Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wybuch Delta Covid 19: Szpital Middlemore mówi, że badania przesiewowe są „surowe” pośród wezwań do szybkich testów po sprawie na oddziałach

Sekretarz zdrowia Andrew Little powiedział Mike’owi Hoskingowi w Newstalk ZB, że jest to „ważny” problem, ponieważ 29 pracowników szpitala Middlemore zrezygnowało. Wideo / Newstalk ZB

za pomocą RNZ

Czołowy mikrobiolog twierdzi, że szybkie testy Covid-19 mogą być potrzebne w szpitalach.

nadchodzi 29 pracowników W Middlemore Hospital w South Auckland przeszedł 14 dni izolacji po tym, jak pacjent skarżący się na ból brzucha uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19. Cztery oddziały zostały zamknięte, a pacjenci są izolowani w szpitalu.

Siouxie Wells powiedziała First Up, że w przypadku wybuchu epidemii szybkie testy mogą być jednym ze sposobów szybkiej identyfikacji hospitalizowanych pacjentów z Covid-19.

Prawie 30 pracowników szpitala Middlemore jest w izolacji, a cztery oddziały są zamknięte po tym, jak pacjent uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19.  Zdjęcia / Mike Scott
Prawie 30 pracowników szpitala Middlemore jest w izolacji, a cztery oddziały są zamknięte po tym, jak pacjent uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19. Zdjęcia / Mike Scott

„Istnieją testy, które nie są tak wiarygodne, jak test PCR, ale jeśli ktoś naprawdę ma infekcję, zwykle daje wynik pozytywny w tych szybszych testach i może to być coś, na co warto zwrócić uwagę, czy możemy sprowadzić je do Nowej Zelandii. …

„Szybsze testy, które można wykonać, gdy ktoś po raz pierwszy trafia do szpitala, mogą być naprawdę pomocne w tego typu sytuacji”.

Nie sądziłeś, że szybki test jest potrzebny, jeśli nie ma epidemii, ale w jednym przypadku byłby to pomocny.

Wells powiedział, że niepraktyczne jest dawanie pacjentom wymazów z nosa, a następnie umieszczanie ich w izolacji po przedstawieniu ich w szpitalu, jeśli wydaje się, że nie mają choroby związanej z Covid-19.

Mikrobiolog dr Siouxsie Wiles mówi, że w przypadku wybuchu epidemii szybkie testy mogą być jednym ze sposobów szybkiej identyfikacji pacjentów z Covid-19 w szpitalu.  Zdjęcia / Fotografowie Firma
Mikrobiolog dr Siouxsie Wiles mówi, że w przypadku wybuchu epidemii szybkie testy mogą być jednym ze sposobów szybkiej identyfikacji pacjentów z Covid-19 w szpitalu. Zdjęcia / Fotografowie Firma

Liderka NDP Judith Collins powiedziała również dziś rano, że szybki test antygenowy byłby pomocny w przypadku pacjenta z Middlemore.

Collins powiedział Morning Report, że wynik testu antygenu w 15 minut był znacznie lepszy niż „dni oczekiwania”, aby sprawdzić, czy ktoś ma Covid-19.

„Byłoby bardzo pomocne dla pacjenta w Middlemore, który okazał się mieć Covida, gdyby przetestowali go przed umieszczeniem go na oddziale”.

Gdyby istniał szybki i wiarygodny test, byłby on stosowany szerzej, powiedział dyrektor medyczny szpitala Middlemore, dr Pete Watson, w rozmowie z Morning Report.

„Myślę, że w tej chwili jest to problem, tak jak to rozumiem, to znaczy, że szybki test antygenu jest niewiarygodny, ponieważ wiesz, że jest z tym wiele fałszywych wyników negatywnych, więc myślę, że to jest pytanie.

„Myślę, że w tej chwili musimy nadal upewniać się, że dokładnie sprawdzamy wszystkich i dokładnie testujemy ludzi, gdy tylko pojawią się jakiekolwiek wątpliwości”.

Proces przesiewowy jest „surowy”

Watson powiedział, że szpital Middlemore zbadał mężczyznę i może zapewnić ludzi, że jest surowy.

„Kiedy ten mężczyzna się przedstawił, nie miał objawów Covid i nie było historii kontaktu z Covid w znaczącym miejscu lub był w bliskim kontekście.

READ  Ulewny deszcz ostrzega o niebezpieczeństwie pleśni i wilgoci

“Więc w prezentacji nie było nic, co sugerowałoby, że miał Covid. Miał ból brzucha, co nie jest częstym objawem Covid, więc poszedł w tym czasie do naszego strumienia bez Covid.

„Mamy naprawdę rygorystyczne podejście do zapewnienia, że ​​ludzie, którzy mogą być zagrożeni zachorowaniem na Covid, trafiają do naszego strumienia Covid, gdzie wszyscy są testowani i pod opieką, aby upewnić się, że nie są zaraźliwe, zanim upewnimy się, że tak nie jest”.

