Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wyciek z toalety SpaceX zmusza astronautów do używania pieluch podczas lotu powrotnego na Ziemię | Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

Astronauci, którzy w niedzielę opuszczą Międzynarodową Stację Kosmiczną, będą musieli używać pieluch w drodze do domu, ponieważ Zepsuta toaleta w kapsule SpaceX.

ten NASA Astronauta Megan MacArthur określiła sytuację jako „nieoptymalną”, ale do opanowania. Wraz z trzema kolegami spędzi w kapsule 20 godzin, od zamknięcia bram do poniedziałku rano.

„Podróż kosmiczna jest pełna wielu małych wyzwań” – powiedział MacArthur na konferencji prasowej z orbity. „To tylko kolejna, którą spotkamy i o którą zadbamy w naszej misji. Więc nie przejmujemy się tym zbytnio.”

Po serii spotkań w piątek, kierownicy zadań postanowili zabrać MacArthura i resztę jej załogi do domu przed zwolnieniem zastępców. Start SpaceX był opóźniony o ponad tydzień z powodu złej pogody i Nieodkryty problem medyczny Zaangażuj członka załogi. SpaceX ma teraz na celu start najwcześniej w środę wieczorem.

Francuski astronauta Thomas Pesquet, który powróci z MacArthurem, powiedział dziennikarzom, że ostatnie sześć miesięcy było intensywne. Kosmonauci przeprowadzili serię spacerów kosmicznych, aby zmodernizować sieć energetyczną stacji, doświadczyli niezamierzonych uderzeń piorunów przez zadokowane rosyjskie pojazdy, które wysyłały stację na krótkie kursy, i gościli specjalną rosyjską ekipę kamer – najpierw stację kosmiczną.

Musieli również poradzić sobie z wyciekiem z toalety, wciągając talerze do swojej kapsuły, aby wykryć kałuże moczu. Problem polegał na pierwszy zaobserwowany Podczas prywatnego lotu SpaceX we wrześniu, kiedy oderwała się tubka kleju i mocz rozlał się pod deskami podłogi. SpaceX zainstalował toaletę na kapsułce w oczekiwaniu na start, ale uznał, że toaleta na orbicie nie nadaje się do użytku.

Inżynierowie ustalili, że kapsułka nie doznała uszkodzeń strukturalnych spowodowanych moczem i że można ją bezpiecznie zwrócić. Astronauci będą musieli polegać na tym, co NASA opisuje jako chłonną „bielizną”.

Astronauci posadzili w kosmosie pierwszą ostrą paprykę – „miły wzrost moralny” według McArthura. Eksperymentowali ze swoimi zbiorami w zeszłym tygodniu, dodając do taco kawałki zielonej i czerwonej papryki.

READ  Badaliśmy, jak ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID przenoszonego drogą powietrzną w szpitalach. Tego się nauczyliśmy

„Mają przyjemną przyprawę i trochę ciągłego palenia” – powiedział MacArthur. „Niektórzy uznali to za bardziej irytujące niż inni”.

Powróci także z MacArthurem i Bisquetem, astronautą NASA Shane Kimbrough i japońską astronautką Akihiko Hoshied.

SpaceX wystrzelił je na stację kosmiczną 23 kwietnia. Ich kapsuła została certyfikowana na maksymalnie 210 dni w kosmosie. Piątek był ich 196 dniem szczytu. Na orbicie pozostaną jeden Amerykanin i dwa Rossany.