji, powiadomień, przycisków, ikon i nie tylko. Myślę, że wygląda świetnie, ale może nie dla każdego.

Android 13 wydaje się rozszerzać schemat kolorów i zapewnia użytkownikom więcej opcji. Ryne Hager z Android Police ma strzały Jego wersja demonstracyjna oferuje cztery różne konfigurowalne algorytmy do wyboru. Jest „Tonal Spot”, który wydaje się być aktualnym schematem kolorów Androida 12, a także trzy nowe schematy kolorów: „Vibrant”, „Expressive” i „Spritz”.

Narzędzie Próbka kolorów wyświetla nowe opcje koloru materiału.
Powiększenie / Narzędzie Próbka kolorów wyświetla nowe opcje koloru materiału.

W raporcie znajdują się przykładowe zrzuty ekranu, ale żadna z opcji kolorystycznych nie różni się znacząco od siebie. Nie będę dużo czytał w prezentowanych tutaj dokładnych wynikach kolorów. W systemie Android 12 schemat kolorów Material You był stale ulepszany w ramach przygotowań do wydania, a te wyniki kolorów mogły nie przejść przez wersję Androida 13 przed wersją alfa.

Efektem ubocznym schematu kolorów Androida 12 jest to, że prawie każda tapeta ma pastelowy odcień i zwykle nie można uzyskać mocniejszych kolorów akcentujących niż większość tapet. Na papierze opcja koloru o nazwie „Żywy” może wyglądać, jakby została zaprojektowana jako alternatywa dla wszystkich pastelowych kolorów, ale przykładowe obrazy różnią się tylko nieznacznie od kolorów domyślnych. W ogóle nie nazwałbym opcji „żywy” „żywą”, i myślę, że to dlatego, że nowy schemat kolorów jeszcze nie jest dostępny. Google obrazy promocyjne W przypadku Pixela 6 pokazuje odważne, głębokie kolory fioletu, pomarańczy, czerwieni i szarości, których w rzeczywistości nie można uzyskać na Androidzie 12. Wygląda na to, że opcja koloru „Żywy” działałaby dla takich kolorów.

READ  • Naruszenie rejestru algorytmu aktywacji systemu Windows XP
Obrazy promocyjne Pixela 6 od Google.  Te kolory to czysty photoshop.  W Androidzie 12 nie można używać odważnych kolorów w kolorze fioletowym, szarym, pomarańczowym i czerwonym.
Powiększenie / Obrazy promocyjne Google Pixel 6. Te kolory to czysty photoshop. W Androidzie 12 nie można używać odważnych kolorów w kolorze fioletowym, szarym, pomarańczowym i czerwonym.

przeglądarka google

Obecnie opcja „Spritz” drukuje kartkę papieru we wszystkich odcieniach szarości. Niektórzy prosili o wyłączenie schematu kolorów Material You i ta opcja wydaje się iść w tym kierunku. Jeśli „wyłączenie” całkowicie nie wchodzi w rachubę, użytkownicy, którzy nie chcą tych wszystkich kolorowych elementów w swoim systemie operacyjnym telefonu, zdecydowanie woleliby zdecydować się na wyciszone i mniej denerwujące kolory. Jako aktualizacja „wersji 2” dla Material You, wszystko to ma dla mnie sens: jedna opcja naprawdę skłania się do funkcji koloru, a inna pozwala ludziom ją odrzucić.

Subskrybuj powiadomienia aplikacji

Android od dawna ma system uprawnień, który wyświetla okno dialogowe „zezwól” lub „odrzuć”, gdy aplikacja zażąda czegoś wrażliwego. Przed systemem uprawnień każda aplikacja miała dostęp do wszystkich uprawnień. To było bezpłatne dla wszystkich. W ten sposób działają teraz powiadomienia na Androida. Każda aplikacja uzyskuje dostęp do panelu powiadomień i chociaż możesz zablokować aplikację, która przeszkadza Ci w powiadomieniu, dostęp do powiadomień jest domyślnie włączony.

według Programiści XDA Amer Siddiqui i inne Policja Androida Raport, wygląda na to, że zmieniło się to w systemie Android 13. Aplikacje będą teraz potrzebować wyskakującego okienka uprawnień dla powiadomień, a użytkownicy będą mogli zapobiegawczo zezwalać lub odmawiać aplikacji, aby ich denerwować. Podobnie jak wszystkie opcje uprawnień, jest to od jakiegoś czasu dostępne w systemie iOS, ale to nie znaczy, że jest to dobry pomysł. Będzie to ogromna poprawa dla użytkowników Androida. Zdecydowana większość aplikacji nie potrzebuje dostępu do powiadomień, ale ponieważ jest to łatwy sposób na zwiększenie zaangażowania aplikacji, kuszące jest ich nadużywanie.

READ  Garena Free Fire MAX Wykorzystaj kody na 5 stycznia: wygraj skórki, broń i stroje dla fajnych zwierzaków