Po tym, jak osoba uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa, odkryto, że należała do 11-osobowej rodziny, w której osiem osób uzyskało pozytywny wynik testu na Covid-19.

„Rodzina została zbadana przez regionalną publiczną służbę zdrowia pod kątem kontaktu – wszyscy zostali oczyszczeni”.

Nie mieli powodu sądzić, że są zagrożone, ale ponieważ test okazał się pozytywny i znaleziono powiązanie.

„Więc to, co się stało, to to, że pan przyszedł, był przez jakiś czas na oddziale ratunkowym, a potem został wysłany na grupę chirurgiczną, bo znasz ból brzucha – miał tomografię komputerową i poszedł na oddział chirurgiczny na przegląd rano konsultanta.

„Kiedy wszedł doradca – to był niedzielny poranek, zobaczyli ich – pojawiły się objawy”.

W tym momencie zalecono przeprowadzenie testów.

„W tym czasie w tym apartamencie nie było pokoi jednoosobowych ani izolatek, więc w porozumieniu z naszym zespołem postanowiliśmy pozostawić go w tej lokalizacji”.

Wynik testu dał wynik pozytywny w niedzielne popołudnie i pacjentkę przeniesiono na oddział Covid-19.

Middlemore dodał teraz ból brzucha jako objaw nowego koronawirusa.

Testowanie personelu

Jeśli chodzi o pracowników, którzy skontaktowali się ze sprawą w Middlemore, sekretarz zdrowia Andrew Little powiedział Morning Report, że nie wrócili z wynikami testów.

Mężczyzna nie miał żadnych objawów, kiedy przybył do szpitala.

„Zbadali go w czasie, gdy był w szpitalu i zanim został przyjęty, i nic nie wskazywało, ani pod względem objawów, ani czegokolwiek, że powiedział, że ma wirusa” – powiedział Little.

Sekretarz Zdrowia Andrew Little.  Zdjęcie/Mark Mitchell
Sekretarz Zdrowia Andrew Little. Zdjęcie/Mark Mitchell

„Widziałem raport ze szpitala Middlemore i miał nawet gorączkę, a rano po przyjęciu do szpitala, gdzie był testowany na Covid, po wywiadzie na temat tego, skąd pochodził, nie powiedział, że jest w interesie lub w inny sposób narażony.

“Pracownicy służby zdrowia na pierwszej linii frontu dokonują realistycznych osądów w czasie rzeczywistym. Wchodzą w interakcję z ludźmi, gdy przychodzą, zadają pytania podczas badań przesiewowych. Podejmują środki ostrożności nawet w przypadku pacjentów, którzy nie są zarażeni Covid lub narażeni na Covid.

READ  NASA twierdzi, że nowa „obca” planeta ma „nieznaną” atmosferę niezwykle podobną do Ziemi

„Poziom środków ostrożności podejmowanych w przypadku środków ochrony indywidualnej i obowiązujących protokołów… Mam wielką pewność, że to się nie powtórzy”.

Nie było potwierdzenia, kiedy lekarze i pielęgniarki są uważani za bliski kontakt, ale powiedział, że „z pewnością wczoraj późno, wielu pracowników zostało poproszonych o izolację i poddanie się testom”.

„Nie wiem, wiesz pod względem czasu, kiedy byli w pracy, kiedy kończyli swoje zmiany, kiedy zostali ujawnieni”.

procedura przesiewowa

Zapytany, czy każdy hospitalizowany pacjent powinien zostać przebadany pod kątem Covid-19, Little odpowiedział: „Nie jestem pewien, czy to konieczne”.

„Uważam, że wymagane są odpowiednie badania przesiewowe, ale nie jestem pewien, czy okoliczności gwarantują, że każdy odwiedzający zostanie przebadany w kierunku Covid.

„Myślę, że kierownictwo szpitala Middlemore będzie uważnie obserwowało to, co się wydarzyło i to wydarzenie oraz czy należy podjąć inne środki ostrożności… Middlemore… zapobieganie zakażeniom było idealne.

„To była przeszkoda i jest to dość niebezpieczne. Sprawdzą, co jest potrzebne, ale istnieją ugruntowane protokoły. Istnieją spójne sposoby radzenia sobie z tym. Będą chcieli zachować najwyższe możliwe standardy, ponieważ my też ich potrzebujemy, a oni muszą to zrobić i zrozumieć.” “.

Nie było pewności, że dojdzie do dokładnego dochodzenia w sprawie wypadku.

Ale pielęgniarka pielęgniarska z Nowej Zelandii, profesjonalna konsultantka pielęgniarska Kate Weston, powiedziała w Morning Report, że potrzebne jest dokładniejsze badanie pacjentów uczęszczających do szpitali.

„Naprawdę uważam, że istnieją bardziej rygorystyczne procedury dotyczące tego, jak faktycznie przesiewać [are needed]… zbadać możliwości tego naprawdę szybkiego testu, a nawet testu na ślinę dla każdego pacjenta, który oferuje …

„Naszą troską jest to, że pacjenci wydają się być traktowani jako negatywni wobec Covid, dopóki nie zostaną udowodnieni, a nie uznawani za pozytywnych, dopóki nie zostanie udowodnione, że nie są.

„Więc każdy, kto ma odniesienie do objawów oddechowych, takich jak ten biedny facet w centrum, traktuj go tak, jakby był zaraźliwy. Jeśli ma kaszel, kaszel jest uważany za zaraźliwy, dopóki nie zostanie udowodniony”.

Weston nie był pewien, dlaczego między pozytywnym wynikiem testu a rezygnacją pracownika występuje opóźnienie.

„Gdy tylko wynik testu będzie pozytywny, spodziewalibyśmy się, że wszyscy, którzy mieli bliski kontakt… zostaną natychmiast odizolowani.

„Jedną z rzeczy, która prawdopodobnie się do tego przyczynia, jest ich bardzo mała liczba pracowników, więc konieczność wykluczenia kogokolwiek w tym środowisku w rzeczywistości pogorszy i tak już bardzo napiętą sytuację kadrową, która już istnieje, więc naprawdę oczekujemy, że zobacz w przeglądzie Ilu i tak masz pracowników? Czy było wystarczająco dużo osób, aby bezpiecznie wykonać tę pracę? Czy to właściwi ludzie?

READ  Hiszpania widzi młodych ludzi, którzy zwracają się do szczepień, gdy rośnie liczba przypadków koronawirusa

„Jesteśmy naprawdę zaniepokojeni tym, jak sobie z tym poradzić, ponieważ pracownicy przychodzą do pracy, a potem są zwalniani, ponieważ zostali narażeni – to bardzo poważna sprawa, coś, czego nie można powtórzyć.

„Ludzie są ludźmi. Ludzie nie są nieomylni. Ale bardziej chodzi o systemy i naprawdę zastanawiamy się, czy istniejące systemy są wystarczające, aby zmniejszyć to ryzyko”.

Weston powiedział, że sytuacja jest niepokojąca.

„Ludzie, których to dotyczy — pielęgniarki, lekarze lub pracownicy służby zdrowia i inni, którzy zostali pominięci — to naprawdę niezwykle stresujący czas.

„Poszli do pracy, aby wykonywać swoją pracę, a podczas służby byli narażeni na wysoce zaraźliwą i niebezpieczną chorobę.

„Tak, oczywiście będą z tego powodu bardzo zdenerwowani, a koledzy pozostawieni w tyle, aby kontynuować pracę, również będą teraz w stanie wysokiej gotowości.

„W tej chwili pracują w bardzo trudnym i niebezpiecznym środowisku, ponieważ w społeczności jest Covid, więc musisz oczekiwać, że Covid przyjdzie z twoich drzwi”.

„To było niestety nieuniknione wydarzenie” – powiedział Weston.

Koronawirus choroba

System jest pod ciśnieniem

Jeśli chodzi o poziom personelu w Middlemore, Watson powiedział, że zespoły chirurgiczne pracowały w grupach, więc cały zespół został wykluczony, w tym osoby narażone, co nie miało wpływu na inne grupy.

„Jeśli chodzi o pielęgniarki, musieliśmy przemieścić pielęgniarki z innych miejsc, ale w wyniku poziomu 4 mieliśmy mniej operacji planowych i są to oddziały chirurgiczne, więc mogliśmy przenieść personel pielęgniarski z naszego centrum chirurgicznego w Manukau przeniósł się do szpitala, aby pomóc przy wsparciu.

„Byliśmy naprawdę wdzięczni za wsparcie innych banków DHB w całym kraju, a to i tak miało miejsce”.

Przyznał jednak, że istnieje szereg problemów dotyczących siły roboczej.

Little powiedział, że system opieki zdrowotnej w Auckland „nie zajmuje się tylko prowadzeniem szpitala oraz w sytuacji Middlemore – oraz Auckland i Waitemata – zajmowaniem się pacjentami z Covid, ale także ciągłymi szczepieniami i stresem, jaki wywiera również na personel. Tak, jest pod wpływem stresu”.

Powiedział, że personel z innych części kraju zapewnia wsparcie w Auckland – jak dotąd, głównie w ośrodkach szczepień, a nie w szpitalach.

„Wiem, że trwają prace, aby upewnić się, że jest dodatkowy personel i że pracownicy, którzy pracują przez całą dobę, mają dodatkowe godziny przez kilka tygodni i odpoczywają.

„Jest dużo koordynacji”.

O wsparcie można było poprosić z innych miejsc w kraju.